فرهنگ و هنر

تنها ملاک ارزیابی انسان، نه اعمال بلکه احوال او است

تنها معیار بررسی فرد ، اقدامات او نیست بلکه وضعیت اوست

نازک نارنجی / قم حجت الاسلام ضیایی می گوید: نباید به اعمال اعتماد کرد و به خود افتخار کرد؛ آدم (ع) کسی بود که همه او را می پرستیدند ، اما شیطان او را فریب داد و رشد او را متوقف کرد.

حجت الاسلام ضیایی در آخرین شب مراسم عزاداری سالار شهیدان هنر و رسانه استان قم اظهار داشت: تصور می شود که شیطان گفته است “من همه را اغوا کرده ام”. چگونه می دانیم که این وسوسه جواب داده است یا خیر؟ در این مورد ، در سوره بقره ، آیه 256 ، آمده است که غای در مقابل رشد و رشد به معنای تفاوت امروز و دیروز است.
وی با استناد به همین آیه افزود: برای درک قرآن کار کمی انجام شده است. تفسیر اجتهاد قرآن بسیار مهم است. به عنوان مثال ، “لاکرهاندری الدین” اغلب به عنوان “واجب شرعی” ترجمه نمی شود ، اما برخی از بزرگان در تفسیر اجتهاد نامه ها م effectivelyثر می گویند که وقتی امتناع از “علی” می آید به معنای اجبار است ، اما در فی الدین نیانی این معنی است. است و هیچ مشکلی در باطن دین وجود ندارد.
حجت الاسلام ضیایی همچنین اظهار داشت: شهدای کربلا نگران یاری امام حسین (ع) بودند ، حتی خود را در برابر آن حضرت مصون داشتند و نگران بودند که ممکن است جای کمی برای کمک او باقی بگذارند؛ از این رو می توان دریافت که بالاترین خدمات باید کمترین انتظارات را داشته باشند.
او بر صدقه بیشمار تأکید می کند: شخص به اعمال و شیطان اعتماد ندارد. معیار ارزیابی یک مرد با شرایط او یکسان است ، بنابراین باید معیار تحمل را افزایش داد و نباید متکبر بود؛ آدم (ع) کسی بود که همه او را می پرستیدند ، اما شیطان او را فریب داد و رشد او را متوقف کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا