ورزشی

نامه استقلال در سازمان لیگ بایگانی شد؟

شفاف در تاریخ 23 سپتامبر 2016 موافقت کرد که ممنوعیت جذب بازیکنان و مربیان خارجی برای بیستمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران و تمام باشگاه های کشور توسط هیئت مدیره فدراسیون فوتبال تصویب شود. پیش از این ، در تاریخ 10 ماه مه سال گذشته ، معاون قهرمانی و توسعه ورزش حرفه ای وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد که جذب بازیکنان و مربیان خارجی برای استقلال و پرسپولیس تهران تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

سرانجام ، ممنوعیت جذب بازیکنان و مربیان خارجی برای استقلال و پرسپولیس از هفته بیست و یکم لیگ برتر نوزدهم ایران و سایر تیم ها قبل از پنجره نقل و انتقالات لیگ برتر -20 شروع می شود.

با این حال ، در تاریخ 15 مه سال جاری ، طبق گزارش رسانه ها و اظهارات حجت نظری سخنگوی باشگاه استقلال ، استقلالی ها درخواست خود را به سازمان لیگ برای استخدام مربی ایتالیایی به عنوان دستیار فرهاد مجیدی ارائه دادند و مسئولان باشگاه معتقدند که این امر توسط قانون منع شده است بازیکنان و مربیان مربیان و بازیکنان خارجی را منصوب می کنند و لیگ فوتبال ایران باید مجوز دستیاری استقلال را صادر کند!

حدود دو هفته از درخواست استقلال از لیگ فوتبال ایران درباره جذب یک دستیار ایتالیایی می گذرد ، اما سازمان لیگ واکنش واضحی در این زمینه ندارد! آیا سازمان لیگ با وجود ممنوعیت جذب بازیکن و مربی خارجی به استقلال اجازه جذب دستیار خارجی را می دهد یا سازمان لیگ به درخواست باشگاه پاسخ منفی می دهد؟

با این حال ، لازم به ذکر است که هیئت مدیره لیگ فوتبال ایران این بار جلسه ای را تشکیل داد و تصویب کرد که ممنوعیت جذب بازیکنان و مربیان خارجی از فصل آینده لیگ برتر یعنی فصل های 21-2 در ایران برداشته خواهد شد لیگ برتر فوتبال تعیین شده است ، و شاخص ها و معیارهای مهم. برای جذب مربیان و بازیکنان خارجی طراحی شده است. با تأیید سرپرست دبیرکل فدراسیون فوتبال ، این کار توسط یک تیم متخصص انجام می شود و پرونده های حقوقی ایجاد می شود و پس از اتمام دستورالعمل های لازم ، پرونده ها توسط هیئت مدیره تأیید و اجرا می شود فوتبال ایران.

دکمه بازگشت به بالا