ورزشی

واکنش عجیب صالحی‌امیری به سقوط ایران درالمپیک

مطابق با گزارشات شفاف، سیدرضا صالح امیری ، رئیس کمیته ملی المپیک کاروان ایران در المپیک توکیو ، گفت: “نماز مردم با کاروان همراه بود و همه قهرمانان ، مربیان ، کادر فنی ، رئیس ، سرپرست ، وزارت ورزش و کمیته یک هدف دارند و آن این است که کشور را در این شرایط سخت خوشحال کنند. آنچه در تلویزیون می بینید با پشت صحنه کاملاً متفاوت است و در پشت هر ورزشکار ظرفیت بالایی وجود دارد.

واکنش عجیب صالحی امیری به سقوط ایران از جدول المپیک

وی افزود: در مورد حسن یزدانی و مدال نقره او ، جایزه نقره 5000 یورو است ، اما او برای مردم طلا است و ما یک جایزه طلایی به ورزشکار می دهیم. کاری که ورزشکاران انجام دادند حداقل یک کار برای کشور بود.

رئیس کمیته ملی المپیک در مورد ارزیابی عملکرد ورزشکاران گفت: همه فدراسیون ها قبل از ارسال ، ارزیابی و ارزیابی خود را اعلام می کنند. همچنین باید اشاره کنم که من قبل از بازگشت به تهران با آقای سجادی ملاقاتی داشتم تا نحوه ساخت کاروان را بررسی کنم. آقای علی نژاد همچنین یک جلسه ارزیابی دیگر با آقای سجادی و همکاران داشت. این هفته ، ما جلسه دیگری با محوریت وزیر و وزیر عالی ورزش در تهران داریم. بیانیه تهیه شده و منتشر شده اشاره کرد که عملکرد خوب است ، اما می تواند بهتر باشد. بررسی ما بهتر یا معادل ریو است. من همچنین معتقدم که می توانیم در تکواندو ، وزنه برداری و شمشیربازی خوب کار کنیم.

صالحی امیری با اشاره به کمک های ارائه شده از سوی فدراسیون ها اظهار داشت: در چهار ماهه اول سال 50 میلیارد تومان در اختیار ما و 200 میلیارد تومان در اختیار وزارت ورزش و جوانان قرار گرفت. در حال حاضر هیچ حاشیه یا تنشی وجود ندارد و شعار ما “همه برای ایران” است و کشور انتظار دارد همه آن را ببیند. ما مسئولیت جمعی را در قالب مدیر ارشد دفتر قبول می کنیم و اگر باید پاسخگو باشد ، همه باید پاسخگو باشند. از سران فدراسیون ، سرپرست کاروان و اعضای ستاد عالی دعوت کنید تا پاسخ دهند.

وی درباره انتظارات فدراسیون ها برای مدال ها گفت: “ما از برخی رشته ها مانند قایقرانی ، بدمینتون ، تیراندازی با کمان و تنیس روی میز انتظار مدال نداریم ، اما از وزنه برداری ، تکواندو و شمشیربازی مدال انتظار داریم و عملکرد آنها باید بازبینی شود.” در المپیک 2020 با این حال ، ما در نرده سازی نیز بی عدالتی می بینیم.

“ما مجازات ها و شرایط کرونا را داریم و آوردن دلار و یورو به توکیو تحت تحریم خود یک روند دشوار است.” رئیس کمیته ملی المپیک گفت: همه 206 کشور برای بردن سکوهای المپیک آمدند. ما باید از این تجربه در بازیهای آسیایی و المپیک 2024 پاریس استفاده کنیم. ما حوادث تلخی داشتیم ، به عنوان مثال ، سهراب مرادی اولین بار ما بود که طلا گرفت ، او دو نفر برای درمان به آلمان اعزام شد و ما نیز به بهمن عسگری باختیم. عسگری را که محرومیتش کاهش یافت و او در بازیهای آسیایی شرکت کرد ، آزمایش کردیم. حمیده عباسعلی نیز مشکل مصدومیت داشت ، احسان حدادی دیسک کمر داشت و افتاد. آرمین هادی پور نیز مصدوم شد و حتی سجاد گنج زاده از ناحیه دست دچار آسیب دیدگی شد. اینها اتفاقاتی است که به کاروان تحمیل شده است.

صالحی امیری ، که مهمان ویژه برنامه المپیک در شبکه سوم است ، در مورد واکنش سهراب مرادی صحبت کرد و اعلام کرد در مدتی که در توکیو بود مدال گرفت: “در این زمینه ، شما باید علی مرادی ، رئیس جمهور را دعوت کنید. ما هیچ نقشی در انتخاب ورزشکاران نداریم و وظیفه کارکنان و بازیکنان است که در کنار فدراسیون ها انتخاب کنند.

رئیس کمیته ملی المپیک در مورد مدال طلای سجاد گنج زاده در پایان کاروان ایران گفت: سجاد گنج زاده با شور و شوق مبارزه کرد. ذبیح الله پورشیب نیز قهرمانی است که می تواند در المپیک شرکت کند و با آداب و تاکتیک این رویداد را پشت سر می گذارد.

صالحی امیری در مورد حضور یک روانشناس با این تیم گفت: رهبری هر فدراسیون توسط خود فدراسیون معرفی شد و هیچ فدراسیونی ما را به روانشناس و بدون درخواست معرفی نکرد. آنها معتقدند که روانشناسان در تمام طول سال ضروری هستند و روانشناسان در چند روز موثر نخواهند بود. هر فدراسیون باید پاسخگو باشد و تیم ها باید در طول سال روانشناس داشته باشند. برای اعزام به المپیک ، همان لیستی را معرفی کردیم که به فدراسیون های کارکنان المپیک معرفی کردیم.

پس از جمع بندی تیم فنی ، ما به مردم اطلاع می دهیم که در توکیو چه می گذرد و شیرینی و تلخی چیست. ” او گفت: “ما با مردم درست فکر می کنیم.” من معتقدم توکیو نقطه شروع بازی های آسیایی است و ما باید فوراً خود را برای المپیک 2024 آماده کنیم. همه به کاروان کمک می کنند و هیچ کس مجبور نیست دستاوردها را به نام خود ثبت کند. همچنین از رهبر معظم انقلاب برای پیام الهام بخشش تشکر می کنم. دولت از کاروان به طور کامل حمایت کرد و شهر تهران نیز با ما بود.

رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به دیدارهایی که با مقامات فدراسیون های جهان انجام می دهد ، گفت: در حاشیه المپیک ، ما با توماس باخ ، رئیس کمیته بین المللی المپیک ملاقات کردیم و او از رشد و اتحاد ورزش ایران. “ما با رئیس دوچرخه سواران جهان صحبت کردیم که آنها هنوز انتخاب ما را تأیید نکرده اند. همچنین جلساتی با فدراسیون جهانی شنا و ژیمناستیک داریم. همزمان با المپیک ، ما سعی می کردیم دیپلماسی ورزشی را ادامه دهیم.

صالحی امیری در پایان یادآور شد: لبخند مردم برای ما و ورزشکاران الهام بخش است. ما اطمینان می دهیم که با توافق بین وزارت ورزش ، کمیته ملی المپیک و فدراسیون ها ، مقام اول را در بازیهای آسیایی هانگژو خواهیم داشت.

دکمه بازگشت به بالا