اجتماعی

یک قلاده خرس سیاه بلوچی به زیستگاه طبیعی خود در رودان بازگشت+ویدئو

نازک نارنجی / هرمزگان خرس سیاه بلوچی که صبح امروز وارد مدرسه ای در شهرک رودان شد ، پس از بیهوشی به زیستگاه طبیعی خود در شهرک رودان منتقل شد.

نماینده فنی اداره کل حفاظت محیط زیست هرمزگان دیشب (5 شهریور) به خبرنگاران گفت: صبح امروز پس از دریافت خبری مبنی بر ورود خرس سیاه بلوچی به منطقه آموزشی هنرستان کشاورزی در قسمت مرکزی روستای آبنما ، شهرک رودان ، تیمی از اداره کل حفاظت محیط زیست زیست بندرعباس به شهرستان رودان اعزام شدند.

میثم قاسمی افزود: پس از مرحله اولیه ، خرس بیهوش شد و عملیات آزادسازی زیستگاه طبیعی آن در شهرک رودان ادامه دارد.

وی بیان کرد: شهر رودان یکی از زیستگاه های اصلی خرس سیاه بلوچی در هرمزگان است و در ماه های اخیر درگیری های زیادی بین ساکنان مناطق مختلف شهر در معرض خطر رخ داده است.نوع آن.

قاسمی ادامه داد: محیط بانان اداره حفاظت محیط زیست شهرک رودان در روزهای آینده به منظور گشت زنی و کنترل زمان برای حفاظت از خرس و جلوگیری از آسیب احتمالی به شهروندان ادامه می دهند.

این مقام مسئول گفت: “خرس سیاه آبی یکی از متعددترین و آسیب پذیرترین گونه ها در جهان و ایران محسوب می شود و طبق فهرست سرخ اتحادیه جهانی حفاظت ، تقریباً منقرض شده و به عنوان نماد بیولوژیکی هرمزگان شناخته می شود. از سازمان حفاظت محیط زیست. »آیا.

وی در پایان گفت: مناطق توزیع خرس سیاه بلوچی در هرمزگان از شهرهای شرقی شامل رودان ، بشاگرد و میناب تا منطقه حفاظت شده باز غرب استان و همچنین شهر مرتفع حاجی آباد در شمال هرمزگان متغیر است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا