اجتماعی

۶۹۰ میلیون نفر از ساکنان جهان هر شب گرسنه می‌خوابند

بر اساس برنامه جهانی غذا ، با اشاره به اینکه نزدیک به 41 میلیون نفر در سراسر جهان در معرض خطر گرسنگی هستند و 690 میلیون نفر هر شب گرسنه می خوابند ، “ما برای کمک به نیازمندان در 43 کشور به 6 میلیارد دلار نیاز فوری نیاز داریم.”

به گزارش نازک نارنجی ، به نقل از الحرا ، دیوید بیزلی ، مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا در سازمان ملل ، با هشدار درباره افزایش قیمت مواد غذایی ، فشارها را در زمینه امنیت غذایی تشدید می کند: نزدیک به 41 میلیون نفر در جهان در معرض خطر گرسنگی قرار دارند و 690 میلیون نفر مردم هر شب گرسنه می خوابند.

بیسلی با اشاره به اینکه نیم میلیون نفر دیگر از همان شرایط گرسنگی رنج می برند ، گفت: در حال حاضر چهار کشور شرایط گرسنگی یکسانی را تجربه می کنند و از طرف دیگر 41 میلیون نفر در معرض خطر گرسنگی قرار دارند.

وی گفت: “ما برای رساندن كمك به افراد در معرض خطر 43 كشور باید فوراً 6 میلیارد دلار سرمایه جمع كنیم.” ما هم اکنون به این حمایت مالی نیاز داریم.

به دلیل درگیری و تغییرات آب و هوایی ، متوسط ​​گرسنگی در جهان از سال 2016 افزایش یافته است.

طبق برنامه جهانی غذا ، تا سال 2019 ، 27 میلیون نفر در سراسر جهان در معرض خطر گرسنگی قرار دارند ، این افزایش از سال 2020 به دلیل انتقال ویروس کرونا افزایش یافته است.

طبق اعلام سازمان ملل ، قیمت های جهانی مواد غذایی در ماه مه به بالاترین 10 سال گذشته رسید.

کاهش عرضه پول در کشورهایی مانند لبنان ، نیجریه و سودان باعث افزایش این فشارها و ادامه افزایش قیمت ها و به خطر انداختن امنیت غذایی این کشورها شده است.

نشانه های نزدیک به گرسنگی در سال جاری در اتیوپی ، ماداگاسکار ، سودان جنوبی و یمن و همچنین در جنوب نیجریه و بورکینافاسو در حال افزایش است.

طبق برنامه جهانی غذا ، تقریباً 9 درصد از جمعیت جهان ، یا حدود 690 میلیون نفر در سراسر جهان ، هر شب گرسنه می خوابند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا