اجتماعی

گرفتاری گوشه‌هایی از کشور به ویروس هندی و آفریقایی / نگرانی برای استان‌های جنوب، جنوب غرب و شرق

نازک نارنجی / خوزستان وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در هند و آفریقای جنوبی مناطقی از کشور به ویروس آلوده شده اند ، گفت: “ما مناطقی را هدف می گیریم که موشک های نقطه به نقطه جمع می شوند و شبانه روز نظارت می کنیم تا دیگر آتش سوزی وارد کشور نشود. “ما نگران استانهای جنوبی ، جنوب غربی و شرقی هستیم.

سعید نمکی در مراسم افتتاح پروژه های بهداشتی در شش شهر خوزستان که امروز (3 خرداد) برگزار شد ، اظهار داشت: نیروی نظامی و انتظامی ، استاندار خوزستان ، نمایندگان مجلس ، رادیو و تلویزیون ، هلال احمر و ائمه جماعات ، فرمانداران و همه سازمانها مردم نهاد ، به ویژه مردم نجیب و میهن دوست خوزستان ، برای مدیریت بیماری در خوزستان بسیار تلاش کردند ، و من از آنها برای آرام کردن پیشگیری از عید سعید فطر تشکر می کنم.

وی که با نازک نارنجی سازگار است ، افزود: من از تبدیل دانشگاه علوم پزشکی آبادان به دانشگاه علوم پزشکی آبادان خوشحالم. اگر این مسئله مطرح شود ، همكارانم جمعیتی و سایر موارد را مطرح می كنند ، اما من می گویم كه جمعیت خرمشهر و آبادان مانند آنچه شما گفتید نیست ، خوزستان بابا الجنه و آبادان و خرمشهر باب الشهدا است. با بقیه در دنیا متفاوت است و من تا آخر عمر مدیون آن خوزستان هستم. صحنه هایی را در خوزستان دیدم که در هیچ کجای دنیا اتفاق نیفتاده است.

وزیر بهداشت گفت: خوزستان از حقوق مردم این سرزمین و همه نسل های آینده برخوردار است. این سرزمین مقدس تر از این است که بگوییم این قانون تحت پوشش قانون است یا نه. من به تمام شهدای دفاع مقدس ، دفاع از حرم و شهدای دفاع سلامت درود می فرستم و از همه بزرگواران که با خستگی ناپذیر موج سنگین تاج را اداره کردند تشکر می کنم.

نمکی ادامه می دهد: دفاع الهی درس های زیادی به ما می آموزد. اولین درس این است که با عشق ، وفاداری ، ایمان و خداپسندی می توان همه پیوندهای جهان را از بین برد. همچنین به ما می آموزد که می توان عاشقانه با کمترین در مقابل وطن در برابر وطن ایستاد و موفق شد.

نمکی می گوید: همه ما در دفاع از میهن و ارزش های انقلاب برابر هستیم. ما دیگر اصولگرایان و اصلاح طلبان ، چپ و راست ، شیعه ، سنی و مسیحی را نمی شناسیم و همه متحد هستیم.

وی گفت: “ما در اوج مجازات ها هستیم و همه راه ها به روی ما بسته شده است.” تابوت خالی داشتیم و یک بانک مرکزی آشفته به دلیل کمبود پول ، جاده ها برای ماسک و لباس فرم برای پرستاران ، پزشکان و کارمندان خدمات بسته بودند.

وزیر بهداشت گفت: “من می دانم که اگر همه با هم جمع شوند و دانشجویان بیایند و حماسه دفاع مقدس نیز تکرار شود ، ما در این جنگ پیروز خواهیم شد. همانطور که در دوران دفاع مقدس ، ما به اداره بسیج رفتیم و نشان دادیم طرح شهید قاسم سلیمانی ، و به جای دفاع در برابر ویروس ، به ویروس حمله کردیم. بنابراین ما ثبت کردیم که می توانیم در اروپا و آمریکا با یک ظرف خالی و مجازات های ظالمانه و حملات اپیدمی ادامه دهیم. در روزهایی که بیش از هزار مرگ پیش بینی شده بود ، او به سراغ یک مرد رفت ، که نتیجه تجربه دفاع مقدس بود.

نمکی ادامه می دهد: ما در زمینه واکسن نیز فعالیت می کنیم. همانطور که قول داده بودیم ، در ماه ژوئن میز ایران را روی میز خواهیم گذاشت و به جهانیان ثابت خواهیم کرد که در این زمینه نیز پیروز شده ایم. جهانی که برای تصاحب جمهوری اسلامی نشسته است. کرونا انگلیس اروپا را به زانو درآورد و آنها فکر می کردند به راحتی می توانند ایران را به زانو درآورند ، اما دیدند که معادلات آنها اشتباه است.

وی گفت: ویروس انگلیس خوزستان را ویران کرده است اما هیچ کشوری در آنجا ویروس انگلیس وارد نشده و سیستم بهداشتی آن را طی دو هفته تخریب نکرده است. هیچ کشوری به ویروس انگلیس آلوده نشده است ، اما بیماران آن به بیمارستانها مراجعه نمی كنند ، اما در ایران چنین اتفاقی نیفتاده است و نه تنها بیماری وجود ندارد ، بلكه حتی یك بیمار تصادفی یا حادثه دیگر بدون حادثه رخ نداده است. تخت ICU. جهادی ها با ما هستند.

نمکی می گوید: علی رغم برخی کاستی ها ، آنچه که سخت کوشی به من داده است ، تکیه بر خون شهدا و دین خانواده های شهدا است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه ما از هیچ دشمنی نمی ترسیم ، گفت: اکنون در موقعیت خوبی برای مدیریت کرونا قرار داریم. در موج چهارم تاج ، گرچه بیماران بسیار بیشتری بودند ، مرگ ها یک ثانیه بیشتر از موج قبلی بود ، در حالی که ویروس همتای بسیار سنگین تری داشت. ویروس انگلیسی بسیار سرکش تر از ویروس ووهان است و میزان مرگ و میر و بیماری آن بسیار بیشتر است.

نمکی در مورد وضعیت کرونا در خوزستان گفت: برای مدیریت خوزستان ، یک بیمار انتخابی یا غیر اورژانسی نباید بلافاصله در بیمارستان بستری شود. کلینیک های سرپایی را تقویت کنید و این بخش بهداشت را به فیلتر بیمارستان تبدیل کنید. درمان سرپایی و بستری موقت برای تزریق داروهای ضد ویروسی در مراحل اولیه بستری کاهش یافته است. با افزایش بار بیمارستان ، مرگ و میر افزایش می یابد و مراقبت از بیمار دشوارتر می شود زیرا با افزایش نسبت نیروی بیمار ، میزان مرگ به طور خودکار افزایش می یابد.

وی گفت: “کمیته های ترخیص کالا برای مراقبت از خانه در هنگام بهبود بیمار تشکیل شده است ، بنابراین تقویت مراقبت در منزل می تواند از اشغال 150 تخت ، یعنی 150،000 نفر در حال حاضر ، بکاهد. -بیماری 10 روزه از سربار بیمارستان کاهش می یابد .. ”

وزیر بهداشت افزود: ویروس ها در هند و آفریقای جنوبی مناطق کوچکی از کشور را تحت تأثیر قرار داده اند ؛ ما با نقاط موشکی به مناطق تجمع کننده برخورد کرده و شبانه روز نظارت می کردیم تا دیگر آتش سوزی به کشور وارد نشود.

وی گفت: “ما نگران استانهای جنوبی ، جنوبی غربی و شرقی هستیم.” ما همچنین نگران مرزهای دریایی بودیم ، حتی وقتی همکارانمان کشتی را آزمایش و گزارش کردند. آنها همچنین متوجه سه خدمه فیلیپینی و ناخدای نوع برزیلی شدند.

نمکی تصریح کرد: نظارت بر نفوذ مرزهای دریایی باید تشدید شود. ویروس ها گذرنامه نمی خواهند. همزمان با انتشار ویروس ووهان از چین به قطب ، ویروس ها در هند و آفریقای جنوبی به سرعت در همه جا پخش می شوند. نگذارید شکل موج دیگری وجود داشته باشد. ما با انتخابات مهمی روبرو هستیم و عزت جمهوری اسلامی ایران در مشارکت بالای مردم است.

وی اظهار داشت: باید از این شکاف مراقبت کنیم تا در انتخابات پیش رو جایی برای حضور فعال افراد بدون تاج داشته باشیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا