فرهنگ و هنر

شرایط کرونا بر عکاسی اثر گذاشته است

یک عکاس پیشکسوت که به دلیل مشکلاتی که کرونا ایجاد کرده است ، به وضعیت فعلی جامعه اشاره کرد ، گفت: “تا زمانی که مردم در تلاطم اقتصادی به سر می برند ، جامعه ناخوشایند است و ما نمی توانیم انتظار پویایی داشته باشیم.” همه اینها ممکن است دلیل یک عکس نباشد ، اما آمار ، اطلاعات و اخبار موضوع را نشان می دهد.

محسن شاندیز ، عکاس پیشکسوت اخبار ، در مصاحبه با نازک نارنجی ، در مورد تأثیر زمان کرونا در زندگی حرفه ای وی و همچنین مقایسه این روزها با سایر بحران ها مانند جنگ یا بلایای طبیعی صحبت کرد. حوادثی مانند جنگ و بلایای طبیعی دیری نپایید و در یک منطقه جغرافیایی کره زمین رخ داد و مردم همان منطقه را درگیر خود کرد ، اما تاج یک رویداد جهانی بود که همه کشورها و همه را تحت تأثیر قرار داد.

وی ادامه داد: در این دوره افراد زیادی شغل خود را از دست داده و بسیاری از آنها دچار مشکلات روحی و روانی شده اند ؛ البته همه این عواقب در کشورها با توجه به حکمرانی متفاوت است.

شاندیز در پایان سخنان خود گفت: “در این زمان ، نابرابری در بیان اطلاعات و اخبار وجود دارد که باعث سردرگمی مردم می شود و مردم نمی دانند کدام اطلاعات قابل اعتماد است. البته من شخصاً به گفته های پزشکی و کارکنان درمان باید معتبرتر باشند ، و من همچنین از آنها به خاطر تمام زحماتی که در این مدت کشیده اند تشکر می کنم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا