فرهنگ و هنر

پشت پرده مناظره ها در گفت وگو با محمدرضا حیاتی

محمدرضا حیاتی لزوم اقتدار کافی برای مجری بحث را یکی از الزامات اجرای چنین برنامه هایی ذکر کرد و در عین حال اشاره کرد که رادیو همیشه میزبان برنامه هایی مانند بحث پرسش را سرکوب می کند.

حیاتی که سال ها به عنوان گوینده خبر با صداوسیما همکاری کرده و بسیاری از اخبار تاریخی و مهم را به بینندگان تلویزیون اعلام می کند ، در گفت وگو با نازک نارنجی در مورد انتخاب نامزد مناسب برای مناظره های انتخاباتی ، گفت: “تعداد مجریان محدود است و من شخص خاصی را نمی شناسم که بتواند بگوید آیا می تواند این کار را انجام دهد یا خیر ؛ اما در پایان ، این بستگی به شرایط و آنچه که شما برای اجرا و ایجاد س askال از دست مجری باز دارید بستگی دارد. می تواند تعدادی از س chaالات چالش برانگیز را بپرسد.

حیاتی اظهار داشت: صدا و سیما محدودیت هایی را برای مجری برنامه هایی مانند مناظره اعمال کرده است. مجری برنامه هایی از این دست معمولاً بر اساس س ofالات پخش کننده یا نامزدها می پرسند. در چنین حالتی ، سازنده هر چقدر توانایی داشته باشد ، وقتی قدرت کافی نداشته باشد ، خود را محدود می کند.

به مجری سابق اخبار تلویزیون دلیل داده می شود که تفاوتی در میزبان بودن مذکر یا زن وجود نداشته باشد و مهم این است که مجری از صلاحیت لازم و اختیار کافی در این زمینه برخوردار باشد: مجری برنامه باید از موضوع آگاه باشد و مشکلات روز را شناسایی کنید. هیچ تفاوتی بین زن و مرد وجود ندارد.

وی گفت: “تجربه بسیار مهم است.” یک سخنران ماهر هنگام برخورد با یک نامزد ریاست جمهوری اعتماد به نفس خود را از دست نخواهد داد. اطلاعات و دانش تولیدکننده باید در سطح نامزدها و فراتر از آنها باشد.

وی نتیجه گیری می کند: “سواد رسانه ای ، اطلاع رسانی عمومی ، آگاهی از مشکلات مردم و بسیاری از عوامل دیگر برای مجری بحث لازم است ، اما مسئله مهم این است که چقدر فضای مجری برای مجریان اختصاص داده شده است.” اگر سازنده تمام خصوصیات لازم را داشته باشد ، اما محدودیت هایی وجود داشته باشد ، مهم نیست که چه کسی آن را ساخته است. هرکسی می تواند این کار را انجام دهد.

به گزارش نازک نارنجی ، مناظره تلویزیونی نامزدها از روز دوشنبه هشتم ژوئن از شبکه اول سیمای جمهوری اسلامی ایران آغاز می شود و تا به امروز نام داوطلب به طور رسمی از رادیو و تلویزیون اعلام نشده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا