اجتماعی

از برگزاری جشنواره نقالان غدیر برای کودکان و نوجوانان تا راه اندازی کاروان شادی غدیر

سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به مناسبت عید غدیر خلال مجموعه ای از برنامه ها با عنوان “همیشه امیر” را از 20 ژوئیه تا 28 آگوست برگزار می کند.

به گزارش نازک نارنجی ، به مناسبت عید غدیر خم ، مجموعه ای از برنامه ها با عنوان “همیشه امیر” با شعار “مطیع علی باید قرار داده شود” و دارای سه روش است: – مشروعیت استان و خلافت بلافصل را توضیح می دهد. امیرالمومنین علی (ع) در میان مردم ، 3- علاقه و عشق مردم را نسبت به حضرت علی (ع) تقویت کرد. به دلیل شیوع ویروس کرونا ، این برنامه ها اغلب ایجاد می شوند.

جشنواره راویان غدیر هم برای گروه های سنی کودک و نوجوان برگزار می شود. تمرینات داستانی شامل محتوای کلمات برای روایت “واقعه غدیر” از طریق دبیرخانه جشنواره بود و هنگام انتشار فراخوان و ثبت نام از علاقه مندان ، شرکت کنندگان در جشنواره با ساخت روایت و در پایان جشنواره ، جوایز با یکدیگر رقابت کردند. به برندگان اعطا خواهد شد. همچنین ، در مرحله نهایی مسابقه ، نمایش های جشنواره در ایستگاه مترو میدان ولیعصر (ایوان انتظار) برگزار می شود.

برنامه “با کاروان غدیر” با راه اندازی کارناوال شادی برای شهروندان اجرا می شود. در این کارناوال ، کاروانی از شتران با نوازندگان به سبک و لباس مسلمانان صدر اسلام در شهر گشت و گذار کردند و با خواندن سرودها و اشعار غدیر و همچنین خطبه ها ، غدیر را همراهی کردند.

از دیگر برنامه های ویژه عید غدیر می توان به دومین جشنواره “بیعت با بیت ها” اشاره کرد. این جشنواره به جشنواره های قربان تا غدیر اختصاص دارد و دارای مضمون ولایت امیرالمومنین علی (ع) به ویژه برای مراکز ادبی سازمان فرهنگی هنری و آئین های شعر است. این برنامه با مشارکت کانون های شعر در کشور اجرا می شود.

اسکن مجازی “علی یار” با هدف دعوت از مردم برای کمک به نیازمندان و تغذیه غدیر انجام شد. در این پویش ، از مخاطبان دعوت می شود تا به یك انسان نیازمند در آرزوی ده سال فرمانداری به عشق امیرالمومنین علی (ع) و با انتشار اسكن برای اسكن صفحه مجازی خود ، و دعوت دیگران كمك كنند. برای شرکت در اسکن.

مسابقه عکاسی “شماره 110” با مضمون عکاسی از ورودی های تزئین شده با نام ، عنوان ، شعر و … اختصاص داده شده به امیرالم Moمنین (ع) ، در دو بخش موبایل و حرفه ای و در نهایت 6 نفر برگزیده برگزار می شود برای نقاشی یک یادبود جوایز اهدا خواهد شد به همین ترتیب ، تیترهای خبری با عبارت “ولایت علی بن ابی طالب حسنی فمن ، ورود مرد امن حسنی ، شکنجه گر من” ساخته شد تا به شهروندان فروخته شود.

اسکن میدانی “یکشنبه های علوی” یکی دیگر از برنامه های ده ساله سازمان فرهنگی هنری استان است. در این پویش ، ویژگی های مختصر و م ofثر حکمت و خطبه های نهج البلاغه به دست آمد و در قالب ساخت محصولات “Loh Jan” در مراکز محبوب به شهروندان توزیع شد.

سایر برنامه های “عید غدیر” یک اسکن مجازی “برادرانه” همراه دارند. جنبش “برادرانه” با هدف احیای سنت برادری در روز عید غدیر خم بسیج شد ، که یادآوری عهد برادری محمد مصطفی (ص) با حضرت علی (ع) و تقویت انسجام اجتماعی بود. از مردم

به گزارش خبرنگار حوزه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر ، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ، ویژه برنامه “آنلاین آئین” با هدف دیدار با خانواده های شهدا و تکریم آنها در به روش های مختلف. این برنامه به مناسبت عید غدیر خم با دیدار خانواده های شهدای سادات در استان ده ساله برگزار شد. با انتخاب یکی از شهدای سادات ، نوجوانان یک زمینه یا مستند مکتوب درباره شهید ایجاد می کنند و در این بخش با یکدیگر رقابت می کنند. سرانجام مراسم تجلیل از خانواده شهدای سادات برگزار می شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا