استان ها

مصلای آبادان با ۵۲ تخت بستری آماده پذیرش بیماران کرونایی شد

مهدی کریمی در گفت وگو با نازک نارنجی در آبادان با بیان اینکه بیمارانی که وضعیت آنها چندان جدی نیست در این منطقه بستری شده اند ، گفت:

وی با اشاره به تجهیزات و آمادگی مسجد برای پذیرایی و بستری بیماران کرونری ، افزود: طبق هماهنگی های انجام شده ، 2 متخصص عفونی و پزشکی به همراه 6 پرستار در هر انتقال از بیمار مراقبت می کنند.

وی در جایی دیگر از سخنان خود گفت که متأسفانه هیچ خبر خوبی در مورد شیوع ویروس کرونا و افراد مبتلا به بیماری کووید 19 در منطقه جنوب غربی خوزستان وجود ندارد ، وی گفت: ظرفیت تمام بیمارستان ها تا بیمارستان طالقانی تکمیل شد به عنوان بیمارستان مرکزی کرونا ، ارائه خدمات با ظرفیت کامل حدود 10 روز.

معاون پزشکی دانشگاه علوم پزشکی آبادان تصریح کرد: با توجه به تکمیل ظرفیت بیمارستان طالقانی ، همچنین از ظرفیت 17 شهریور و امام خمینی (نفت) برای حمایت از بیمارستان ها استفاده می کنیم. ما در حال تلاش برای بهبود درمان سرپایی مراجعین خود هستیم ، اما هنوز با سیل روبرو هستیم و بسیاری از بیماران نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارند.

کریمی؛ وی یادآور شد: در مرحله بعد باید بیمارستان شهید بهشتی را که در گذشته از بیماری همه گیر کرونا پاک نگه داشته بودیم ، به بخش تاجگذاری بیماران کرونری اضافه کنیم ، اما فقط بندهای غیر مرتبط با بخشهای اصلی.

وی گفت: بیمارستان ولیعصر (عج) خرمشهر که از آن برای ارائه خدمات به بیماران بستری با 2 بخش استفاده می کنیم ، علاوه بر افزایش ظرفیت سرپایی ، از یک بخش کمکی دیگر نیز در این بیمارستان برای بیماران بستری استفاده می کنیم.

وی با توجه به سنگینی وضعیت افزود: شنگگی در وضعیت آبادان و خرمشهر قرار دارد.

وی اظهار داشت: با وجود همه پیش بینی ها و تمهیدات ، اما امکان بستری شدن اکثر مردم ما را مجبور به استفاده از ظرفیت های بیرونی بیمارستان هایی مانند نمازخانه آبادان ، مسجد جامع خرمشهر و اردوگاه میثاق متعلق به سپاه آبادان کرده است. و اکنون این امکانات مجهز و آماده پذیرایی از بیماران مبتلا به کووید 19 است.

48

دکمه بازگشت به بالا