حوادث

هشدار پلیس به آگهی دهندگان در سایت‌های درج نیازمندی‌ها

رئیس مرکز شناسایی و پیشگیری از جرایم اینترنتی پلیس فتا ناجا درباره احتمال کلاهبرداران از تبلیغ کنندگان در سایت های محتوای اینترنتی با ارائه مشاوره برای جلوگیری از این حوادث هشدار می دهد.

سرهنگ در مصاحبه با نازک نارنجی علی محمد رجبی گفت: “در برخی موارد ، مردم به پلیس FATA مراجعه کرده اند و به آنها اطلاع داده شده است که آنها کالایی را که برای فروش در یکی از سایتها قرار داده است برای تبلیغات رایگان قرار داده اند و کسی آن را به عنوان خریدار داده است و حتی برخی نیز به او داده اند. فاکتور سپرده یا مبلغ کامل واریز. اما پس از آوردن محصولات ، آنها متوجه شدند که فاکتور و رسید مربوطه جعلی است و آنها فریب خورده اند.

وی در این زمینه به شهروندان نیز هشدارها و توصیه هایی داد و گفت: اگر شهروندان مایل به انتشار اطلاعیه در سایت های مداخله در اینترنت هستند ، باید موارد زیادی را پس از مراجعه به مشتریان مشاهده كنند. ابتدا قبل از تحویل کالا ، حتما مبلغ را به حساب آنها واریز کنید و فقط جعلی دریافت کنید ، آنها راضی نخواهند شد. برای اطمینان از انتقال پول به حساب بانکی ، سرویس پیام کوتاه باید فعال شود.

رجبی ادامه داد: همچنین این امکان وجود دارد که پس از ثبت آگهی ، پیامکی جعلی برای پرداخت هزینه انتشار آگهی به کاربران ارسال شود. این افراد باید بدانند که سایتهای گفته شده از این طریق هیچگونه پرداختی را قبول نمی كنند و این پیامكها از شماره های ناشناس با هدف فریب آنها ارسال می شود و آنها این اطلاعات را به آنها نمی دهند.

رئیس مرکز شناسایی و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا افزود: «تبلیغ کنندگان همچنین باید در نظر داشته باشند که خریدار باید از حساب بانکی به نام خود پرداخت کند ، زیرا انتقال قیمت کالا از یک سرقت. حساب کارت تبلیغات. “باشد.

سرانجام ، وی به شهروندان هشدار داد که هنگام انجام معاملات آنلاین ، باید با احتیاط کافی این کار را انجام دهند و اگر در این زمینه تخصص ندارند ، باید با یک مخاطب آگاه مشورت کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا