ورزشی

تساوی با طعم صدرنشینی/ استقلال به صعود امیدوارتر شد

موافقت با نازک نارنجی؛ در هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا و گروه C ، دو تیم استقلال ایران و الاهلی عربستان به مصاف هم می روند. این بازی با تساوی بی بدشانسی به استقلال هشت امتیاز و با اختلاف بسیار بهتر از دوهیل و الاهلی در صعود به بالای جدول خاتمه یافت.

بازی در دقایق ابتدایی در میانه میدان ادامه داشت و استقلالی ها در تلاش بودند راهی برای گل الاهلی پیدا کنند. در دقیقه 8 اولین موقعیت جدی بازی ایجاد شد و مهدی قائدی موقعیت پاس وریا غفوری را گرفت اما ضربه این بازیکن با واکنش دروازه بان الاهلی همراه شد. استقلال در یک کرنر فرصت دیگری برای گلزنی داشت اما ضربه عارف غلامی توسط دروازه بان حریف مهار شد. عبدالرحمن غریب در دقیقه 15 به سمت استقلال شلیک کرد و با اعتراض روبرو شد. غریب بار دیگر در دقیقه 24 بین شاگردان مجیدی به سمت دروازه استقلال شوت زد که این ضربه نیز توسط مظاهری مهار شد.

بازی شکل متعادل تری به خود گرفت و هر دو تیم سعی در ایجاد شرایط در میانه زمین داشتند تا شرایط به نتیجه برسد اما تا دقیقه 35 فرصتی برای گلزنی تیم های مشابه وجود نداشت. الاهلی عربستان سعودی در دقیقه 39 موقعیت خطرناکی روی دروازه استقلال ایجاد کرد و عبدالباسط هندی در محوطه جریمه وارد دروازه استقلال شد و به تیر دروازه برخورد کرد و سپس توسط مدافعان استقلال رانده شد. بعد از حمله الاهلی ، استقلال فرصتی برای ضد حمله به دست آورد. به دلیل غفلت دفاعی الاهلی ، موقعیتی برای ارسلان مطهری ایجاد شد ، اما این بازیکن از این فرصت استفاده نکرد. در پایان ، تلاش دو تیم برای گلزنی در نیمه اول بازی نتیجه ای نداشت ، بنابراین بازی بدون گل به پایان رسید.

502

اولین صحنه جدی در نیمه دوم دقیقه 64 به گل هر دو تیم تبدیل شد ، زمانی که رشید مظاهری با واکنش به موقع ضربه سر خطرناک عمر سوما را به کرنر فرستاد. در دقیقه 68 مظاهری بار دیگر دروازه تیمش را دفع کرد و ضربه سرکش فتوحی هافبک فنی الاهلی را که از پشت محوطه جریمه به بیرون رانده شد به کرنر فرستاد و با واکنشی زیبا. مهاجمان الاهلی خطر را از روی ضربه آبی به کرنر زدند. در دقیقه 80 عمر السومه با ضربه ای سنگین به دروازه آبی ها برخورد کرد که این فقط عرض دروازه بود. در دقیقه 88 ، یک ضربه آزاد توسط آبی پوشان در پشت محوطه جریمه الاهلی اعلام شد که این ضربه پشت وریا غفوری و ضربه مستقیم او به بالای دروازه بود. هیچ یک از حملات گاه و بیگاه دو تیم در دقایق پایانی برای توافق استقلال ایران و الاهلی عربستان سعودی مثمر ثمر نبود که بر سر تساوی بدون گل و سهم برابر امتیازات به توافق برسند.

داور: ریوجی ساتو از ژاپن

برابری استقلال ایران: رشید مظاهری ، عارف غلامی ، سیاوش یزدانی ، سید احمد موسوی (46- داریوش شجاعیان) ، هراویه ملیچ ، مهدی مهدی پور ، فرشید اسماعیلی ، آرش رضواند (55- سعید مهری (83- مسعود ریگی)) ، وریا غفوری ، ارسلان مطهری (ارسلان مطهری) 69 – شیخ دیاباته) و مهدی قائدی (83- بابک مرادی).

ترکیبی الاهلی عربستان سعودی: محمد العیس ، عبدالله حسون ترمین ، معتز حسین ، محمد عبدالحکیم الفتیل ، عبدالباسط علی هندی ، ادریس فتوحی (75- علی حسن السمری) ، الویس ساریچ (62- سلطان المندش) ، نوح الموسی ، سلمان المشر (62- حسین علی المقاوی)) ، عبدالرحمن عبدالله غریب (1 + 90- اسیری) و عمر السومه.

دکمه بازگشت به بالا