استان ها

تجمع انتخاباتی در فضاهای بسته ممنوع است/ اهمیت رعایت پروتکل ها

به گزارش خبرگزاری نازک نارنجی از قزوین؛ منوچهر حبیبی درباره دستورالعمل های بهداشتی در انتخابات 19 ژوئن اظهار داشت: برای رعایت پروتکل های بهداشتی در روزهای کرونا ، دستورالعمل ها اجباری ذکر شد.

وی گفت: طبق این ابلاغیه ، هرگونه تجمع انتخاباتی از جمله سخنرانی ، سخنرانی و مناظره در مناطق بسته مانند مساجد ، سالن اجتماعات ، سالنهای پذیرایی و سالنهای ورزشی ممنوع است.

حبیبی افزود: برگزاری تجمعات و سخنرانی های انتخاباتی کاندیداها در فضای باز مانند استادیوم روباز ، فضای باز در مدارس ، مراکز آموزش و سایر مراکز مربوط به سازمان ها ، مطابق با رویه های بهداشتی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، با رعایت موارد اعلام شده بدون مانع است.

وی گفت: رعایت فاصله مناسب با 8 متر مربع فضای باز برای یک نفر ، مشاهده سقف شرکت کنندگان تا حداکثر 30 درصد ظرفیت در نظر گرفته شده فضا مطابقت دارد.

حبیبی یادآور شد: همه شرکت کنندگان و برگزار کنندگان مراسم باید ماسک بزنند و مسئولان مراسم باید به گونه ای برنامه ریزی کنند که قبل و بعد از مراسم جلوی ورودی و خروجی ازدحام جمعیت نباشد.

سرپرست رئیس انتخابات استان قزوین اظهار داشت: زمان ادامه مراسم حداکثر باید 2 ساعت برنامه ریزی شود و رعایت کلیه دستورالعمل های بهداشتی اعلام شده در مورد تجمع الزامی است.

به گفته حبیبی ، هرگونه تجمع در محیط های بسته ممنوع است و در صورت لزوم ، جلسات دفتر مرکزی در داخل منزل و با رعایت کامل برنامه مدیریت هوشمند ، رنگ آمیزی شهرها و رعایت حداکثر حد 15 نفر برای شهرهای دارای وضعیت قرمز برگزار می شود. و 200 نفر برای شهرها یک وضعیت نارنجی وجود داشت و 30 نفر جلوی شهرهای زرد را نگرفتند.

وی افزود: “مراسم مهمان نواز نامزدها و راه اندازی کارناوال های تبلیغاتی و موارد مشابه اکیداً ممنوع است و به منظور کاهش تعداد و شدت تجمع انتخاباتی و در عین حال نمایش گسترده نظر ، نظر و برنامه نامزدها و ارائه حداکثر اطلاعات از طریق رادیو و تلویزیون و فضای مجازی برای پر کردن شکاف در جمع.

حبیبی گفت: “رادیو و تلویزیون همچنین باید میزان زمان و ساختار برنامه های تبلیغاتی را در کاندیداهای تلویزیون و شبکه های رادیویی نسبت به قسمت های قبلی با توجه به تعداد نامزدها افزایش دهد و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موظف به موقع هستند. . “تبلیغ کنندگان باید بسته های اینترنتی رایگان یا تخفیفی را از طریق اپراتورها با کمک سازمان برنامه و بودجه برای کاربران و به ویژه مبارزات انتخاباتی ارائه دهند.

QMvfIvrTjWCW

افزایش مراکز رای دهی در استان

رئیس انتخابات شهرستان قزوین یادآور شد: مراکز رای دهی تعداد مکان ها را افزایش می دهد و فاصله اجتماعی تا محل های رای دهی از جمله علامت گذاری محل ایستادن رای دهنده مشاهده شده است.

وی افزود: “شعبات سیار همچنین برای جلوگیری از هرگونه جمعیت زیاد در چندین شاخه و همچنین دسترسی به بیماران قرنطینه در نظر گرفته شده است.

حبیبی اظهار داشت: مراکز اخذ رأی تا حد امکان در فضای بیرونی تعیین شده است و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با همکاری فرمانداران ، ایجاد نرم افزار محل رأی گیری را برای اطلاع رسانی به مناطق رأی گیری تقریباً خصوصی اعلام می کند. از مردم.

وی اظهار داشت: در انتخابات ریاست جمهوری رئیس ستاد مرکزی و رئیس شهرستان و نامزدها مسئول رعایت پروتکل های بهداشتی هستند و در صورت عدم رعایت آنها پاسخگو خواهند بود.

رئیس انتخابات استان قزوین گفت: در انتخابات شوراهای اسلامی ، نامزد وظیفه رعایت پروتکل های بهداشتی را بر عهده دارد و در صورت عدم رعایت آنها ، مسئول خواهد بود.

حبیبی از نامزدها و حامیان آنها خواست که برای اطمینان از سلامتی خود و دیگران و جلوگیری از عواقب شیوع ویروس کرونا ، از دستورالعمل های دقیق بهداشتی پیروی کنند.

دکمه بازگشت به بالا