اجتماعی

آزادسازی زمین‌های مهرآباد دماوند به ارزش ۳۶۰ میلیارد تومان

روز گذشته با احکام دادگاه ، 60 هزار متر مربع از اراضی مهرآباد دماوند به ارزش 360 میلیارد تومان از زمین خواران آزاد شد.

به گزارش نازک نارنجی ، افزایش زمین در استان تهران این منطقه را به مرکز زمین خواری تبدیل کرده است. بنابراین در خرداد ماه امسال ، استان تهران پس از فارس در لغو تصرف اراضی ملی در جایگاه دوم قرار گرفت.

روز گذشته ، 60 هزار متر مربع پلاک بلبرینگ ملی در مهرآباد دماوند با 10 دستور قانونی مختلف و همکاری و همکاری با دادگستری و دادستانی شهرک دماوند آزاد شد. این خبر را خلیل محبت خواه – مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران – اعلام کرد و گفت: میزان زمین آزاد شده بیش از 360 میلیارد تومان است و پلاک مهرآباد یکی از بیشترین پلاک های شرقی محسوب می شود. . در استان

آمار از تصرف کشورهای ملی و ایالتی در ماه ژوئن در حال حاضر ، استان فارس با 47 مورد اول زمین خواری و مقام دوم با 41 مورد استان تهران است. استان های فارس ، ایرانشهر و تهران نیز در اردیبهشت ماه امسال به ترتیب بیشترین بازداشت ها را داشتند. آمارها همچنین نشان می دهد که طبق فصل جدیدی که انجام شده است ، استان های کویر و جنوب مورد هدف زمین خواران قرار گرفته اند.

معادن زمینی بیشتر به مناطق لواسان و دماوند می رسند. بیش از 80٪ سرزمین دماوند ملی و فانی است و بطور دائمی توسط انفال هدف قرار می گیرد. بیشترین تشنج ها در منطقه رودهن رخ داده است.

افرادی که برای خرید زمین یا ویلا از مکانهای مختلف وارد دماوند می شوند ، معمولاً اطلاعات کمی در مورد اسناد دولتی و ملی اراضی دارند و به همین دلیل برخی از افراد با استفاده از این موضوع خود را منزوی می کنند و زمین ها به این افراد فروخته می شود وزارت راه و شهرسازی مرتباً به مردم توصیه می کند که حتی برای صفحاتی که اسناد یک صفحه ای در زمینه مدیریت و کنترل ثبت ، منابع طبیعی ، راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی هستند ، ملک خریداری کنند.

البته واحدهای حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن و یگان حفاظت محیط زیست به پرونده های زمین خواری رسیدگی می کنند. در این راستا ، شهروندان می توانند با تماس با 1656 و همکاری با فرار پلیس برای جلوگیری از هرگونه ورود به اراضی ملی ، مستقیماً با کارشناسان اجرای قانون تماس بگیرند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا