ورزشی

وضعیت نامشخص رکورد احسان حدادی در آستانه المپیک/ هزینه‌های دلاری به مدال می‌رسد؟

سازگار با گزارش ها شفاف، آخرین مسابقه ای که احسان حدادی ، قهرمان پرتاب دیسک آسیا در آن شرکت کرد و در صفحه شخصی خود در فدراسیون جهانی دو و میدانی ثبت نام کرد ، مسابقات جهانی قطر بود که با 65.16 متر هفتمین عنوان خود را به دست آورد. رکوردی که با انتقادات زیادی روبرو شده است ، زیرا بسیاری از ورزشکاران انتظار مدال را دارند. حدادی درباره این رکورد گفت: “انتظارات من از فینال بسیار بیشتر از این است ، من هشت ماه است که مانند یک ورزشکار حرفه ای زندگی می کنم ، اما این قدرت من است.”

احسان حدادی در سال 2020 شرایط مختلفی را پشت سر گذاشت. هیچ رکورد و مسابقه ای در فدراسیون جهانی برای این ورزشکار وجود ندارد و او فقط در اردو است. داستان خارپشت و اصرار او برای فعالیت در آلمان نیز از وقایع جالب سال گذشته بود. با این حال ، پس از مدت طولانی اقامت در آلمان ، وی در 12 فوریه ایالات متحده را ترک کرد تا دوباره تحت نظر مک ویلکینز تمرین کند ، اما اخیراً فاش کرد که با دیسک کمر خود مشکل دارد تا در مورد حضور در المپیک بحث کند.

اما بررسی شرایط این ورزشکار در مقایسه با رقبا نشان می دهد که اگر رکورد خود را بهبود ندهد ، شانس کمی برای کسب مدال المپیک دارد. در مرحله بعدی ، نگاهی کوتاه به نفر اول تا پنجم (افراد بالاتر از احسان حدادی) در آخرین رده بندی فدراسیون جهانی دو و میدانی می اندازیم.

معیارهای مقایسه در این گزارش سوابق و مسابقات ثبت شده در بخش نتایج صفحات شخصی ورزشکاران در سال 2020 است.

دانیل استال سوئدی: نفر اول پرتاب دیسک در جهان است که در پایان امسال در 6 مسابقه شرکت می کند و تعداد مسابقات در سال 2020 از این تعداد فراتر خواهد رفت. آخرین رکورد او پارسال 68.54 متر بود و در 10 آگوست ، رکورد 71.37 متر را ثبت کرد.

جدی فدریک داکر: مقام دوم در رده بندی فدراسیون جهانی ، با هفت مسابقه ثبت شده در سال 2020. محل برگزاری همه این مسابقات جامائیکا است. آخرین رکورد ثبت شده در سال گذشته 61.21 متر بود و در 8 فوریه ، پرتاب 69.67 متر داشت.

لوکاس ویس شیدینگر اتریشی: نفر سوم رتبه بندی جهانی است. وی در 12 مسابقه در کشورش شرکت کرده است و آخرین و بزرگترین رکورد امسال او به ترتیب 64.81 متر و 68.63 متر است.

آندریاس گوگیوس لیتوانیایی: نفر چهارم این رده در 14 مسابقه شرکت کرد. وی در آخرین بازی پرتاب 68.22 متر را ثبت کرد و در 8 ژوئیه (18 ژوئیه 1999) پرتاب 68.68 متر را انجام داد.

الکساندرو فیرفریکا رومانیایی: نفر پنجم در جهان. وی در 13 مسابقه شرکت کرد ، آخرین رکورد او 60.33 متر بود و در مارس رکورد 66.22 متر را ثبت کرد.

البته این ورزشکاران نیز از سال 2021 کار خود را آغاز کرده و در مسابقات شرکت کردند.

احسان حدادی؛ دور از مسابقات!

بیشتر رقبای احسان حدادی حداقل یک بار در سال 2020 ارتفاع رکورد 68 متر را ثبت کردند ، اما آخرین باری که حدادی 68 متر پرتاب رکورد داشت در 12 آوریل 2018 (23 آوریل 1997) بود ، زمانی که وی سهمیه 68.85 را تعیین کرد متر به هر حال ، این ارتفاع بیش از 67.68 متر را ثبت نمی کند ، که البته مربوط به سال 2018 است. در همین حال ، عملکرد این ورزشکار در مسابقات جهانی قطر نیز نشان می دهد که او آنقدر دور است که بتواند حتی بالاتر از 66 متر پرتاب کند .

حتی اگر بسیاری از مسابقات بین المللی و داخلی به دلیل آشفتگی کرونا لغو شده است ، ورزشکاران کم کم فرصت رقابت را پیدا می کنند. از طرف دیگر ، بیشتر این ورزشکاران در کشور خودشان شرکت می کنند ، اما حدادی که خود را بالاتر از سطح ورزشکاران ایران می داند ، سال ها در مسابقات داخلی شرکت کرده است ، البته به صورت آزمایشی. داستان خارپشت و اصرار او برای فعالیت در آلمان نیز طولانی است.

مدال توکیو ؛ واقعیت یا خیال؟

طبق گفته فدراسیون دو و میدانی حدادی ، این تیم تازه در حال بررسی تمرینات پرتاب هنگام بررسی وضعیت دیسک کمر خود بود. این ورزشکار چند ماه قبل از مسابقات جهانی در اردو بود و بدون مصدومیت تمرین کرد اما نتایج ضعیفی در قطر ثبت شد. حال س theال اینجاست که با 80 روز مانده به راه اندازی المپیک و حدادی ، آیا مدال های المپیک می توانند واقعیت داشته باشند؟

شرایط کارنامه احسان حدادی مشخص نیست ، اما با توجه به شرایط کلی وی در سال گذشته ، او باید برای بقیه وقت بسیار آماده باشد تا توسط حریفان برای مدال المپیک انتخاب شود.

فدراسیون دوومیدانی شرایط اردویی خوبی را برای حدادی دارد و او در حال حاضر زیر نظر مربی خود در آمریکا تمرین می کند. بسیاری نیز توسط مقامات پشتیبانی می شوند ، که نمونه بارزی از جراحی پاشنه پا در آلمان است ، اما آیا باید ببینیم که این حمایت و هزینه دلار موفقیت آمیز خواهد بود؟

دکمه بازگشت به بالا