اجتماعی

چرا چین تدریس خصوصی را محدود می‌کند؟

دولت چین اقدامات جدیدی را برای تنظیم بازار معلمان خارج از مدرسه ، که اکنون به یک تجارت سودآور تبدیل شده است ، اعلام کرده است.

به گزارش نازک نارنجی ، چین می گوید ممنوعیت آموزش خصوصی “بدون درآمد” در این کشور “هزینه زندگی را کاهش می دهد” و زایمان را تشویق می کند.

هدف اصلی کاهش فشار بر دانش آموزان مدرسه و همچنین فشار مالی بر خانواده ها است که با پایین ترین نرخ تولد در چین مرتبط است. اما ممنوعیت حضور خارج از مدرسه برای کسب منافع مالی ، ارزش سهام شرکت های خصوصی چینی در بازار سهام ایالات متحده را تحت تأثیر قرار داده و باعث نگرانی رسانه های بین المللی شده است.

چی شد؟

در ماه ژوئیه ، اداره کل کمیته مرکزی حزب کمونیست حاکم و اداره کل شورای ایالتی و کابینه چین به طور همزمان سیاستی را برای کاهش فشار بیشتر بر آموزش اجباری برای کودکان در حال تحصیل و کاهش استرس تکالیف و دروس خصوصی خارج از مدرسه. »بخش آموزش خصوصی 30 پیشنهاد ارائه داد.

تغییرات پیشنهادی شامل کاهش تکالیف خانه و همچنین تدریس خصوصی برای دانش آموزانی است که دوره اجباری رایگان نه ساله را گذرانده اند که شامل شش سال دبستان و سه سال دبیرستان می شود.

شرکت های آموزشی نمی توانند این خدمات را در تعطیلات و از ساعت 9 شب ارائه دهند. کلاس درس نباید بیش از 30 دقیقه باشد و زنگ هشدار بین دو کلاس نباید کمتر از 10 دقیقه باشد.

آموزش خصوصی آموزش در رسانه های اصلی ، شبکه های اجتماعی و اماکن عمومی ممنوع است.

این برنامه در درجه اول در پکن ، شانگهای ، شنیانگ ، گوانگژو ، چانگژو ، چانگژو ، ویهای و نانتونگ اجرا می شود.

اما بحث برانگیزترین تصمیم ممنوعیت بهره مندی شرکت ها از آموزش دانش آموزان دبیرستانی و کسب درآمد با فروش اول سهام در چنین شرکت هایی یا پذیرش سرمایه گذاری خارجی است. ثبت شرکتهای آموزشی جدید نیز ممنوع است.

علاوه بر این ، سرمایه گذاری یا ارائه سایر خدمات آموزشی به شرکت هایی که نام آنها در حال حاضر در لیست ذکر شده ممنوع است.

در 26 ژوئیه ، رسانه تجاری خصوصی سیچین گزارش داد که مقامات چینی مکرراً با نمایندگان شرکت های آموزشی خصوصی پیشرو ملاقات کرده و پیش از کنترل شرکت ها درباره آینده آنها بحث کرده اند.

اما قبل از اعلام تصمیمات ، انتشار یک سند تأیید نشده در مورد قوانین رسانه های اجتماعی ارزش بازار سهام شرکت های آموزش آنلاین چینی را در 23 جولای که در سرزمین اصلی فهرست شده اند افزایش داد. چین ، هنگ کنگ و ایالات متحده به عنوان بورس سهام. سقوط پذیرفته شده است.

سهام شرکت های برجسته فناوری و رسانه های اجتماعی مانند غول تجارت الکترونیک علی بابا که درآمد زیادی از آموزش تبلیغات به دست می آورند نیز کاهش یافت.

دلیل تصمیم برای ممنوعیت شرکت های خصوصی تدریس چه بود؟

از آنجا که هدف اصلی از بین بردن دسترسی نابرابر به آموزش و پرورش کاهش فشار بر دانش آموزان و همچنین کاهش فشار مالی بر خانواده ها است که با پایین ترین نرخ تولد در چین مرتبط است.

در ماه مارس امسال ، رسانه های تجاری تحت حمایت دولت به نقل از دولت ، روزنامه China Education را حمایت کردند و گفتند نظرسنجی از 4000 والدین نشان داد 92 درصد از خانواده ها فرزندان خود را در کلاس های خصوصی فوق برنامه ثبت نام کرده اند. آنها ثبت نام می کنند و نیمی از خانواده ها سالانه بیش از 10000 یوان (1500 دلار) برای چنین کلاس هایی پرداخت می کنند.

سالهاست که دولت چین به دنبال کنترل بخش خصوصی آموزش است ، اما هیچ اقدامی برای مهار این فعالیت شدید انجام نشده است.

اما شی جین پینگ ، رئیس جمهور چین در کنفرانسی درباره سلامت کودکان در آموزش و پرورش ، صنعت تدریس در مدارس را “بیماری جدی” نامید. نتیجه نشست سالانه قانونگذار چین مجموعه ای از مقررات است که با هدف جایگزینی آموزش های تحصیل شده از نظر مالی انجام می شود.

در آخرین اقدام خود ، وزارت آموزش و پرورش چین در 28 جولای اعلام کرد که بسیار شدید و غافل از این است که معلمان برای آموزش خارج از مدرسه و دریافت پول یا هدیه از دانش آموزان والدین خود با نه ماه مجازات خواهند شد.

به گزارش بی بی سی ، واکنش در واکنش به این تصمیم ، دولت چین و رسانه های دولتی از ریاضت اقتصادی دفاع کرده و به دنبال رفع نگرانی های سرمایه گذاران هستند.

در 28 ژوئیه ، چهار روزنامه دولتی دولتی نوشتند که واکنش سرمایه گذاران به ریاضت اقتصادی بیش از حد است و فروش کلی سهام فناوری آموزشی چینی در بازارهای سهام داخلی و خارجی. موقت و ضروری برای منافع بلند مدت چین جامعه. به

خبرگزاری رسمی شینهوا در اظهاراتی در تاریخ 28 جولای اعلام کرد که بازار سرمایه چین “قوی” است. این آژانس همچنین سرمایه گذاری بیش از حد ، بازاریابی بیش از حد و تبلیغات بیش از حد در بخش آموزش آنلاین را به “تغییر اصل آموزش و آسیب رساندن به منافع عمومی و محیط یادگیری عادی” نسبت داد.

واکنش والدین به شبکه های اجتماعی متفاوت است. برخی استدلال می کنند که فشار کمتری بر دانش آموزان در مدرسه اعمال خواهد شد ، اما برخی از والدین نیز می گویند که درس خصوصی خارج از مدرسه برای موفقیت سیستم آموزشی چین ، که بر اساس امتحانات رقابتی تر است ، ضروری است. آنها یک معلم استخدام می کنند یا تدریس خصوصی برای فرزندان خود ترتیب می دهند که گران است.

چه اتفاقی خواهد افتاد؟

اکنون رسانه ها از بیکاری بسیاری از معلمان و کارکنان شرکت های خصوصی تدریس خبر می دهند.

ایالت گلوبال تایمز ، در شماره 25 جولای خود ، نوشت که شرکت های خصوصی خصوصی سال گذشته به دلیل سرمایه گذاری زیاد در آموزش آنلاین مجبور به پرداخت هزینه های اضافی برای تحصیل شدند و به دلیل شیوع کرونا کودکان را مجبور به تحصیل در منزل در چین کردند. آنها پول زیادی را صرف تبلیغات و بازاریابی می کنند ، ممکن است با مشکلات مالی روبرو شوند.

امروزه چنین شرکتهایی از خدمات دیگری برای سود دوم و سود مستمر سرمایه گذاران استفاده می کنند ، مانند آموزش دوره های غیرحرفه ای برای کودکان یا بزرگسالان و آموزش های حرفه ای که با هیچ منعی محدود نمی شود ، مانند امور مالی ، علوم مرسوم. ، برنامه نویسی ، ورزش ، موسیقی ، هنر و حتی مهد کودک.

با این حال ، این ممنوعیت شامل دروس خصوصی برای دانش آموزان دبیرستانی ، آمادگی برای امتحانات ورودی در دانشگاه های چین ، آزمون های پذیرش برای تحصیل در خارج از کشور یا تدریس زبان انگلیسی در بزرگسالان نمی شود ، بنابراین انتظار می رود که تعداد برنامه های درسی خصوصی کاهش نیابد. به

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا