اجتماعی

مخبر: زمان آغاز واکسیناسیون عمومی با واکسن “کووبرکت” برعهده وزارت بهداشت است

با کمک بنیاد برکت در ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) ، 5 رویداد بزرگ ملی رونمایی و افتتاح شد.

به گزارش نازک نارنجی ، در مراسمی با حضور رئیس ستاد فرمان امام ، مدیران عامل و نمایندگان 10 بانک و م institutionsسسه مالی ، مدیرعامل بنیاد برکت و جمعی دیگر از نمایندگان و مسئولان ستادی اجرایی ، “فصل همدلی و برکت” جشنواره ای با خبرهای خوب در این زمینه کارمندان در مناطق کم درآمد کشور اجرا می شوند.

محمد مخبر با اشاره به وجود 5 رویداد در این جشنواره گفت: امروز ما از بهره برداری از 15000 پروژه با 4000 شغل ایجاد شده در سال 1999 كه 3000 میلیارد تومان آن در بنیاد بركت سرمایه گذاری شده سپاسگزاریم.

وی افزود: “به همین ترتیب ، عملیات اجرایی ایجاد 270،000 شغل جدید در مناطق محروم کشور در سال 1400 برکت خواهد داشت که 13،270 میلیارد تومان آن در ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) و امضای تفاهم نامه 10 بانک و مالی سرمایه گذاری می شود.” موسسات “

وی افزود: “سال گذشته و امسال ، حدود 30٪ از مشاغل جدید ایجاد شده در کشور توسط گروه کوچکی مانند ستاد اجرایی فرمان امام و زیرمجموعه ها انجام شده است ، در حالی که بخشهای اجرایی چندین برابر بودجه و امکانات است. اکنون او می پرسد راز این واقعه چیست؟ “

رئیس ستاد اجرایی ادامه داد: راز موفقیت گروه 40 نفره مانند بنیاد برکت در یافتن سرمایه اصلی کشور که “مردم” هستند و قدرت ، سرمایه و تلاش خود را برای خود به ارمغان می آورند ، بخش خصوصی به پایان رسیده است و این راه رهایی از مشکلات است ، ما معتقدیم که در دنیای امروز ، سرمایه واقعی نیروی انسانی و مردم است ، نه نفت و گاز و استخراج.

مخبر در مورد نوآوری های اخیر بنیاد برکت گفت: “راه اندازی اسکن های” بازگشت به روستا “و” همدلی برکت “و همچنین سیستم” حمایت از مشاغل آسیب دیده تاج “، سایر مراحل اصلی که به طور رسمی آغاز می شود امروز.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در ادامه گفت: “از طریق” برنامه بركات “، بازگشت و ایجاد مشاغل برای افرادی كه از روستاهای شهر مهاجرت كرده اند و همچنین امکان حضور مستقیم و سرمایه گذاری در عمومی برای ایجاد شغل در مناطق محروم.

مخبر افزود: پیش بینی ما این است که تا سال 140 بتوانیم حداقل 3000 نفر را از طریق این طرح به روستاها بازگردانیم و برای آنها شغل ایجاد کنیم.

وی تأکید کرد: مردم می توانند از طریق این سیستم مشاغل خرد و مسکن را به صورت هدیه یا وام خوب برای شهروندان خود فراهم کنند و هر چقدر مشارکت عمومی داشته باشد ، رئیس اجرایی همان مبلغ را به علاوه مبلغ وعده داده شده سرمایه گذاری خواهد کرد.

در مورد آخرین وضعیت واکسن در کویران برکت ، مخبر همچنین گفت: “همانطور که قول داده بودیم ، یک میلیون دوز واکسن را تا پایان ماه مه و 3.5 میلیون دوز را تا ماه ژوئن به وزارت بهداشت تحویل خواهیم داد.”

وی افزود: مرحله سوم بررسی بالینی واکسن از هفته گذشته آغاز شده و در این مرحله واکسن در 6 استان کشور به 6000 نفر داده می شود.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام اضافه کرد: این وظیفه وزارت بهداشت است که زمان شروع واکسیناسیون عمومی “واکسن ایران برکت” را بداند و کلیه محصولات انبوه ساقه اصلی در این وزارتخانه داده شود. .

امیرحسین مدنی ، مدیرعامل بنیاد برکت ، ضمن اشاره به فعالیت های فراوان این بنیاد ، گفت: “تاکنون 338000 شغل مستقیم و غیرمستقیم در مناطق محروم و روستایی کشور ایجاد کردیم و 7703 روستا را تحت پوشش بنیاد برکت تحت پوشش قرار داده ایم فعالیت ها. “

وی در مورد نوآوری اخیر این بنیاد افزود: “مطابق با منویات رهبر معظم انقلاب و دستور رئیس ستاد امام خمینی ، از طریق” کاربرد برکت “امکان ایجاد شغل برای افرادی که به شهرها مهاجرت کرده اند و به روستاهای خود بازگشته اند. ما برای ایجاد شغل در مناطق محروم کشور فراهم می کنیم.

وی افزود: “افرادی كه به دلیل بیكاری و مشكلات اقتصادی از روستاهای خود به شهرها بازگشته اند ، می توانند با تعریف برنامه” بركت “و پر كردن فرم لازم ، شرایط خود را به ما اطلاع دهند. ما می توانیم به آنها كمك كنیم تا مالك روستای خود شوند منشا businesses کسب و کار. »امنیت کسب و کارها را تأمین کنید تا بتوانند از شهرها به شهرهای دیگر به روستاهای خود بازگردند.

مدنی به جنبه دیگری از خدمات این پروژه اشاره كرد و گفت: بیشتر افرادی كه سرمایه و دارایی بلا استفاده ندارند و می خواهند از آنها برای ایجاد مشاغل تولیدی در كشور استفاده كنند ، می توانند با مراجعه به برنامه “بركت” ، مبلغی که آنها به صورت رایگان یا قرض الحسنه می خواهند ، به بنیاد برکت تعلق می گیرد ، جایی که کارکنان اجرایی فرمان امام تضمین می کنند پول خود را پس دهند.

وی افزود: “مردم همچنین می توانند روستایی را انتخاب كنند كه علاقه مند به انجام كار و مزرعه و مزرعه ای هستند كه می خواهند در آن مشغول شوند ، مانند كشاورزی یا دامداری یا صنایع دستی یا هر زمینه دیگر و بصورت آنلاین و پیشرفت كار پروژه و محقق. “برای نظارت و ردیابی آن.

مدیر عامل بنیاد برکت همچنین در مورد “سیستم حمایت از تجارت آسیب دیده کرونا” صحبت کرد: “با کمک پلت فرم طراحی شده توسط بنیاد برکت ، مردم می توانند وضعیت تجارت آسیب دیده خود را ثبت کنند ، این داده ها بررسی می شود و در نهایت این افراد به بانکها از طریق بنیاد. “شرکا برای دریافت تسهیلات معرفی شدند.

وی خاطرنشان كرد: یكی از مشكلات بانك ها در این زمینه همیشه نگران وضعیت تسهیلات ارائه شده و بازپرداخت اقساط و دستیابی به پروژه هایی است كه آنها در آن شركت می كنند كه این به دلیل معیارهای طبیعی است. سیستم و ارتباط مستقیم آن با سیستم بانکی. “این نگرانی به طور کامل برطرف شده است و بانک جزئیات برنامه ها و مرحله اجرای آنها و پیشرفت آنها را بصورت آنلاین و واضح پیگیری خواهد کرد و بلافاصله از آخرین وضعیت مطلع خواهد شد.

در ادامه مراسم ، کوروش پرویزیان ، مدیرعامل بانک پارسیان گفت: “من خوشحالم که در خدمات عالی کارکنان اجرایی فرمان امام نقشی داشته ایم. تبادل مالی و پول در کشور باید برای ایجاد تولید و کار باشد. و شفافیت و با موفقیت موسساتی مانند بنیاد برکت را برای همکاری و مشارکت بانک ها در این زمینه مناسب می کند.

وی افزود: ایجاد بستر برکت بر اساس آیه اقدامی مهم است که امکان نظارت منظم را نیز فراهم می کند.

محمدرضا فرزین ، مدیرعامل بانک کارآفرین ، در بخش دیگری از این مراسم گفت: “الگوی بنیاد برکت برای کمک به جمع آوری سرمایه و ایجاد یک بستر قوی و به روز یک ایده جدید و ارزشمند است. بنابراین ، ریسک اعتباری را کاهش می دهد ، که مهمترین دغدغه بانکهاست. “سرمایه آنها را بصورت آنلاین رصد کنید ، که عملی خجسته و از تفکر و تجربه خوب و ایده های جسورانه دکتر است.

وی افزود: این مدل همچنین به دولت كمك می كند تا فقدان سیستم كلیدی را برطرف كرده و از این پس برنامه ها را عمداً اجرا كند.

سید فرید موسوی ، یکی از اعضای هیئت مدیره بانک ملی نیز در این مراسم سخنرانی کرد. وی اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) در کشور را ستود و گفت: “ایجاد 220،000 شغل به معنای حفظ عزت 220،000 ایرانی و مسلمان است.” اکنون فقط شاهد کسری از این اقدامات در ستادهای انقلابی هستیم.

وی افزود: نگرانی ما در بخش تسهیلات همیشه این است که آیا پروژه موفقیت آمیز است و زمینه اشتغال را فراهم می کند یا خیر. بستر ارائه شده توسط بنیاد برکت نگرانی های ما را برطرف می کند و به وضوح به ما نشان می دهد که این پروژه از کجا آمده است.

پس از این مراسم ، یک خاطره تفاهم بین بنیاد برکت در ستاد اجرایی فرمان امام و صندوق های ملی و بانک ها ، صادرات ، پارسیان ، کارآفرینی ، قرض الحسنه آنلاین ، صندوق کارآفرینی امید انت ، سپه ، صنعت و معدن ، پست بانک به امضا رسید. و صندوق اشتغال برکت برای ایجاد 270،000 شغل در مناطق محروم مشارکت دارند.

در پایان این مراسم ، 40 هزار پروژه اشتغال خرد و متوسط ​​بنیاد بركت از طریق ویدئو كنفرانس در 15 استان كشور با دستور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام افتتاح شد.

انتهای پیام /

دکمه بازگشت به بالا