اجتماعی

عزاداری محرم به شرط رعایت پروتکل‌های بهداشتی با اولویت استفاده از فضای باز برگزار می‌شود

رئیس کمیته امنیتی ، اجتماعی و انتظامی مدیریت کرونا اظهار داشت: یک سال و نیم تجربه در زمینه بیماری کرونا نشان داده است که م effectiveثرترین گزینه برای پیشگیری از این بیماری ، پیروی از جامع ترین پروتکل های بهداشتی است. استفاده از ماسک و حفظ فاصله اجتماعی با واکسیناسیون. کرد: امید است با افزایش رعایت پروتکل های بهداشتی همراه با سرعت فرایند واکسیناسیون ، وضعیت کلی بیماری در کشور کنترل و کنترل شود.

تأیید شده توسط نازک نارنجی ، حسین ذوالفقاری جلسه امروز کمیته امنیتی ، اجتماعی و انتظامی کرونا که با حضور دکتر ایرج حریرچی – معاون مدیر کل – و دکتر علیرضا رئیسی – معاون بهداشت وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی – و نمایندگان نهادهای ذیربط وزارت کشور با بیان اینکه وضعیت بیماری در کشور مناسب نیست ، گفت: در شرایط کنونی ، بیشترین میزان پایبندی پروتکل های بهداشتی همراه با سرعت واکسیناسیون ممکن است زمینه ای برای پیشگیری و کنترل بیماری فراهم کند.

بررسی روش ادامه مراسم محرم از دستور کارهای مهم جلسه امروز است که ضمن اهمیت دادن به نقش م ofثر سازمان تبلیغات اسلامی ، تصمیم گرفت: و با اولویت استفاده از محوطه باز و تهویه مطبوع ادامه یابد.

ذوالفقاری با بیان اینکه سال گذشته تجربه خوبی از ادامه مراسم محرم داشتیم ، تصریح کرد: این تجربه موفق امسال باید با رعایت بیشترین تعداد پروتکل های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی تکرار شود.

وی افزود: ایستگاه های صلواتی امسال مانند سال گذشته ساخته نمی شود و در عوض موکب های سلامت برای ارائه ماسک در نظر گرفته می شود.

رئیس کمیته امنیتی ، اجتماعی و انتظامی مدیریت کرونا در بخشی دیگر از سخنان خود به راهپیمایی ایام محرم اشاره کرد و گفت: به صورت محدود اصول نظافت را رعایت کنید. “بودن.

موضوع عدم ممنوعیت مراسم خانگی در ایام محرم از دیگر تأکیدات جلسه کنونی کمیته امنیتی ، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری های کرونا است و در این زمینه ذوالفقاری اظهار داشت: به همین دلیل از مردم عزیز کشورمان می خواهیم ادامه ندادن مراسم عزاداری در خانه های خود در هر شرایطی.

معاون وزیر کشور در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه سازمان تبلیغات اسلامی مسئول اعلام و اجرای سیاست های کرونا در ماه محرم است ، گفت: موارد بیشتری وجود دارد.

اضافه شدن بیماران مبتلا به کرونا در هفته های اخیر موضوع دیگری است که امروز در این نشست مورد بحث قرار گرفت و رئیس کمیته امنیتی ، اجتماعی و انتظامی مدیریت کرونا در این باره گفت: بر اساس آخرین گزارشات ، 11 میلیون دوز واکسن انتظار می رود در هفته های آینده وارد کشور شود ، انتظار می رود با این میزان واردات به همراه محصولات داخلی ، روند واکسیناسیون جهانی سریعتر انجام شود.

ذوالفقاری افزود: طبق گزارش وزارت بهداشت ، بیماری بیماری کرونا قلب هند شیوع و مرگ و میر بالایی دارد و با توجه به اوج بیماری ، نیاز به تشدید محدودیت های بهداشتی و ایجاد اقدامات ویژه احساس می شود. احساس می شود. ستاد مدیریت.

وی مطابق با پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور ، نتیجه گرفت: “یک سال و نیم تجربه در زمینه کرونا نشان داده است که م effectiveثرترین گزینه برای پیشگیری از این بیماری ، پیروی از جامع ترین پروتکل های بهداشتی با دو مکانیزم استفاده از ماسک و حفظ فاصله اجتماعی با واکسیناسیون. ”امید است با افزایش رعایت پروتکل های بهداشتی همراه با سرعت فرایند واکسیناسیون ، وضعیت کلی بیماری در کشور کنترل و کنترل شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا