اجتماعی

زمین گرم شده و می‌سوزد!

آتش سوزی در نقاط مختلف جهان امروزه موضوع روزنامه های جهان است.

به گزارش نازک نارنجی ، آلبرت کوچویی ، سخنران باسابقه امروز ، 8 آگوست ، در گزارشی از روزنامه های خبری جهان ، در گزارشی نوشت:

طبیعت و طالبان آتش گرفته اند!

روزنامه فرانسوی Le Figaro می نویسد: “گرم شدن سیاره زمین و تب آن باعث سوختن طبیعت در گوشه و کنار کره زمین می شود.” از کالیفرنیا گرفته تا مدیترانه ، اکنون آتش سوزی در محله ما در حال گسترش است. ترکیه جنگل های خود را برای چند روز سوزاند. محدوده آن تا یونان است. در همین حال ، آتش سوزی کالیفرنیا ششمین روز فاجعه را ایجاد کرد. آتش دیکسی سومین آتش سوزی بزرگ در تاریخ کالیفرنیا بود. آتش سوزی شدید سواحل جنوبی ترکیه را به شدت درگیر کرده است. ترکیه برای چهارمین روز متوالی با آتش سوزی مبارزه کرد.

آتش سوزی دیگری در محله ما رخ داد. آتش نشانی طالبان ، لوموند روزنامه دیگر فرانسوی می گوید که طالبان دومین مرکز ولایت افغانستان را تصرف کرده اند.

طالبان در حال پیشروی است

کمتر از 24 ساعت بعد ، دو مرکز استان در افغانستان به تصرف طالبان درآمد. روزنامه انگلیسی گاردین با انتشار عکس هایی از جنگجویان طالبان گفت که زمین در دو روز زمین خورده است. در این دو مرکز ، تنها یک پایگاه برای نیروهای دولتی افغانستان وجود دارد. طالبان قبلاً شهر جنرال عبدالرشید دوستم را تصرف کرده اند که زمانی تصور می شد که سنگر شکست ناپذیر این ژنرال است. اعتقاد بر این است که ژنرال ، که برای درمان در ترکیه بود ، قبلاً در کابل بود. کلیپ های ویدئویی طالبان رهبری نیروهای آنها را نشان می دهد. شهری میان آتش و دود. افغانهای بومی که از منطقه فرار کردند به مزار فرار کردند ، در حالی که دیگران فرار کردند.

به نوشته روزنامه فرانسوی Lumenite ، “پیروزی دو مرکز استان در افغانستان یک پیروزی نمادین برای طالبان است.” چه چیزی باعث سقوط نظامی در افغانستان شد. به ویژه تصرف زرنج مرکز ولایت نیمروز که بدون مقاومت تسلیم طالبان شد. مرزهای افغانستان با تاجیکستان ، ترکمنستان ، ایران و پاکستان ، منابع اقتصادی و گمرکی افغانستان اکنون در کنترل طالبان است.

ایمن در برابر کرونا

روزنامه ایتالیایی Le Repubblica می نویسد ، نتایج مطالعه کالج امپریال در انگلیس نشان می دهد که دوز دوم واکسن از فرد در برابر ویروس کووید محافظت می کند. حتی اگر آلوده باشد ، نقش کوچکی در انتقال ویروس کرونا دارد و در معرض خطر نیست. این مطالعه با عنوان “React One” اشاره کرد که افراد واکسینه شده حتی به ویروس جهش یافته دلتا آلوده نبوده اند. ویروسی که اکنون در همه جا وجود دارد. تحقیق “React One” یک پروژه گسترده برای شناسایی Star Cove 2 در بیماران است.

در حاشیه روزنامه های امروز:

کابوس ها ، طرحی در روزنامه فرانسوی لوموند در توصیف کابوس ها. شخصی در خواب به خواب بدی خیره شده است. یک زرافه از اجاق مایکروویو. یا ماهی هیولا که به کسی خیره شده است. در این مقاله آمده است که امروزه بیش از هفتاد درصد از کابوس های خواب درمان می شوند. و برخی ادامه می دهند و بیمار می شوند. کابوس بیش از شش ماه به معنی بیماری است. اکنون ، دانشمندان می گویند در جدیدترین تحقیقات خود ، کابوس ها نیز می نویسند ، که می تواند یک درمان باشد. همچنین کابوس ها را بنویسید و مرور کنید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا