اجتماعی

تخصیص اعتبار پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان/ افزایش دریافتی نیروهای خدماتی

وزیر آموزش و پرورش درباره افزایش حقوق کارکنان خدمات اظهار داشت: در هماهنگی انجام شده از ماه گذشته یک میلیون تومان به صورت اضافه کاری به دریافتی آنها اضافه شد. اعتبار جایزه بازنشستگی پایان خدمت نیز ارائه شده است و باید در هفته های آینده تأمین و پرداخت شود.

همزمان با نازک نارنجی ، محسن حاجی میرزایی در پانل تخصصی “تحول و نیروی انسانی” در سی و پنجمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش که در اردوگاه باهنر برگزار شد ، گفت كه تا پایان سال جاری ، اعضای هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان منصوب و منصوب می شوند. بسته در مورد رتبه بندی معلمان گفت: “ارتقا quality سطح کیفی معلمان هدف اصلی رتبه بندی معلمان است و به افزایش انگیزه معلمان کمک می کند.”

وی افزود: یک طرح کارآمد توسط نماینده ارشد و یک برنامه یادگیری جامع توسط معاون دوم برای سال تحصیلی جدید اجرا می شود که نتیجه آن راه اندازی مدارک معلمان خواهد بود.

وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: در دوره های تربیت معلم در دانشگاه فرهنگیان ، 20 رشته متناسب با شرایط جدید بررسی و به وزارت علوم ارسال شد. وی همچنین گفت: برای افزایش کیفیت دانشگاه مراحل لازم است. . ما الگویی با 14 شاخص برای منابع انسانی و هیچ مدرسه ای طراحی کردیم که در آغاز سال تحصیلی نباید هیچ معلمی داشته باشد.

حاجی میرزایی در پاسخ به س aboutالی در مورد افزایش حقوق کارگران خدمات اظهار داشت: در قانون هیچ راهی برای افزایش حقوق کارگران خدماتی وجود ندارد اما با هماهنگی انجام شده در ماه گذشته یک میلیون آن تومان حقوق آنها را به صورت اضافه کار افزایش داد . اعتبار جایزه بازنشستگی پایان خدمت نیز ارائه شده است و باید در هفته های آینده تأمین و پرداخت شود.

وی همچنین به پنل تخصصی “تحول درسی” گفت که در حال حاضر ماهیت برنامه درسی به دلیل پیچیدگی های موجود در این زمینه به آرامی در حال پیشرفت است و باید در سالهای آینده برنامه ریزی و پیش بینی شود: نقشه راه آینده باید آماده شود. در برنامه درسی تعیین دوره. گامهای خوبی برای تهیه یک برنامه درسی مناسب برداشته شده است که امیدواریم با روشن شدن نقش والدین بتوانیم این موفقیت را به دست آوریم.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: امروز تهیه محتوای آموزشی مناسب برای سازمان ملی آموزش کودک ادامه دارد. سازمان آموزش کودک یکی از نهادهای اصلی ما است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

حاجی میرزایی با بیان اینکه برای ایجاد یک برنامه درسی مناسب نیاز به استفاده از شایستگی اجتماعی داریم ، گفت: استفاده از ظرفیت های بیرونی مورد تأکید است. آموزش و پرورش باید متناسب با تحولات باشد. ما بدون شک در سال تحصیلی جدید از سالهای گذشته در این زمینه جلوتر هستیم.

وی تأکید کرد: “هیچ تغییری بدون تغییر در برنامه درسی ایجاد نمی شود. برای دستیابی به اهداف سند اصلی تغییر ، ما به برنامه درسی صحیح نیاز داریم. در تغییر سند استاندارد ، درباره قانون رویکرد مبتنی بر آموزش بحث می شود و باید از رویکرد آموزش مبتنی بر حافظه برای آموزش مبتنی بر آموزش ، به طوری که افراد مطابق با اهداف سند تغییر اساسی رشد کنند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه نسل ما برای بلوغ ، خلاقیت ، س questionال و تحقیق باید از برنامه درسی خارج شود ، گفت: “روش های مختلف آموزش مورد مطالعه قرار می گیرد ، باید از روش های مثر بر اساس نتایج استفاده شود و فرصت های یادگیری ایجاد شود.”

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه با شروع ویروس کرونا ، ما وارد یک اکوسیستم جدیدی شده ایم که قبلاً نیازی به تهیه آن نبودیم ، گفت: این آماده سازی نیز باید در برنامه درسی انجام شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا