استان ها

ذوب آهن اصفهان ۱۰ درصد تولید فولاد کشور را دارد

منصور یزدی زاده ، سازگار با اخبار آنلاین از اصفهان ، با هدف ساخت سال 1999 و برنامه های آینده این شرکت ، می گوید: سال 99 از نظر شیوع ویروس کرونا و ممنوعیت صادرات و واردات مواد اولیه برای همه کشورها سال خاصی بود. در سال های 1998 و 1999 ، رشد 4 و 5 درصدی داشته ایم و در مجموع طی دو سال ، 9 درصد رشد تولید داشته ایم.

یزدی زاده با اشاره به دستاوردهای چشمگیر شرکت ذوب آهن اصفهان ، تأکید کرد: پذیرش گواهینامه استاندارد ملی ایران برای ساخت راه آهن سراسری ، رکورد 58 هزار تن تولید راه آهن با 282 درصد افزایش نسبت به سال 1398 ، طراحی و ساخت 60 سوزن های ریلی E1A1 ، طراحی و تولید معدن R18 در 650 کارخانه نورد ، پذیرش ریل های ملی در بورس کالا ، انعقاد اولین قرارداد صادرات راه آهن و استفاده ریلی از 6 محور ریلی در کشور همراه با دستاوردهای تغییر Z در 1999

تولید فلز آغاز تولید محصولات فولادی با هزینه بالا است.

یزدی زاده ، با بیان اینکه تغییر Z دارای 10٪ تولید فولاد کشور است که برابر با 75٪ سایر فولادسازان در سراسر جهان است ، افزود: رویکرد سایر فولادسازان کشور همان 5٪ تولیدکنندگان فولاد جهان است دارای گاز است ، بنابراین Z برای مطابقت با رقابت تغییر می کند ، یک استراتژی برای متنوع سازی محصولات آن وجود دارد ، این است که شروع به ساخت محصولاتی می کند که بسیار به آن افزوده می شود ، به دنبال آن در سایر محصولات مانند سیم پیچ های صنعتی ، که سبد سازه های فولادی را تکمیل می کند ، طراحی و تولید تیرهای نیمه سبک و .. .. را در سفارش تولید قرار دهید.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با تأکید بر اینکه کمبود مواد اولیه و نیاز به تولید محصولات با ارزش افزوده بالا یکی از چالش های فولاد است ، اظهار داشت: امروزه نیاز به تولید محصولات بال گسترده وجود دارد. تیرهای فولادی ، اما این لازم به ذکر است که بالاترین حاشیه سود این شرکت به ترتیب در ساخت ریل ، سپس سیم پیچ ، قوس ، تیر و میلگرد ساده است.

وی در توضیح بازسازی کوره بلند شماره یک پس از پنج سال تعطیلی ، با تکیه بر ظرفیت داخلی و بومی سازی شرکت ، گفت: “این رویداد ظرفیت تولید شرکت را 800000 تن در سال افزایش می دهد و خطر تولید فولاد را کاهش می دهد.”

مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان در صحبت از بهبود وضعیت نقدینگی شرکت نسبت به 10 سال گذشته اظهار داشت: در سال گذشته درآمد شرکت به 15 هزار و 819 میلیارد ریال رسیده است که دلیل افزایش درآمد شرکت است. و درآمد ناشی از تمرکز بر تولید و فروش محصولات صنعتی و محصولات با ارزش افزوده بالاتر ، این شرکت به دلیل ارزش افزوده بالاتر ، افزایش تورم و افزایش سطح کلی قیمت ، صادرات را متمرکز می کند.

رشد درآمد 245 درصدی شرکت های تابعه فولاد در سال 1999

وی یادآور شد: تغییر Z در مقایسه با سال 1998 شاهد رشد درآمد 245 درصدی شرکت های تابعه بود.

یزدی زاده ، با بیان اینکه با تلاش کارگران Z Change ، برای اولین بار در یک دهه گذشته ، این شرکت به نقطه غلبه بر زیان انباشته رسیده است ، می گوید: برای اولین بار پس از یک دهه Z به این نقطه رسیده است 1999 بنابراین ما ممکن است انجام داده اند. سهامداران برای توزیع و سال گذشته 500 میلیارد تومان درآمد پیش بینی کردیم اما به 974 میلیارد تومان درآمد قابل توزیع دست یافتیم.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با اشاره به برخی از دستاوردهای کلیدی این شرکت گفت: خرید معادن ذغال سنگ سوادکوه ، اتمام فاز اول پروژه انتقال پساب فولادشهر ، برنامه ریزی ، ساخت و نصب دروازه های چابک با 3 باتری در صنعت سبز از نظر فنی برای طراحی محدود بدنه کوره برای اولین بار در کشور ، افزایش سقف اعتباری شرکت در بانک ها با 4000000000000 تجمع ، که گواهی تقدیر از بانک مرکزی و غیره را از جمله دستاوردها دریافت کرد ، شناخته شده است.

وی ادامه داد: یکی از عوامل موثر در تولید فولاد عدم تأمین یک میلیون و 750 هزار تن سنگ آهن است که یکی از دلایل اصلی تغییرات پی در پی در وزارت صمت در سال گذشته است.

یزدی زاده در ادامه به برخی از چالش های فولاد اشاره کرد و افزود: خشکسالی ، کمبود آب ، تأمین ناپایدار سنگ آهن ، قرار دادن فولاد در فهرست مجازات ها ، سرمایه در گردش کوتاه ، تکثیر تاج ، ظرفیت کم تولید زغال سنگ ، تغییر ثابت قیمت نهاده های تولید ، کمبود مصرف گاز در نیروگاه های این شرکت یکی از چالش های اصلی شرکت است.

وی گفت: مطمئناً اگر تغییر Z هیچ محدودیتی در آب در سال جاری نداشته باشد ، می تواند حداقل 50 هزار تن بیشتر تولید کند.

48

دکمه بازگشت به بالا