حوادث

هشدار پلیس فتا درباره دانلود نرم افزار همراه بانک

رئیس پلیس تهران ، فاتا ، نسبت به شهروندان متقلب با درخواست های جعلی در بانک هشدار داد.

به گزارش نازک نارنجی ، سرهنگ داوود معظمی گودرزی که هدفش استفاده گسترده از نرم افزارهای بانکداری همراه بود ، گفت: مانند بانکداری اینترنتی ، بانکداری همراه و … موجود است. متأسفانه در این شرایط ، برخی افراد سودجو نیز سعی می کنند کاربر را فریب دهند و او را فریب دهند ، که اصلی ترین روش ایجاد نرم افزارهای جعلی بانکداری تلفن همراه است.

وی اظهار داشت: اخیراً مواردی به پلیس فتا ارائه شده است که در آن مظنونین پرونده برنامه تلفن همراه خود را از منابع غیر معتبر بارگیری و نصب کرده و متعاقباً مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند. در این موارد ، مأموران پلیس FATA اقدامات فنی را انجام دادند تا تشخیص دهند که جنایتکاران با طراحی آن بر روی بانک های جعلی ، که در واقع بدافزار هستند ، و قرار دادن این نرم افزار بر روی منابع غیرقابل اطمینان ، به تلفن همراه کاربر دسترسی غیرمجاز داده اند. ، آنها از حساب شهروندان گرفته شده است.

وی افزود: شهروندان باید برای جلوگیری از این اقدام با تجهیز تلفن های همراه خود به نرم افزارهای معتبر ضد بدافزار و به روز رسانی آن هزینه بپردازند. آنها همچنین باید مراقب باشند که اطلاعات مهم مانند رمزهای اول و دوم روی کارت ها ، رمز سیستم بانکی ، cvv2 و تاریخ انقضای کارت تلفن همراه ذخیره نشوند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ که گفت شهروندان باید نرم افزار خود را از منابع معتبر تهیه کنند ، گفت: وب سایت رسمی بانک.

گودرزی ادامه داد: به همین ترتیب ، شهروندان نباید از جستجوی Google یا سایر موتورهای جستجو برای خرید شارژ ، انتقال پول ، بارگیری نرم افزارهای بانکی یا هرگونه تراکنش مالی و انجام این کار از سایت های معتبر استفاده کنند.

با توجه به این دلیل که شهروندان باید برنامه های مالی و بانکی خود را فقط از طریق وب سایت بانک ها بارگیری و نصب کنند و به تبلیغات منتشر شده از منابع غیررسمی توجه نکنند ، وی گفت: رمز عبور سیستم های تلفن همراه بانک خود را به هیچ وجه به دیگران به اشتراک نگذارید. اطمینان حاصل کنید که گذرواژه های سیستم ها را در فواصل زمانی ترجیحاً حداقل هر سه ماه یکبار تغییر دهید و از انتخاب رمزهای عبور ساده و قابل پیش بینی مانند سال تولد ، شماره شناسنامه و غیره خودداری کنید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا