اجتماعی

کمک۲میلیاردی شهرداری تهران به مساجد/پشتیبانی وحمایت ازهمه مساجد دربرگزاری آیین عزای حسینی

رئیس مرکز فعالیتهای مذهبی و امور مساجد شهرداری تهران ضمن اعلام کمک 2 میلیاردی شهرداری تهران به کلیه مساجد پایتخت در پی دستور اخیر رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر نواختن مسجد در محرم کرونایی ، گفت: ائمه جماعات و فعالان فرهنگی در مساجد تهران در مرکز فعالیت های مذهبی ، ضمن دریافت بسته فرهنگی ، از ده میلیون تجمع نیز از کمک های مالی بهره مند شدند.

به گزارش نازک نارنجی ، حجت الاسلام صادق زاده افزود: سایر مساجد تا پایان وقت اداری سه شنبه 17 مرداد 1400 با آنلاین مسجد جهت مراجعه به مرکز فعالیتهای مذهبی شهرداری تهران واقع در خیابانهای ابوسعید و کمک های ویژه مالی برای عزاداری محرم دریافت کنید. »و از عادت تشویق و سخاوت صادقانه با پوسترهای اهدایی استفاده کنید.

رئیس مرکز فعالیتهای مذهبی در ادامه تصریح کرد: بقای بسیاری از جریانات عاشورایی و یاد و نام حماسه سازان آن همواره در زندگی عملی اهل بیت (ع) و علمای دین و سالمندان وجود داشته است. ، به طوری که در این اقدام حکیمانه همیشه پرچم و پرچم حرکت مقدس و بزرگ بوده است و این منبع فیض منشأ بسیاری از جنبش های اسلامی در جهان اسلام و نماد اقتدار و رشد در مسلمانان است. در نتیجه شهرداری تهران با استقرار این هدف و دستور اخیر رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر نقش مساجد در اجرای فعالیت های محرم امسال ، این پروژه را با مشارکت و تمرکز بر مساجد اجرا کرد. در ماه محرم امسال

مشاور شهردار تهران همچنین اختصاص فضای ورزشی و فرهنگی شهر به عزاداری در فضای باز را فرصتی دانست تا مردم شهر علاوه بر عزاداری در خانه از طریق فضای مجازی ، از مزایای ماه محرم برخوردار شوند.

حجت الاسلام صادق زاده ضمن تشکر از مدیران فرهنگی 122 منطقه و شهرداری تهران گفت: زنجیر ، طبل ، سنج و … عزاداری سنتی را ترویج می کنند.

وی ادامه آیین سنتی تلاوت شباهت (تعزیه خوانی) در کنار دریاچه شهدای خلیج فارس و پخش مستقیم از طریق فضای مجازی را از دیگر برنامه هایی دانست که هر شب در دهه اول محرم از ساعت 9 صبح اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز فعالیت های دینی و مساجد شهرداری تهران ، حجت الاسلام صادق زاده افزود: شهرداری تهران ، مراکز فرهنگی ، پارک ها ، پایانه ها ، میادین میوه و تره بار و ایستگاه های مترو نیز احداث شد.

سرپرست فعالیتهای مذهبی شهرداری تهران در پایان گفت: استفاده از ظرفیت های تبلیغاتی و تمرکز بر آموزه های مکتب حسینی ، تغییر چشم انداز شهر و آنها و تکان دادن پرچم های عزاداری حضرت اباعبدالله (ع) در همه 22 منطقه و میدان. »پایتخت تمام شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا