اجتماعی

سازمان ملل: کرونا، گرسنگی را در جهان افزایش داد

سازمان ملل متحد در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد که این اپیدمی در حال افزایش گرسنگی در جهان است ، تقریباً یازده نفر از جمعیت جهان یا 811 میلیون نفر دچار سو malتغذیه هستند.

به گزارش نازک نارنجی ، این گزارش که توسط پنج آژانس سازمان ملل متحد به چاپ رسیده است ، می افزاید که تلاش های جهانی برای پایان دادن به گرسنگی تا سال 2030 ادامه خواهد داشت و اقدام در “ساعت” برای حل این مسئله بسیار مهم است.

سازمان بهداشت جهانی ، صندوق کودکان سازمان ملل متحد ، سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد ، صندوق بین المللی توسعه کشاورزی و برنامه جهانی غذا ، پنج آژانس سازمان ملل متحد در یک گزارش مشترک با عنوان “امنیت جهانی و امنیت تغذیه” اظهار داشتند : امنیت غذایی برای میلیون ها نفر در سراسر جهان ، که اکثر آنها کودک هستند ، در معرض خطر است.

در مقدمه این گزارش ، این اپیدمی به عنوان یک عامل مهم در افزایش گرسنگی در جهان ، به خطر انداختن زندگی و معیشت مردم ذکر شده است.

پنج آژانس سازمان ملل در این گزارش ابراز امیدواری کردند که با افزایش اقدامات دیپلماتیک در “مواقع حساس” امنیت غذایی جهانی بهبود یابد.

بر اساس این گزارش ، افزایش نرخ گرسنگی جهان در سال 2020 حتی از افزایش جمعیت نیز پیشی گرفت ، زیرا تخمین زده می شود که 9.9 درصد از جمعیت جهان سال گذشته دچار سو malتغذیه بودند ، در حالی که در سال 2019 این رقم 8.4 درصد خواهد بود.

گزارش سازمان ملل نشان می دهد بیش از نیمی از افراد دچار سوishedتغذیه هستند ، حدود 418 میلیون نفر در آسیا زندگی می كنند و بیش از یك سوم یا حدود 282 میلیون نفر در قاره آفریقا زندگی می كنند. حدود 60 میلیون نفر در آمریکای لاتین نیز در مقیاس کوچک دچار سوourتغذیه هستند. با این حال ، بیشترین گرسنگی در جهان در آفریقا ثبت شده است ، جایی که 21٪ از جمعیت این قاره از گرسنگی رنج می برند.

پنج آژانس سازمان ملل متحد در گزارش خود اعلام کردند که نتایج نظرسنجی های سال 2020 تأسف آور است و می گویند بیش از 2.3 میلیارد نفر در سراسر جهان از دسترسی کامل به غذای کامل سالها محروم هستند و نابرابری جنسیتی بدتر نمی شود. تا سال 2020 ، از هر 10 مرد سوour تغذیه ، 11 زن از امنیت غذایی محروم می شوند.

در ادامه این گزارش آمده است كه كودكان قربانیان اصلی گرسنگی در جهان هستند زیرا تا سال 2020 بیش از 149 میلیون كودك زیر پنج سال به دلیل عدم امنیت غذایی خوب رشد نخواهند كرد. به همین ترتیب ، بیش از 45 میلیون نفر کم وزن و حدود 39 میلیون نفر چاق هستند.

این گزارش می افزاید: حدود سه میلیارد نفر از جمله كودكان و بزرگسالان به دلیل بزرگی هزینه غذا نمی توانند به درستی غذا بخورند و یك سوم زنان در سنین باروری دچار كم خونی هستند. همه اینها در حالی است که همه گیری یک آشوب شدید ایجاد کرده و تمام تلاش های جهان برای پایان قحطی را به تعویق انداخته است.

این وضعیت به ویژه در کشورهایی که از آب و هوای مناسبی برخوردار نیستند و یا با مشکلات اقتصادی و نابرابری جنسیتی دست و پنجه نرم می کنند بسیار شدید است.

سازمان ملل تخمین می زند با وجود همه تلاش ها ، تا سال 2030 هنوز حدود 660 میلیون گرسنه در جهان وجود داشته باشد.

در خاتمه گزارش خود ، پنج آژانس سازمان ملل متحد شش مسیر را در “مسیر تغییر” ترسیم کردند و از کشورهای جهان خواستند تا اقدامی انسانی ، ارتقا take صلح در مناطق آسیب دیده ، اطمینان ، تقویت مقاومت مردم آسیب پذیر ، کاهش مشکلات اقتصادی انجام دهند ، هزینه غذا را کاهش دهید و در زنجیره ای مداخله کنید. تأمین سریع غذا ، رفع کمبود و نابرابری ساختار ، امکان تغییر و پایان گرسنگی را فراهم می کند.

به گزارش ایندیپندنت ، این گزارش همچنین بر لزوم توانمند سازی زنان و جوانان تأکید می کند و می گوید هر کسی در جهان امروز در تلاش است گرسنگی را کاهش دهد یا با عواقب فزاینده ای روبرو شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا