عمومی

حکیم قلب‌ها؛ سوگ نوشتی درباره استاد علی حکیمی

به گزارش نازک نارنجی ، حجت الاسلام والمسلمین استاد علی حکیمی، قرآن شناس ، یکی از علمای برجسته مکتب تعلیم و تربیت خراسان مرحوم آیت الله شیخ مجتبی قزوینی و همچنین برادر عزیز علامه محمدرضا حکیمی بود که اخیراً درگذشت. متن زیر سید محسن فاطمی |، یک بورس تحصیلی فوق دکترا در رشته روانشناسی از دانشگاه هاروارد ، ایالات متحده آمریکا ، درباره مرحوم استاد علی حکیمی نوشته شد.
متن این یادداشت ، منتشر شده در صفحه اینستاگرام علامه حکیمی ، به شرح زیر است:

ددر روزهای هشدار ، هنگامی که سیل خروشان خشونت ، شتاب ، فریادهای بیهودگی و بیهودگی را در رگهای زندگی به ارمغان می آورد ، گفتن از حکیمی سرشار از رحمت و رحمت باورنکردنی است. این دشوار است زیرا رسم واقعیت این حکیم در گهواره سطوح ظاهری زمان ما با معانی محدود همراه است در زمینه های سخت سو mis تفاهم و سو mis تفاهم که جدایی آن طاقت فرسا است..

باورنکردنی است زیرا هوای سنگین سالوس و ریا ، نگاه ها را در شک و تردید از جستجوی ذهنی و خیالی ستاره های ناب نگه می دارد.. فرزانه حکیم ، علی حکیمی پوتلی. پاکی او در شرم حضورش در روح ، در صبر تحسین برانگیزش ، در کلام نورانی اش ، در خلوص معنوی تابناکش ، در صبر تحسین برانگیزش ، در کلام نورانی اش ، در خلوص تابناکش ، در تعارف های مهربانش ، عمیقش و چهره ای جذاب که با دلسوزی پر شده بود ، در مصاحبه های مخفی و غنی خود ، در چهره خوشحال خود ، همه آنچه را که می دانست راهنمایی می کرد. علی حکیمی را نمی توان با الگوهای زمان ما سنجید. او عطر و بوی معادن ترحم را در روح خود چشید ، و صاحبان عقل کامل و صلابت موقعیت آنها را درک کرد. قلب او اتصال ناب نور و قلب خوب را تجربه کرد.

چگونه علی حکیمی در متن تنظیمات عقل دنیوی تفسیر می شود؟ چگونه می تواند حلقه ها و نظمی را که ناشی از غفلت از اوست درک کند؟

او حکیم پاک است. به دور از ریا و ریا ، به دور از تعجب و تقلید طنز ، به دور از غرور و حرص ، به دور از حرص و خودخواهی. علی حکیمی آنجاست و سرشار از پویایی است. لطافت و مهرورزی ، عشق و یکتایی وجود دارد که به توحید و عرفان سرازیر می شود

چگونه می توان یک حقه شکم جوش در قفل های هوشمندانه در بازار حیله گری پیدا کرد؟

حکیمی پیشرفت در وجود را نشان می دهد. این بسط و بهجت است. این یک ابتکار و عزت است. او قوی و مطمئن است. بیشتر آن و زیبایی علی حکیمی پیام آور معنا و ایمان ، زندگی و فضیلت ، بصیرت و درک است. او به نگین پاک وفاداری ، چشمه های گنجینه های حکمت ، آراسته شده است. و او سکوت کرد و سکوتش پر از رمز و راز و معنی بود! چگونه به رنج های نادانی ، تصدیق و درک مسخره خاتمه دادید و چگونه او با آرامش و اعتماد به نفس در مورد اعتماد به عمق درک درونی خود صحبت کرد؟ توصیف این قلب پاک و با فضیلت که خود نمونه ای از تخت مقدس و قلبی است ، در این مقاله مناسب نیست..

بر خلاف پوچی مایاها ، که با رسیدن به ارزن با هوشیاری شبه ، بازار حریص را که با اجرای نمایش های مختلف از آنها دعوت می کرد ، راه اندازی کردند ، حکیم به دنبال یک حکیم گمنام رفت. تا آنجا که می دانست ساکت بود و حتی از کوچکترین تمرکز روی خودش اجتناب می کرد.
از هم پاشید و معنی دار بود. او به جای دعوت خود ، از خدا خواست. او فلسفه را نه با درگیر شدن با کلمات بلکه در زمینه خرد عملی تجربه کرد و از چشمه های عرفان نوشید.
علی حکیمی از آشفتگی درونش آگاه بود. . پذیرش عرفانی و بی قید و شرط وی بیش از Corn Hornari و فراتر از ویلیام جیمز بیشتر در روح تعالیم کارل راجرز است و عمق حضور او عمیق تر از الن لانگر است.

علی حکیمی دانای قلبهاست. گوهري كه در ايمان ، عشق ، شفقت ، اعتماد ، خرد و پاكي طراحي شده است. حکیمی حکیم مردی تاج و تخت است. این تبلور نماز است ، و نماز کانال نماز است ، و حافظه امیدوار کننده و بشارت است ، خورشید می درخشد. او انسان دانای قلبهاست.

قلب عاقل

/ 6262

دکمه بازگشت به بالا