استان ها

کارگران عسلویه پس از ۱۸ سال صاحب تشکل می‌شوند

نازک نارنجی / بوشهر سرپرست اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بوشهر گفت: تشکیل اتحادیه های کارگری در منطقه ویژه از روز شنبه کلید خواهد خورد و کارگران از این پس دارای اتحادیه صنفی و شورای اسلامی خواهند بود.

مصدق کشاورزی در مورد مسئولیت وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و بنابراین اداره کل استان بوشهر در حمایت از حقوق کارگران گفت: در منطقه ویژه اقتصادی-اقتصادی پارس جنوبی ، یک سری اختلافات در مورد ورود به مدیریت کل تعاون اشتغال و رفاه ما در سالهای اخیر در استان بوشهر در این مناطق یک نظرسنجی اجتماعی انجام داده ایم ، اما در 18 سال گذشته ، اداره کل نمی تواند مناطق را بررسی کند.

وی افزود: “طی پنج ماه گذشته ، یک فرآیند طولانی انجام شده و هماهنگی و پذیرایی خوبی بین اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان بوشهر و منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی ، قوانین کار وجود داشته است. به زودی در این مناطق اجرا خواهد شد. “ممکن است.

رئیس اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بوشهر خاطرنشان کرد: مطابق قانون کار ، بازرس کار که دستور خود را از وزیر دریافت کرده است می تواند در هر ساعت از شبانه روز واحدهای کار را هدایت کند. قبل از هماهنگی و قرارداد کار ، حفاظت ، نظارت بر ایمنی ، بهداشت شغلی ، حمل و نقل ، اردوگاه های کارگری و سازمان های کارگری.

کشاورزی ضمن اعلام خبر حضور 25 تیم برای بازرسی از این مناطق و بازرسی از واحدها و پروژه های پیمانکاری ، افزود: عواقب این اقدامات را می توان احساس کرد و گزارش مراحلی را که مردم استان اعلام می کنند ، گزارش کرد. با رعایت

وی گفت: “بازرسی ما به این معنی است که دیگر کارگران دیگر نگران امضای قرارداد سفید و پرداخت تبعیض نیستند و ورود ما با چنین حوادثی روبرو خواهد شد. در واقع ، حضور ما چنین خواهد بود. بازرسی کامل و جامع خواهد بود.”

این مقام مسئول گفت: “طی 18 سال گذشته ، کارگران در منطقه خاص هیچ تشکل قانونی نداشته اند. تشکیل تشکل های کارگری از روز شنبه آغاز می شود و کارگران یک اتحادیه صنفی و یک شورای اسلامی خواهند داشت. از این پس ، و همه خواسته های آنها به طور قانونی انجام می شود. “بعدی. ما همچنین آماده هستیم که این افراد را به کمیته های خود دعوت کنیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا