اجتماعی

کلاهبرداری مالی با شگرد ” رمالی “

فرمانده پلیس فتا در شرق استان تهران تصریح کرد: فردی بازداشت شد که پس از درج و انتشار آگهی درباره طالع بینی و فالگیری ، پس از جلب و سوء استفاده از اعتماد قربانیان ، با دادن وعده های دروغین به آنها پول زیادی دریافت کرد.

به گزارش نازک نارنجی ، سرهنگ حمیدرضا سلطان آبادی ، فرمانده پلیس فتا در شرق استان تهران در توضیح این خبر گفت: “در پی هوشیاری مستمر کارشناسان پلیس ، کانال تلگرامی که نوشتن دعا ، یهودیت ، جادوگری و جادو را تبلیغ می کند ، آن را شناسایی و مورد تحقیق قرار داد. در دستور کار افسران پلیس قرار دارد.

وی اظهار داشت: متهم که با راه اندازی فروش و ارسال قانونی پیشگویی خود و عبور از پست پشتار برخی از شهروندان را فریب داد ، با انجام تحقیقات فنی شناسایی و با هماهنگی به مخفیگاه موقت خود در مخفیگاه موقت خود دستگیر شد. به

این افسر ادامه داد: متهم پس از انتقال توسط پلیس فتا و مواجه شدن با شواهد مجرمانه ، علت جنایت را پذیرفت و گفت: قول دادن وعده های دروغ هزینه زیادی برای آنها در بر داشت.

سرهنگ سلطان آبادی ضمن اشاره به اینکه با تقویت باورهای دینی و افزایش آگاهی ، وسایل استثمار و استثمار این کلاهبرداران بسته می شود ، افزود: افراد سودجو مسائل خرافی را که بر اساس دین یا علم نیست به طرق مختلف در شبکه های اجتماعی منتشر می کنند. و به این ترتیب ، آنها سعی می کنند با سوء استفاده از اعتماد کاربران را فریب دهند.

رئیس پلیس فتا در شرق استان تهران از شهروندان می خواهد هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی را از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس https://www.cyberpolice.ir گزارش دهند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا