اجتماعی

رأی اعضای شورای شهر تهران به اصلاح اساسنامه شهروند برای ورود به بورس

در جلسه امروز شورای شهر تهران ، اعضای شورا لایحه شهرداری را در مورد تصویب قانون خدمات محصولات شهروندان برای شرکت در بورس اوراق بهادار بررسی و تصویب کردند.

به گزارش نازک نارنجی ، در جلسه علنی امروز شورا ، لایحه شهرداری درباره تصویب قانون خدمات محصولات به شهروندان برای شرکت در بورس سهام توسط اعضا بررسی شد. فرآیند در اسرع وقت و بدون تاخیر. این یک قانون با رویه خاص و بدون پیشنهاد و غیره است. این یک متن مشترک برای همه شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار است که فقط نام شرکت ها در آن متفاوت است. بنابراین ، من از دوستانم خواستم با هم کار کنند تا بتوانند رأی دهند.

سید حسن رسولی به شهردار و معاونان وی گفت ، ما منتظر شرح وظایف و مقررات سایر شرکت هایی هستیم که هنوز به شهرداری ارسال نشده اند.

رسولی ادامه می دهد: اگر مجمع صلاح بداند باید به این لایحه رأی دهد. زیرا جریان حضور یک شهروند در بورس سهام و روند ثبت آن مهم و حساس است. ما اساسنامه شرکت شهروند را مطابق با ساختار بورس اوراق بهادار به روز کرده ایم و اکنون تقاضا داریم که آقای مظاهریان اساسنامه را برای تصویب شورا به شرکت های دیگر ارائه دهد.

زهرا نژاد بهرام همچنین گفت: “طبق قانون ، فقط دو نوع فوریت و دو طرح فوری می توانند بدون دستور دادگاه شورا ارسال شوند و ارائه گزارش در مورد لایحه بدون دستور نمی تواند ارائه شود. به طور قانونی “

محسن هاشمی ، رئیس شورا نیز سخنان نژاد بهرام را تأیید کرد و گفت: متأسفانه این لایحه هنوز رسماً به کمیسیون ارائه نشده است.

بهاره آروین همچنین گفت: همیشه بحث در مورد نامگذاری بوده است که صورتجلسه نامناسب است و ما آنها را اضافه کردیم. بنابراین ، از آنجا که تهیه دستور به عهده هیئت مدیره است ، ممکن است این گزارش خارج از دستور ارائه شده باشد و شما بتوانید به آن رأی دهید. هر روز تأخیر به معنای یک هفته تأخیر است. پس بیایید سهم خود را انجام دهیم و پیگیری کنیم.

بنابراین ، درخواست اصلاح دستور به یک رأی گذاشته شد و با 15 رأی موافق تصویب شد.

سید محمود میرلوحی می گوید: “شورا از سال 1988 سعی در تغییر قوانین مربوط به شرکت های وابسته به شهرداری دارد که هنوز تصمیمی گرفته نشده و اکنون وقت نداریم ، زیرا این دوره شورا تقریباً به پایان رسیده است و بنابراین ما برای استفاده از این فرصت. “مدیریت علی. در اینجا ما یک مارک تجاری داریم که یک شرکت کالایی از یک شهروند است و اکنون ما مقالات را برای مطابقت با شرایط صنعت بورس وفق داده ایم و بنابراین تصمیم گرفته ایم که حداقل دو شرکت شهرداری ، یعنی شهروند و همشهری ، وارد صنعت بورس می شود و به رقابت می پردازد.

وی افزود: “امروز متنی تهیه شده است كه مجاز به تغییر آن نیستیم و این نشان دهنده تمایل شورا برای تصویب این قانون برای تغییر شركت سهام عدالت شركت به یك سهام است. سهام عمومی سهام شركت.” البته مالكیت شرکت شهروند با شهرداری باقی خواهد ماند ، اما این مالکیت در متن مقالات انجمن ذکر نشده است.

بهاره آروین سپس گفت: آیا میزان سرمایه ذکر شده در متن لایحه تاثیری در میزان عرضه دارد؟

در پاسخ به آروین ، سید حسن رسولی گفت: “کشف قیمت اساسی در رد هیئت مدیره مربوطه سازمان بورس و اوراق بهادار و با روشن ترین روش ها و استفاده از مکانیسم های موجود برای همه شرکت های ذکر شده است ، کارشناسان رسمی و حسابرسان مجاز هستند.

وی افزود: طی دو سه روز گذشته چندین نفر از همکاران ما با شرکت شهروند تماس گرفته و نگرانی خود را در این باره ابراز کرده اند. باید بگویم آنچه در حال حاضر و در جلسات قبلی به تصویب رسانده ایم نمایش بخشی از سهام شرکت شهروند در بورس اوراق بهادار است تا با توسعه آن انحصار شهرداری و بندهای سیستم دیوان سالاری شهرداری گشوده شود. با کاهش موانع شهرداری و درگیر کردن افراد واقعی ، شرکت شهروند در کشور رونق خواهد گرفت.

شهربانو امانی ، یکی دیگر از اعضای شورای شهر تهران نیز گفت: “اگر تدابیری را برای خصوصی سازی شرکت شهروند در نظر بگیریم و شرکای ما بتوانند سهام خود شرکت را خریداری کنند ، این به نفع کارگران در شهر برای سالهای طولانی خواهد بود.”

به گزارش نازک نارنجی ، سرانجام در این گزارش سرانجام با 16 رأی موافق رای گیری و مورد تأیید اعضای شورای اسلامی شهر تهران قرار گرفت.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا