اجتماعی

گودرزی: وزیر پیشنهادی بهداشت در برابر اجرای مطالبات نمایندگان باید تضمین بدهد

نماینده مردم بروجرد در مجلس تاکید کرد: وزیر بهداشت پیشنهادی باید نمایندگان را در مورد اجرای پزشک خانواده ، مبارزه با مافیای دارویی و تجهیزات پزشکی ، کمبود پزشک و توسعه در طب سنتی ضمانت کند.

به گزارش نازک نارنجی ، عباس گودرزی برخلاف وزیر پیشنهادی بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، در جلسه بعد از ظهر مجلس گفت: در کمیسیون بهداشت ، در مورد کمبود پزشک و بحرانی که در چند سال آینده با آن روبرو خواهیم بود ، وزیر پیشنهادی به من هشدار داد که در 11 سالی که دبیر شورای توسعه دانشگاه ها در علوم پزشکی بوده است ، نه تنها ظرفیت دانشگاه ها افزایش نیافته بلکه در مقایسه با زمان انجام وظیفه اش نیز کاهش یافته است.

وی افزود: دسترسی به پزشکان و خدمات پزشکی و انحصار ایجاد شده برای ارائه خدمات پزشکی و بی میلی پزشکان از حضور در مناطق محروم از دیگر نگرانی هایی است که باید جدی گرفته شود. دنبال کنید.

نماینده مردم بروجرد در مجلس گفت: برای گرفتن پزشک متخصص باید از آنها بخواهیم به مناطق محروم بروند. مردم در صف خدمات درمانی تخلیه شده در تهران و مراکز استانها هستند. چرا با وجود نخبگان و امکانات از ظرفیت ها استفاده نمی شود؟ میانگین پزشک عمومی در ایران 11.7 در هر 10000 نفر جمعیت است و در کشورهای پیشرو 30 نفر در هر 10000 نفر و پزشک متخصص 5.9 نفر در هر 10000 نفر جمعیت است ، در حالی که در کشورهای پیشرو این عدد بین 20 تا 30 نفر است. این برای 10.000 نفر است. به به دندانپزشکان دارای 3.29 نفر در هر 10000 نفر هستند ، در حالی که بیشترین تعداد در کشورهای توسعه یافته است.

وی در ادامه توضیح داد: ایجاد زیرساخت های جدید در زمینه علوم پزشکی چیزی است که کشور ایران مطالبه می کند. چین که بالاترین نرخ کرون را دارد ، می گوید 92 درصد از بیماری کرونا را در طب سنتی در اختیار دارد. ما 14 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی کرونا دریافت کردیم ، اما حتی یک دلار هم برای طب سنتی هزینه نکردیم. طب سنتی در ایران مظلوم واقع شده است. حداقل یک اتاق در بیمارستان ها برای طب سنتی اختصاص دهید.

سرانجام گفت: چرا صداوسیما ساعتی را صرف بحث در مورد طب سنتی نکرد؟ چرا بر محصولات تراریخته علامت نمی گذاریم؟ انتظار داریم وزیر پیشنهادی بهداشت به مجلس اطمینان دهد که در صورت مخالفت با وی ، در خصوص اجرای پزشک خانواده ، مبارزه با فساد در پزشکی و تجهیزات پزشکی ، کمبود پزشک و ارتقای طب سنتی اقداماتی را انجام خواهد داد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا