اجتماعی

۵۲ فوتی ناشی از ابتلا به کروناویروس ظرف ۲۴ ساعت گذشته در تهران

فرمانده عملیات ستاد ضد تاجگذاری کرونا از کشته شدن 52 نفر در تهران به دلیل عفونت ویروس کرونا در 24 ساعت گذشته خبر داد.

تأیید شده توسط نازک نارنجی ، علیرضا زالی امروز ، در پایان جلسه در مقر کرونا در تهران ، وی به خبرنگاران گفت: “اولین مسئله ای که در جلسه امروز مورد تأکید قرار گرفت ، آمادگی کامل برای تخت های بیمارستان و توسعه کرونا برای پذیرش بیماران و همچنین افزایش در درمان سرپایی است. “باید اقدامات لازم در این زمینه ها انجام شود.

وی افزود: طبق دستور استاندار تهران ، تصمیم گرفته شده است كه تأمین برق استان برای تأمین برق به مراكز توزیع و توزیع واكسن به صورت ویژه تأمین شود زیرا واكسن در مراكز ذخیره می شود.

زالی ادامه داد: با توجه به اهمیت رعایت روش های بهداشتی ، استاندار تهران به استانداران دستور داده است تا با کمک عوامل بهداشتی رویه های بهداشتی را کنترل کنند.

فرمانده عملیات در ستاد کرونا در استان تهران در بخشی دیگر از سخنان خود به مشکل تأمین اعتبار دانشگاه های علوم پزشکی اشاره کرد و افزود: دانشگاه های علوم پزشکی با کمبود نقدینگی روبرو هستند. در نتیجه ، در این جلسه ، تأمین اعتبار لازم برای دانشگاههای دولتی با درک عمیق از وضعیت موجود تأکید شد تا امکانات لازم در اسرع وقت به دانشگاههای علوم پزشکی ارائه شود.

وی در مورد سرعت واکسیناسیون در استان تهران گفت: “با توجه به جمعیت زیاد استان تهران ، اکنون بالاترین خدمات پزشکی در تهران ارائه می شود و در زمینه واکسیناسیون ، نیاز به تهیه واکسن ها با اختصاص یک جداگانه سریعتر است. سهمیه. “تمایل به افزایش میزان واکسیناسیون دو تا سه برابر در شرایط فعلی وجود دارد ، اما شرط وقوع این امر داشتن واکسن است و مطمئنا ادامه عرضه واکسن ها ، به ویژه واکسن ها ، یک ضرورت جدی است.

زالی درباره نظارت بر ممنوعیت های ناشی از قرمزی در تهران گفت: “بازدیدها و گزارش های سایت نشان می دهد که برخی از ادارات دولتی به درستی مصوبه مربوط به حضور یک سوم برخی از نیروها را دنبال نمی کنند.” در نتیجه ، مقرر شد معاونین استاندار و فرمانداران دستور استاندار تهران را به طور جدی رصد و پیگیری کنند و گزارش تخلفات را برای تصمیم گیری به ستاد استان ارسال کنند. قطعاً برگزاری هر جلسه ای لغو شد و درخواست های برگزاری جلسات متعدد مورد تأیید قرار نگرفت.

وی افزود: گزارش های روزانه توسط استاندار تهران ارائه می شود ، البته ثبات اقتصادی صاحبان مشاغل كشور كاهش یافته است و آنها ناراحتی ها و گلایه های زیادی دارند بدون دریافت پاسخ صریح. بنابراین توجه فوری به مشکلات صاحبان مشاغل باید در دستور کار قرار گیرد. منابع لازم برای این کار کافی نیست.

زالی در مورد آمار بیماران ویروسی کرونا در تهران گفت: تا ساعت 3:30 بعد از ظهر امروز بیماران سرپایی در تهران طی 24 ساعت گذشته به 13000 نفر رسیده اند ، در حالی که تا دیروز این تعداد بین 10 تا 11 هزار نفر بوده که افزایش قابل توجهی دارد. “همچنین اشاره شد که تعداد کل بیماران پذیرفته شده در تهران در 24 ساعت گذشته 1695 نفر بوده است که از این تعداد 243 نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری شده اند. بنابراین ، تعداد کل بیماران بستری در تهران به 5400 نفر رسید و ما همچنین 52 نفر داشتیم که در 24 ساعت گذشته در تهران به دلیل بیماری عروق کرونا ویروس قلب فوت کردند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا