اجتماعی

غربالگری “مشکلات قامتی دانش آموزان” در برنامه سنجش سلامت

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: فقر جسمی یکی از رایج ترین مشکلات در بین دانش آموزان است و امسال با همکاری معاونت تربیت بدنی ، غربالگری مشکلات نعوظ دانش آموزان در برنامه مقاومت در برابر سلامتی انجام می شود. دانشگاهی. استانهایی که مراکز آزمون را اعزام و نظارت می کنند نیز آموزش های لازم را می بینند.

به گزارش نازک نارنجی ، در جلسه مشترک حمیدی ، معاون تربیت بدنی و بهداشت و حسینی ، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش استثنایی ، که توسط سازمان آموزش و پرورش استثنایی برگزار شد ، برای ارزیابی توانایی های حرکتی دانش آموزان جدیدی که وارد دوره ابتدایی می شوند ، بود. آمادگی تحصیلی برای سال تأکید شده است.

سید جواد حسینی در این جلسه با بیان اینکه تربیت بدنی و ورزش یکی از شش م componentsلفه اصلی تغییر اصلی است که به طور مستقیم بر پنج حوزه دیگر تأثیر می گذارد ، اظهار داشت: چشم انداز معاون تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش جدید. فعالیت ها ، خطر پذیری و اندازه گیری ، و برنامه های عالی در سراسر کشور در این زمینه اجرا شده است ، یک نمونه موفق که در آن برنامه جلوگیری از اضافه وزن کودکان است.

حسینی با بیان اینکه انجام فعالیت های ورزشی برای دانش آموزان استثنایی یک ضرورت است ، گفت: دانش آموزان با نیازهای ویژه به دلیل شرایط جسمی خود به فعالیت های ورزشی و تربیت بدنی حتی بیشتر به دانش آموزان دیگر احتیاج دارند.

وی افزود: امسال بسته اصلاحات تربیت بدنی دانش آموزان برجسته توسط سازمان آموزش و پرورش استثنایی تدوین و اجرا می شود.

معاون وزیر با بیان اینکه فعالیت های آموزش و پرورش استثنایی قسمت کوچکی از فعالیت های وزارت آموزش و پرورش است ، گفت: آموزش و پرورش استثنایی علاوه بر خدمات آموزشی و توان بخشی برای دانش آموزان استثنایی ، خدمات آموزش عادی دیگری نیز ارائه می دهد که یکی از آنها یکی از جمله پرشمارترین خدمات ، برنامه مقاومت در برابر سلامت جسمی و آمادگی تحصیلی کلیه دانش آموزان جدیدی است که وارد دوره ابتدایی و پیش دبستانی می شوند.

وی گفت: سال گذشته با وجود شرایط عروق کرونا ، 98.8 درصد دانش آموزان جدید برای ورود به دبستان ارزیابی شدند.

حسینی درباره تغییرات برنامه سنجش امسال گفت: ارزیابی علائم مشکلات یادگیری دانش آموزان 5 استان به عنوان پایلوت و انجام تست های خواندن و پردازش شنوایی همراه با تغییر در برنامه حسابرسی امسال.

وی افزود: فقر جسمی یکی از رایج ترین مشکلات در بین دانش آموزان است و امسال با همکاری نماینده تربیت بدنی ، غربالگری مشکلات نعوظ در دانش آموزان در برنامه مقاومت در برابر سلامت جسمی و آمادگی تحصیلی انجام می شود.

حسینی افزود: به زودی روش غربالگری مشکلات نعوظ به استان ها ارسال می شود و مسئولان مراکز غربالگری آموزش های لازم را در این زمینه می بینند.

سرانجام حسینی تصریح کرد: پیامدهای مقاومت در برابر سلامت جسمی و آمادگی تحصیلی اطلاعات مهمی است که باید در همه بخشهای آموزش ارائه شود.

در این جلسه حمیدی معاون تربیت بدنی و بهداشت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه توانایی های حرکتی کودکان از 2 تا 6 سالگی شکل می گیرد ، اظهار داشت: به عنوان رشد تفکر و تفکر ، یک دوره طلایی در زمینه حرکت و دانش بسیار دانش آموزان با تحرک ضعیف وارد مدرسه می شوند

وی افزود: تحرک پیش دبستانی برخی دانش آموزان ضعیف است و این دانش آموزان با نقص حرکتی وارد مدرسه می شوند و در سال های بعدی دانش آموزان مشکلات زیادی ایجاد می کند.

حمیدی ادامه می دهد: با توجه به اینکه سازمان آموزش و پرورش استثنایی هر ساله برنامه آمادگی جسمانی و آمادگی تحصیلی را در دستور کار خود دارد ، می توان از این فرصت برای ارزیابی توانایی های حرکتی دانش آموزان جدید برای ورود به دوره ابتدایی استفاده کرد.

وی مطابق گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان آموزش و پرورش استثنایی افزود: تمام مراحل اجرای این برنامه توسط معاونت تربیت بدنی و تحت نظارت و راهنمایی سازمان آموزش استثنایی برای بررسی ضوابط انجام می شود. شد

حمیدی اظهار داشت: هدف از این برنامه تعیین وضعیت حروف الفبا در حرکت کودکان به منظور برنامه ریزی برای حل مشکلات دانش آموزان با مشکلات حرکتی است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا