اجتماعی

امنیت دریا نسبت به آلاینده‌های پتروشیمی، شاید سه سال دیگر!

نازک نارنجی / بوشهر معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: 10 سال پیش بسیاری از واحدهای پتروشیمی در ماهشهر و منطقه ویژه اقتصادی عسلویه تصفیه خانه فاضلاب نداشتند ، اما اکنون یک طبقه تفکر زیست محیطی حاکم است. در سیستم های پتروشیمی و غیره

احمدرضا لاهیجان زاده ، در مورد انتقادات در مورد تأثیر آلودگی بر صنعت پتروشیمی در دریا و محیط زیست ، گفت: “مطابق با برنامه های اعلام شده ، واحدهای پتروشیمی عسلویه و ماهشهر از بازیافت آب در جای دیگر استفاده می کنند. سه سال و پساب پتروشیمی و دیگر به دریا تخلیه نمی شود ؛ این یک گام بزرگ است ، اما مطمئناً در گذشته یا روی رسوبات تأثیری خواهد داشت.

وی ادامه می دهد: “ما در تلاشیم تا با رصد دریا دریابیم که دنیا از چه فناوری هایی برای جبران خسارات خود استفاده می کند.”

وی گفت: “اگر به 10 سال قبل برگردیم ، می بینیم كه بسیاری از واحدهای پتروشیمی كه در ماهشهر یا منطقه ویژه اقتصادی عسلویه ایجاد شده اند ، هیچ سیستم تصفیه فاضلاب ندارند و مواد خام را آزاد می كنند.” با این حال ، پس از آنچه اتفاق افتاد و گروهی از تفکرات زیست محیطی بر سیستم های پتروشیمی و غیره مسلط شدند ، آنها قراردادهای زیادی برای ساخت پالایشگاه ها ، مستقل و مرکزی منعقد کردند ، حتی اگر واحد پتروشیمی در فاضلاب باشد. .

لاهیجان زاده با ابراز خرسندی از بهره برداری از چندین تصفیه خانه در عسلویه و ماهشهر گفت: اکنون دیگر در شرایط بحرانی نیستیم اما هنوز شرایط ایده آل به دست نیامده است ؛ با این وجود بحران تا حد زیادی برطرف شده و سایر پالایشگاه ها تحت ساخت و سازهایی که باید اجرا شوند.

وی خاطرنشان کرد: طبق برنامه اعلام شده توسط تنظیم کننده های پتروشیمی ، پیش بینی ما این است که طی سه سال آینده ، زباله های واحدهای پتروشیمی را در دریا آزاد نکنیم و واحدهای پتروشیمی باید چرخه بسته ، بازیافت و استفاده مجدد از پساب ها

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا