عمومی

ابهامی در بازگشایی مدارس وجود ندارد

بر اساس پایگاه اطلاع رسانی اخبار شبکه ،
حسین ذوالفقاری ، معاون وزیر کشور و رئیس کمیته امنیتی ، اجتماعی و انضباطی مدیریت بیماری کرونا ، به هفتاد و هفتمین جلسه این کمیته که با حضور ایرج حریرچی ، معاون وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و نمایندگان در آگاهی از اینکه روند پیشگیری از بیماری در کشور باید با حساسیت و دقت بالا ادامه یابد. وی افزود: بی توجهی به پیروی از رهنمودهای بهداشتی و رد ممنوعیت های اعمال شده می تواند زمینه ساز شیوع بیماری در کشور باشد.

معاون وزیر امنیت خاطرنشان کرد که تمام ممنوعیت ها ، از جمله ممنوعیت برنامه های شبانه ، که از ساعت 10 شب تا 3 بامداد اعمال می شود ، همه در جهت مهار زنجیره بیماری است. وی گفت: تا زمان انجام مراحل واکسیناسیون در کشور با رعایت حداکثر تعداد دستورالعمل های بهداشتی اجازه شیوع بیشتر بیماری در کشور را نخواهیم داد.

رئیس کمیته امنیتی ، اجتماعی و انضباطی مدیریت بیماری کرونا اظهار داشت که ناجا باید اطلاعات مستمر و مناسبی درباره ممنوعیت های شبانه داشته باشد. وی گفت: “واقعیت این است که با ادامه ممنوعیت ها و مقررات ، نوعی عادی سازی و بی علاقگی در بین مردم نسبت به طرح مذکور ایجاد شده است.

ذوالفقاری در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع مهم بازگشایی مدارس و دانشگاه ها پرداخت و گفت: “به دلایل مختلف آموزشی و اجتماعی ، جای تردید و ابهام در مورد ضرورت بازگشایی مدارس وجود ندارد.”

وی در این باره گفت: “همه موافق و موافق نیاز و اهمیت آموزش چهره به چهره هستند و در نتیجه تلاش می شود با کاهش بیماری در کشور و افزایش واکسیناسیون مدارس کشور نیز افتتاح شود. روند. “

ذوالفقاری اظهار داشت: پیشنهاد افتتاح مدارس با شرایط و شرایط خاص جهت ارائه به ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا.

وی در مورد افتتاح دانشگاه ها نیز گفت: دانشگاه ها از نظر محیط خوابگاهی و غذاخوری وضعیت متفاوتی با مدارس دارند و در این راستا مشخص شده است که وزارت علوم برنامه جامع خود را برای بازگشایی ارائه می دهد دانشگاهها و باید. تصمیمات با نظر Corona National Taken.

سرانجام معاون وزیر کشور گفت: روند واکسیناسیون در کشور ادامه دارد و امیدواریم با افزایش سرعت این امر بتوانیم واکسن های بیشتری را در گروه های خطرناک ایجاد کرده و اجازه شیوع بیماری در کشور را ندهیم.

دکمه بازگشت به بالا