استان ها

521 طرح زیربنایی در استان قزوین افتتاح می شود

به گزارش خبرگزاری نازک نارنجی از قزوین ؛ هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین به مناسبت هفته دولت از طریق فضای مجازی و اینستاگرام به سوالات برخی خبرنگاران پاسخ داد.

جمالی پور در این برنامه اینستاگرام اظهار داشت: “طبق معمول هر سال ، در هفته دولت ، پروژه های آماده ارائه می شود و امسال ، در دوران گذار دولت ، ما شاهد برخی خدمات دیگر به کارگزاران بودیم.”

افتتاح 521 پروژه با 600 میلیارد تومان اعتبار

استاندار قزوین اعلام کرد: امسال 521 پروژه عمرانی ، پروژه های زیربنایی ، اقتصادی و فرهنگی در نقاط مختلف استان آماده بهره برداری هفتگی دولت است که امیدواریم مردم از این خدمات برخوردار شوند.

51447

وی افزود: این پروژه ها با سرمایه گذاری 600 میلیارد تومانی آماده افتتاح است که با بهره مندی از آنها به طور مستقیم و غیر مستقیم برای 4000 نفر شغل ایجاد می کند.

جمالی پور افزود: رویکرد دولت توجه جدی به روستاها برای تغییر مهاجرت است و اگر بتوانیم با ارائه خدمات زیربنایی و روبنایی زیرساخت هایی را برای حفظ روستاییان فراهم کنیم ، به امنیت پایدار نیز کمک می کند.

استاندار قزوین یادآور شد: متأسفانه به دلیل برخی تصمیمات اشتباه ، اکنون شاهد مهاجرت بی رویه روستاییان به شهرها و گسترش حاشیه نشینی هستیم که به ما آسیب های زیادی وارد کرده است که برای کنترل نیاز داریم.

وی افزود: در بخش کشاورزی 73 پروژه در هفته دولت افتتاح می شود که به توسعه این بخش و حوزه قزوین کمک می کند.

جمالی پور گفت: با وجود اینکه شهرداری ها از نظر منابع مالی در دو سال گذشته شرایط سختی را پشت سر گذاشته اند ، اما شاهد اقدامات خوب قابل تقدیری نیز بوده ایم.

61778026

استاندار قزوین تقویت بودجه استان و اجرای برخی پروژه های کلیدی از جمله آبرسانی از سد طالقان به آبیک و 14 شهر و 194 روستا را از جمله پروژه های ارزشمند می داند. می تواند منابع آب را در سالهای آینده تأمین کند و نقش مهمی ایفا کند و نگرانی های این بخش را برطرف کند.

وی افزود: همدلی و هم افزایی و تقویت وحدت و همبستگی بین مردم و افسران کلید موفقیت در کار است و ما خوشحالیم که در دو سال گذشته نمایندگان ، مدیران ، نظامی و مجری قانون بوده اند ، قوه قضائیه بسیار در استان آرامش داریم و ما کار مهم را با همه محدودیت ها و مشکلات آغاز کرده ایم.

جمالی پور تصریح کرد: ویروس کرونا خسارات زیادی را به بخشها و مشاغل مختلف وارد کرد ، اما با تلاش های بی دریغ پرسنل پزشکی ، درمانی و پرستاری توانستیم شرایط را کنترل کنیم تا وضعیت به بحران های زیادی منجر نشود.

وی گفت: البته اکنون تخت های بیمارستانی به پایان رسیده و ما همچنان نگران هستیم ، اما امیدواریم با همکاری افرادی که می توانند با کمک آنها از این وضعیت خارج شوند ، همکاری کنیم.

استاندار قزوین در مورد وضعیت سیل زدگان در آوج و الموت گفت: این حادثه برای ما و مردم منطقه سنگین است ، اما ما تمام امکانات خود را برای ارائه کمک های به موقع بسیج کرده ایم و اکنون خسارت برآورد شده است. تا زمان بازگشت مناطق به ما شرایط عمومی مسائل را دنبال می کنیم.

جمالی پور 33

ما در خدمت به مردم کوتاهی نکردیم / تا آخرین لحظه کار کردیم

جمالی پور ادامه داد: ما در حال حاضر سعی می کنیم خدمات شایسته ای به مردم استان داشته باشیم ، حتی اگر ایراد و نقصی داشته باشیم ، ممکن است انتقادهایی وجود داشته باشد که ما به درستی به آنها داده ایم ، اما دیدم که می دانم خدا آنچه را که می توانیم انجام داده ایم و اکنون تا آخرین لحظه به مردم خدمت می کنیم و به دولت جدید در موفقیت در کار خود کمک خواهیم کرد.

وی گفت: “ما معتقدیم که استان قزوین پتانسیل های زیادی در تلاش های دولت جدید دارد که می تواند توسعه یافته و برای منافع بیشتر مورد استفاده قرار گیرد و اگر سرمایه انسانی محور کار باشد ، مطمئناً به ما می رسد که می توانیم بهتر باشیم نتایج. “

استاندار قزوین از همکاری ائمه جماعات در نماز جمعه ، نخبگان دانشگاهی ، شخصیت های تأثیرگذار استان و همچنین رسانه ها در ارتقاء فعالیت ها تشکر و قدردانی کرد.

جمالی پور به س questionsالات مربوط به سرپناه پاسخ داد ، واکسیناسیون آتش نشانان را در اولویت قرار داد ، مشکلات بافت قدیمی را برطرف کرد ، مشکلات کارگران را برطرف کرد و تأمین هزینه تامین آب سد طالقان به قزوین و همچنین پروژه های ناتمام را تأمین کرد.

دکمه بازگشت به بالا