اجتماعی

آغاز پویش نذر خون از تاسوعای حسینی تا اربعین

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران با بیان اینکه اسکن انتقال خون در ایام محرم و صفر امسال انجام می شود ، گفت: بر این اساس اسکن انتقال خون از ابتدا از حسینی تا اربعین آغاز می شود.

در مصاحبه با نازک نارنجی ، دکتر بشیر حاجی بیگی وی در مورد راه اندازی تعهد اسکن خون برای انجام وظیفه جامعه در سراسر کشور ، گفت: اولویت فعالیتهای سازمان انتقال خون در ایران رعایت کامل استانداردها و بهبود کیفیت و کلیه استانداردهای فنی سازمان است. در طول شیوع کرونا حفظ می شود. “برای همه فعالیتهای فنی سازمان ، کیفیت برای بسیاری در درجه اول اهمیت قرار می گیرد و ما هرگز کیفیت را فدای بسیاری نمی کنیم.

وی با بیان اینکه در زمان شیوع کرونا ، بسیاری از کشورهای جهان برای جلوگیری از اتمام ذخایر خون ، استانداردهای اهدای خون را تغییر دادند ، افزود: حسین (ع) در دفاتر عمومی انتقال خون در سراسر کشور انجام خواهد داد. بر این اساس ، اسکن نفرین خون از پیشرفت حسینی تا اربعین آغاز می شود.

حاجی بیگی ادامه داد: فرهنگ اهدای خون به عنوان یک فرهنگ انسانی و ایثارگرانه در محلی برای حضور عاشقان امام حسین (ع) به عنوان نمونه واقعی یک قایق نجات در جامعه اسلامی ما و در خون اجرا می شود. برای اهدای خون. “

وی تاکید کرد: در تمام مراکز انتقال خون در سراسر کشور ، اقدامات بهداشتی در بالاترین سطح دیده می شود و سلامت اهداکنندگان وظیفه اصلی مراکز انتقال خون است. بر این اساس ، همه هموطنان امروز باید برنامه نذر خون را در کنار سایر نذورات ماه های محرم و صفر در برنامه کاری خود قرار دهند.

حاجی بیگی گفت: در عین حال از شهرداری ها و مراکز بهداشتی شهری و مراکز فرهنگی و همچنین جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به عنوان سلاح دائمی و خون برای اهدای خون در عزاداری حضرت درخواست می کنیم. ابا عبدا … الحسین (ع) برای راه اندازی اسکن نفرین خون در کنار سازمان انتقال خون قرار می گیرد. برنامه اهدای خون و اسکن برای اولین بار در کشور ما در بین کشورهای منطقه سالها آغاز شد پیش از این ، و امیدواریم امسال ، با رعایت همه پروتکل های بهداشتی ، در مراکز انتقال خون در سراسر کشور با موفقیت اجرا شود.

وی با بیان اینکه امسال اسکن سوگند خون اهدای خون به ورزشکاران آغاز می شود و با همکاری فدراسیون های حرارتی در سراسر کشور گفت: مراکز انتقال خون ، و برنامه اهدای خون از پیشرفت حسینی شروع می شود و تا اربعین ادامه می یابد. “

حاجی بیگی گفت: هدف از این اسکن همدلی حمایت و مشارکت جامعه ورزشی به عنوان گروهی از سفیران اهدای خون در زمینه اهدای خون در سراسر کشور است.

وی تاکید کرد: در صورت هدف قرار دادن مراکز انتقال خون برای اهدای خون ، باید کارت شناسایی معتبر داشته باشید. همچنین برای اهداکنندگان اول با کارت ملی و اهدا کنندگان خون معمولی با کارت شناسایی معتبر کافی است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا