اجتماعی

انهدام باند سارقان هواکش‌رو پس از سرقت از ۷۰ مغازه

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از خراب شدن باند سه سارقی که با شکستن کولرها و مجاری تهویه وارد منطقه تجاری شده اند ، خبر داد.

به گزارش نازک نارنجی ، سردار علیرضا لطفی ، در کنار دستگیری افراد ، به خبرنگاران گفت: “اوایل سال جاری ، بسیاری از موارد سرقت مغازه به پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد ، و حتی اگر انواع مغازه ها مانند تلفن های همراه ، فروشگاه های پزشکی آماده بود ، لوازم آرایشی و بهداشتی ، شامل سرویس های بهداشتی ، فروشگاه های مواد غذایی ، سوپرمارکت ها و غیره است و مکان آن در یک محله نیست ، بلکه همان سبک سارقان است.

وی گفت: شباهت روشهای سرقت باعث شد کارآگاهان به ارتکاب همین افراد متهم شوند. و حفره ها ، “اموال گران قیمت مانند لپ تاپ ، پول نقد ، تلفن های همراه ، چک ، ادکلن و غیره با کمترین آسیب و تخریب به سرقت رفته و به سرقت می روند.

لطفی در مورد استفاده از روشها و شگردهای پلیسی برای دستگیری متهم گفت: سرانجام ماموران در تحقیقات خود یکی از سارقان را کشف و مخفیگاه وی را شناسایی کردند و پس از هماهنگی با افسر دادگستری وی در عملیاتی دستگیر و به کلانتری منتقل شد. “همچنین با بازرسی از محل دستگیری متهم ، چندین مورد به سرقت رفته بود ، از جمله چندین تلفن همراه ، چک و سایر موارد ، توقیف شده است.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به بازجویی از متهم دستگیر شده گفت: این مرد که دارای جسمی کوچک است اعتراف کرد که به همراه دو نفر دیگر باند سه نفره ساخته اند. هویت این افراد نیز مشخص شد و آنها در دو عملیات جداگانه در اسلامشهر و کرج دستگیر و به مقر پلیس منتقل شدند.

وی با بیان اینکه متهم دستگیر شده به 70 شیوه دزدی به همین شیوه و کلاهبرداری در استان های تهران و البرز اعتراف کرد ، اظهار داشت: تاکنون حدود 60 قربانی شناسایی و سایر قربانیان نیز شناخته شده اند.

لطفی در مورد تشکیل پرونده علیه متهم دستگیر شده گفت: این افراد برای ادامه تحقیقات در مورد جرم با پرونده سازمان یافته به دادسرا اعزام شده اند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا