ورزشی

درخواست مهدی مهدوی‌کیا از اهالی فوتبال

مهدی مهدویکیا با ابراز امیدواری برای موفقیت تیم ملی گفت: تیم ملی در شرایط بسیار حساسی قرار دارد و برای صعود به مرحله بعد به فوریت نیاز به موفقیت در بازی های اصلی دارد. همه ما امیدواریم که تیم چهار بازی را با موفقیت به پایان برساند. این امر با پشتیبانی کامل مردم ، رسانه ها و مدیران امکان پذیر است.

کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: ببینید ، در بازی های گذشته ما در دو بازی مقابل بحرین و عراق شکست خوردیم. این نشانه ضعف تیم ملی ایران نیست و فکر می کنم وضعیت روحی تیم به استانداردهای لازم نرسیده است. من نمی خواهم به گذشته برگردم و همه ما می دانیم چه اتفاقی افتاده و چه اتفاقی افتاده است. هنوز تمام نشده است و همه چیز در دست ماست و ما از هر لحاظ از حریفان خود جلوتر هستیم.

وی در مورد شرایط فنی تیم ملی ایران افزود: اکنون اگر به لیست تیم ملی نگاهی بیندازیم ، لیستی از بازیکنان مشتاق ، قدرتمند و حرفه ای به دست ما می رسد. برخی از آنها بهترین عملکرد فوتبال ممکن را در اروپا دارند و آینده فوتبالی درخشانی در انتظار آنها است. بازیکنان لیگ ایران بازیکنان با رغبت و تأثیرگذاری هستند. کادر فنی قطعاً تلاش می کند تا برنامه ریزی درستی برای تیم ملی داشته باشد.

مهدویکیا ادامه می دهد: “مهمترین چیز این است که ما ایرانی باشیم.” فوتبال فراز و نشیب دارد و شما همیشه دیر نیستید. در زمان ما قبلاً در همین وضعیت بودیم و با وحدت و همدلی همراه شدیم و سرانجام به جام جهانی صعود کردیم. الان هم در اراده و قدرت تیم ملی و بچه ها شک ندارم. ما بلندتر از عراق و بحرین هستیم و به همین دلیل افزایش آن دور از دسترس نیست.

بازیکن سابق تیم ملی در پاسخ به س inال مطابق با شرایط جدول بهتر است تیم ملی در هر چهار بازی پیروز شود و اگر مشکلی برای تیم ایجاد نشود ، گفت: “به نظر من همه بستگی دارند در تیم ملی ما و بچه ها باید ذهنیت داشته باشند. برندگان وارد این زمین می شوند. با تمام مشکلاتی که در فوتبال ملی می بینیم ، با همه اتفاقات بد و بحران های رخ داده ، برای عبور از این مرحله به حمایت همه نیاز داریم. اکنون زمان انتقاد ، گوش دادن و جنجال نیست. ما باید به جام جهانی برویم و به نفع همه است. کادر فنی ، بازیکنانی که بالاترین هدف آنها بازی در جام جهانی ، رسانه ها ، باشگاه ها و هواداران فوتبال. همه ما علاوه بر هیجان از نتیجه خوب تیم ملی نیز بهره مند شده ایم چون فوتبال ما بهتر می شود.

مهدویکیا: باخت عراق و بحرین نشانه ضعف تیم ملی نیست

وی در مورد حضور کریم باقری در تیم ملی گفت: می توانم بگویم بهترین اتفاقی است که می تواند بیفتد. از نظر فوتبالی ، کریم باقری قطعاً حمایت بزرگی از تیم ملی خواهد بود و نیازی نیست که آن را برای هیچ یک از ما توضیح دهد. نام ، تجربه و تجربه آقای کریم یک وزنه است و امیدوارم که او بتواند در این شرایط سخت به تیم ملی کمک کند. وی در این سال ها بیشترین کار را در تخت جمشید داشته و فضای همدلی و دوستی را در تخت جمشید ایجاد کرده است. او مطمئناً نقشی اساسی در موفقیت تیم ما داشت. من از شنیدن این خبر واقعاً خوشحال شدم. با حضور آقای باقری خیلی راحت شدیم از نظر روانشناسی تیم.

مهدویکیا همچنین تأکید کرد: می گویم تیم ما از حریف برتر است اما نباید هرگز حریفان را دست کم گرفت و باید به آنها احترام گذاشت. فوتبال ما سرشار از استعداد است و ما باید روی یک پایه مثبت تر برای تغییر مثبت کار کنیم. در فوتبال پایه ، با مدیریت جدید فدراسیون ، اگر تغییر مثبتی مشاهده شود و شاهد فعالیتی در مسیر حرفه ای باشیم ، قطعاً در سالهای آینده پیشرفت چشمگیری خواهیم داشت. ما نمی توانیم کار کنیم و بگوییم ما از مخالفان خود بهتر هستیم. اگر ما کار نکنیم و فوتبال اصلی را نادیده بگیریم ، طبق برنامه های کشورهای دیگر ، در سالهای آینده همان نقاط مثبت را نخواهیم داشت.

کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال گفت: باز هم اکنون زمان حمایت است. هر کس با هر نظری باید نگاه مثبتی به تیم ملی داشته باشد. انشاالله با دعای مردم و انرژی مثبت آنها ، مثل همیشه ، ما می توانیم بازی را با موفقیت پشت سر بگذاریم. بازی در بحرین قطعاً سخت است. اما در تمام این شرایط ، من فکر می کنم ما از تاکتیک های آقای اسکوچیچ و هم تیمی های او بالا خواهیم رفت و تیم ملی بازی های خوبی انجام می دهد ، زیرا فوتبال آینده بسیاری از بازیکنان به موفقیت این بازی ها گره خورده است.

256 251

دکمه بازگشت به بالا