اجتماعی

تضییع حق سلامت، دستیابی به عدالت اجتماعی و کار شایسته را به خطر می اندازد

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت: نقض حق بهداشت به هر دلیلی می تواند عدالت اجتماعی و کار شایسته در دستیابی به اهداف توسعه پایدار را به خطر بیندازد.

به گزارش نازک نارنجی ، وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی محمد شریعتمداری در یک نشست مجازی از وزرای متفرقه برای کار گفت: قسمت مهم آن. ”

وی گفت: “هیچ وقت مشروعیت نگرانی در مورد خطرات یک جانبه گرایی و توسعه نابرابر و ناپایدار در جهان با شواهد مشهود دیده نشده است.

شریعتمداری ابراز امیدواری کرد که این نشست بتواند زمینه ساز تحول در سیستم فعلی همکاری بین کشورهای عضو این جنبش برای پاسخگویی به چالش های آینده باشد.

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی افزود: “دو سال پیش ، به مناسبت صدمین سالگرد سازمان جهانی کار ، در یک گردهمایی و با تصویب بیانیه سطح آینده اشتغال ، قول دادیم که بر اجرای عدالت اجتماعی ، اما با شروع بحران جهانی Covid 19 ، ضعف دنیای کار از دیدگاه عدالت اجتماعی برای ما آشکارتر شد.

وی افزود: “ما دیدیم که چگونه نابرابری ساختاری در نتیجه اپیدمی 19 کووید منجر به افزایش بیکاری ، کاهش درآمد کارگران و افزایش اشتغال غیررسمی و بی سود ، به ویژه در میان افرادی که کار می کنند. ” نابرابری قبلاً از طریق توزیع و دسترسی نابرابر به واکسن Covid 19 ایجاد و ایجاد شده است.

شریعتمداری گفت: “به چالش های ساختاری باید اقدامات یک جانبه برخی دولت ها برای ادامه اعمال تحریم ها و تحریم ها علیه برخی از کشورها حتی در شرایط بحرانی آنها اضافه شود و همه این شواهد حاکی از چندجانبه گرایی و همکاری و مشارکت بین المللی است.” نه تنها از ساختارها و تحولات نابرابر جهان ، بلکه از قدرتهای بزرگ اما غیرمسئول نیز برخوردار است.

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت: “اگر در گذشته می دیدیم که اقدامات قهری یک جانبه حق توسعه و کار را به خطر می اندازد زیرا حقوق بشر باز نمی شود ، اکنون این خطر با شدت بیشتری ایجاد می شود و عواقب آن برای حق برای سلامت. ” انجام شده.

وی اظهار داشت: “حق بهداشت از حقوق بشر جدا نیست و در ماده 25 اعلامیه جهانی حقوق بشر مورد تأكید قرار گرفته است.

شریعتمداری اظهار داشت: نقض حق بهداشت به هر دلیلی می تواند عدالت اجتماعی و کار شایسته را در دستیابی به اهداف توسعه پایدار به خطر بیندازد. راه حل ارتقا unity وحدت جهانی ، تقویت چند جانبه گرایی و اتکا به رویکرد مردم محور برای آینده اشتغال برای طراحی و اجرای استراتژی های تاب آوری جامعه است.

شریعتمداری افزود: “امروز مهمترین تهدید افزایش نابرابری در جهان به دلیل عدم دسترسی برابر به واکسنها و توانبخشی در کشورهای جهان است که یکی از تأثیرات اقتصادی در بحران Covid 19 است.”

وی گفت: “جنبش عدم تعهد می تواند با فراهم آوردن فرصت هایی برای همکاری موثرتر و انتقال تجارب بازسازی در کشورهای در حال توسعه ، گام های موثری در جهت رفع این چالش بردارد.”

شریعتمداری اظهار داشت: تنوع ساختار و ماهیت بازار کار در کشورهای در حال توسعه باید با سازوکار همکاری منطقه ای همسو شود ، مدل های بازسازی متناسب با شرایط خاص کشورها طراحی و اجرا می شود.

وی خاطرنشان کرد: بدون شک اگر روند ساخت و ساز فعلی نیز به همین منوال ادامه یابد ، در آینده با شباهت های نابرابر بیشتری روبرو خواهیم شد.

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت: آنچه این روزها برای مردم مظلوم فلسطین اتفاق افتاده بر هیچکس پوشیده نیست. دیدن رنج ها و سختی های وارده بر این افراد دل هر انسان آزاده و شرافتمندی را شکسته است.

وی گفت: “اگر امنیت ، جان ، دارایی و دارایی مردم فلسطین آشکارا به خطر بیفتد ، مشخص است که چه بر سر فعالیت های اقتصادی ، بازار کار و معیشت آنها می آید.” در واقع ، آنچه در فلسطین اتفاق می افتد هیچ ارتباطی با آپارتاید مذهبی ندارد ، بنابراین چنین فعالیت وحشیانه انسانی باید بلافاصله پایان یابد و حقوق مردم فلسطین و دیگر سرزمین های اشغالی ، از جمله جولان سوریه ، باید به یک زندگی با وقار شناخته شود.

شریعتمداری سازگار با گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی افزود: “سرانجام ، من می خواهم بر نقش مهم جنبش عدم تعهد در تأمین منابع لازم و به طور جمعی تأکید کنم. و اقدام م forثر برای بازسازی انسان در دنیای کار. “من می خواهم اپیدمی کوید 19 را در میان کشورهای در حال توسعه برجسته کنم و آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای همکاری مشترک برای بهبود شفافیت انسان محور اعلام کنم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا