اجتماعی

هشدار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق در ۶ استان

سازمان هواشناسی نسبت به طوفان در شش شهرستان هشدار می دهد و به آنها توصیه می شود که همسایگی نهرها و کانال ها را تحت نظر داشته باشند.

تأیید شده توسط نازک نارنجی سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد طوفان ، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی جمعه (21 مه) در جنوب و شرق آذربایجان شرقی ، شنبه (اول خرداد) در استان های آذربایجان شرقی ، اردبیل ، نیمه شمالی آذربایجان غربی و شمال زنجان و یکشنبه (2 خرداد) رخ داد. در استانهای آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، اردبیل ، زنجان ، قزوین و کردستان تخمین زده می شود.

در این شرایط جوی احتمال افزایش ناگهانی سطح آب در کانالها و رودخانه ها ، احتمال رعد و برق و تگرگ در مناطق خطرناک ، وزش باد شدید موقت با احتمال گرد و خاک و کاهش دید وجود دارد ، بنابراین سازمان هواشناسی باید مراقب باشد برای مسافرت در نزدیکی رودخانه ها و کانال ها ، به ویژه در بعد از ظهر ، توصیه می شود که احشاط را در مراتع مرتفع و کنار رودخانه ها و کانال ها خرد کنید.

تأیید شده توسط نازک نارنجی هشدار زرد این به این معنی است که حوادث جوی رخ می دهد که می تواند مانع سفر و فعالیت روزانه شود. این هشدار برای افزایش آگاهی عمومی صادر شده است تا بتواند آنها را برای مقابله با حوادث جوی که حدی شدیدتر از حد معمول هستند آماده کند. از طرف دیگر ، افسران از این هشدارها آگاه هستند تا بتوانند در صورت لزوم اقدام کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا