ورزشی

هافبک سابق آرسنال چطور میلیاردر شد؟

پس از بازنشستگی از فوتبال ، ماتئو فلیمانی در زمینه سوخت سازگار با محیط زیست فعالیت کرد و همین امر او را از سایر فوتبالیست های کلاس خود متمایز کرد.

به گزارش نازک نارنجی و به نقل از تایمز ، ماتئو فلامینی یکی از بازیکنان آرسنال پس از دوران طلایی این تیم است. در طی سالهای 2007/08 ، او در کنار سسک فابرگاس ، توماس روزیکی و الکساندر گولب در خط میانی لندن بازی کرد.

در اواخر سال 2010 ، فلامینی میلیاردر شد و فوتبال را ترک کرد. این به لطف یک شرکت سوخت زیستی است که در نهایت جایگزین فرآورده های نفتی خواهد شد و او هنوز هم می تواند آرسنال را بخرد.

فلامینی در سال 2008 به میلان پیوست و در آنجا با یک فرانسوی به نام پاسکوال گراناتا آشنا شد. آنها به همراه آنها GFBioChemicals را تاسیس كردند ، یك تجارت انرژی پاک كه به جای تولید نفت خام ، محصولی سازگار با محیط زیست می سازد.

فلامینی گفت: “ما در این تجارت پیشگام هستیم و در شرف ایجاد بازار جدیدی با ظرفیت تقریبی 20 میلیارد هستیم.” در ابتدا می خواستیم نام این شرکت را Green Futures بگذاریم. من همیشه به طبیعت ، محیط زیست ، تغییر آب و هوا و گرم شدن کره زمین علاقه مند بوده ام و پاسکوال در این باره با من صحبت کرده است. ما به دنبال راهی برای کمک به حل این مشکلات هستیم.

ما در مورد اسید لوولونیک ، مولکولی که در ایالات متحده به عنوان یکی از 12 مولکول نامگذاری شده است و توانایی جایگزینی سوخت را در انواع مختلف آن دارد ، می دانیم. دانشمندان به ما اطمینان داده اند که آینده متعلق به اسید لوولونیک است و تحقیقات در این زمینه به ما این امکان را می دهد که به بسیاری از کشفیات و موفقیت ها امیدوار باشیم.

در حالی که رسانه ها ثروت فوتبالیست سابق را 20 میلیارد تخمین زده اند ، اما بسیاری از آنها خبر ندارند که فلامینی پتانسیل کل اسید لوولونیک اسید را 20 میلیارد دلار اعلام کرده است ، نه تحول احتمالی شرکت و تنها نیمی از این مال وی است.

علاوه بر این ، ماتیو بارها تأکید کرد که اشتیاق او پول نیست ، بلکه تمایل به بهبود زندگی مردم جهان است. یعنی این فرانسوی خودش را یک تاجر نمی داند بلکه یک فعال می داند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا