حوادث

فاز سوم طرح سرباز ماهر آغاز شد/ورود هدفمند جهاد دانشگاهی به بحث مهارت‌آموزی سربازان

جلسه مشترک دفتر مرکزی ستاد کل نیروهای مسلح و معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی ، در تاریخ 27 مه 1400 با حضور سردار محمد حسین سپهر فرمانده ستاد مرکزی ، دکتر محمد صادق بیژندی ، نماینده آموزش جهاد دانشگاهی و جمعی از مقامات برای بررسی زمینه های همکاری معمول و استفاده از قابلیت های جایگزین ، انجام شد و همزمان این جلسه ، مرحله سوم پروژه سرباز ماهر را رسما آغاز کرد.

به گزارش نازک نارنجی ، پروژه سرباز ماهر برای آموزش مهارتهای عمومی استخدام و تجارت سربازان در حین آموزش در پادگان ، شامل سه سطح پیش خدمت ، ضمن خدمت و بعد از خدمت طراحی شده است. در این طرح ، با همکاری همه دستگاههای اجرایی کشور ، با اجرای مشاوره شغلی و ارائه دورههای مهارت متناسب با منطقه جغرافیایی ، توانایی مردان جوان در کشور برای انجام خدمت سربازی در نظر گرفته شده است. در طول خدمت سربازی ، مهارت های جوانان باید توسعه یافته و آمادگی لازم برای ورود به بازار کار آنها فراهم شود و پس از خدمت ، تسریع و آماده سازی لازم برای کارآفرینی فراهم شود. و کار کند.

برای دستیابی به اهداف و برنامه مرکز آموزش مرکزی پرسنل نیروهای مسلح ، یادبودهای تفاهم جداگانه ای بین ستاد کل نیروهای مسلح ، وزارت ورزش و جوانان و جهاد دانشگاهی با هدف استفاده از ظرفیت های موجود پس از مذاکرات منعقد شد و رسیدن به توافق با وزارت ورزش و جوانان و ستاد کل نیروهای مسلح ، جهاد دانشگاهی یک دوره جامع مهارت در دو بخش ویژه برای پرسنل نیروهای مسلح را برنامه ریزی ، طراحی و گردآوری کرد تا بسیار خوب و با کیفیت به نظر برسد. واحدهای اجرایی این امکان را برای سالهای آینده فراهم کنید.

تا به امروز ، دو مرحله از این برنامه با موفقیت اجرا شده است و همزمان با جلسه مشترک مرکز آموزش ستاد مرکزی ستاد کل نیروهای مسلح و معاونت آموزش و پرورش ، مرحله سوم این پروژه امروز بطور رسمی آغاز می شود. اطرافیان در جهاد دانشگاهی.

در این جلسه سردار محمد حسین سپهر فرمانده ستاد مرکزی ، دکتر حسین اسباتی معاون هماهنگ کننده ستاد مرکزی ستاد کل ، رضا علیخانی نماینده ستاد مرکزی نیروهای مسلح ، حسن ابراهیمی رئیس فناوری اطلاعات رئیس مرکزی نیروهای مسلح ، دکتر محمد صادق بیژندی ، معاون آموزشی و کارآفرینی جهاد دانشگاهی ، احمد عبدی پور ، مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه آموزش ، احمد حسین سلگی ، مدیرکل دفتر سنجش نیازها و طراحی پروژه جهاد دانشگاهی آموزشی ، سیروس دشتی ، معاونت توانمند سازی و اشتغال و تحقیقات جهاد دانشگاهی اشتغال در ساختمان مرکزی برگزار شد.

ادامه حضور جهاد در دانشگاه در بین گروههای کاری در اردوگاه آموزشی مرکزی

محمد صادق بیژندی، نماینده وزیر آموزش و پرورش و کارآفرینی جهاد دانشگاهی در این جلسه گفت: جهاد دانشگاهی به عنوان عضو دائمی کارگروه استان در مرکز آموزش مرکزی سربازان در ستاد کل نیروهای مسلح منصوب شده و دارای حضور مداوم در این گروههای کاری.

وی تأکید کرد: با همکاری گروهی از صاحب نظران و صاحب نظران ، دو کتاب “مهارت های عمومی کار و کارآفرینی” و “مقدمه ای برای مهارت های زندگی” (پس از تأیید وزارت ورزش و جوانان و اردوگاه آموزش سربازی) توسط جهاد منتشر شده است. سازمان انتشارات دانشگاهی و 20 هزار نسخه از کتاب ها به پادگان های سراسر کشور اهدا شد.

نماینده وزیر آموزش و پرورش و کارآفرینی جهاد دانشگاهی نوشت: هرجا شاهد همکاری خوبی در پادگان بودیم ، طرح به خوبی اجرا شده است. ما قصد داریم این دو کتاب را دوباره از اواسط ماه مه امسال بررسی کنیم و از ژوئن ، توزیع کتاب در پادگان کشور آغاز می شود.

دکتر اضافه کرد. بیژندی: “ما دوره هایی را با عناوین خاص برای واحدهای جهاد در دانشگاه های سراسر کشور تعریف می کنیم.” در قالب یک طرح ، ما قصد داریم افرادی را که دوره های آموزشی جهاد را در دانشگاه به پایان رسانده و دوره سربازی خود را به پایان رسانده اند ، به مراکز شخصیت (مراکز نوآوری و توسعه) جهاد در دانشگاه معرفی کنیم تا در صورت داشتن ایده خاص ، از آنها پشتیبانی کنند. و برنامه ریزی کنید.

ورود عمدی به جهاد در دانشگاه برای بحث در مورد آموزش مهارت سربازان

حسین اثباتیمعاون هماهنگ کننده مرکز آموزش مرکزی ستاد وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح نیز در این جلسه گفت: جهاد دانشگاهی به عمد وارد این قسمت شده است. جهاد دانشگاهی یک گروه انقلابی در کشور است که در حوزه های مختلف نفوذ کرده و از صلاحیت بالایی در زمینه های مختلف برخوردار است.

دکتر. اثباتی افزود: یکی از ویژگی های همکاری مشترک با جهاد دانشگاهی بحث آموزش ضمن خدمت است که در آن در چندین جلسه تخصصی ، موضوعات مشخص می شود. در هر دو بخش مهارت های زندگی و مهارت های تجاری ، موضوعات تعریف شده و دوره های آموزشی در پادگان برگزار می شود. دو کتاب تهیه شده توسط جهاد دانشگاهی (“مهارت های عمومی کار و کارآفرینی” و “مقدمه ای بر مهارت های زندگی”) به عنوان آموزش خدمات پادگان آموزش داده شد.

معاون هماهنگ کننده مرکز آموزش ستاد مرکزی ستاد کل نیروهای مسلح تأکید کرد: همچنین می توانیم از توانایی جهاد دانشگاهی برای گذراندن دوره های آکادمیک و مدولار استفاده کنیم که در نهایت منجر به استخدام می شود.

وی خاطرنشان کرد: مسئله دیگری که هنوز باید به آن پرداخته شود و نیاز به تدوین دستورالعمل های خاص دارد ، مسئله راهنمایی و مشاوره شغلی است که نیاز به یک روند دارد. جهاد دانشگاهی سیستمی را برای راهنمایی و مشاوره شغلی طراحی کرد که اگر به اردوگاه متصل شود ، می تواند برای هدایت سربازان در شغل آنها استفاده شود. بر این اساس ، سربازان می توانند تعمیر و نگهداری این سیستم را در طول دوره خدمت سربازی خود به پایان برسانند و بلافاصله پس از پایان خدمت خود وارد بازار کار شوند.

ما با تأسیس مراکز نوآوری به دنبال تأمین نیازهای کشور هستیم.

سردار سپهر تأکید می کند: ظرفیت نیروهای مسلح ظرفیت کمی نیست. ما علاوه بر تأمین نیازهای نیروهای مسلح ، به دنبال تأمین نیازهای ملی نیز هستیم و سعی داریم با ایجاد مراکز نوآوری ، این مسئله را حفظ کنیم. گروهی از سربازان صلاحیت و منابع علمی لازم برای کار در این مراکز نوآوری را دارند که بخشی از آنها با کمک جهاد دانشگاهی محقق می شود.

به گزارش نازک نارنجی ، سردار محمد حسین سپهر افزود: از جمله موضوعات و چالش های اساسی که در جامعه وجود دارد ، مسئله اشتغال جوانان ، ازدواج و (نیاز به) ایجاد امید در کشور است. اگر بخواهیم دلایل امید و نشاط را فراهم کنیم ، مخاطبان جوان را توانمند و به خدمت بگیریم تا به خدمت سربازی بروند ، کار خوبی انجام داده ایم و مطمئن هستیم که قلب حضرت ولی عصر (عج) و رضایت مقام معظم رهبری و دعای خیر مردم ، نور و رمز موفقیت ما در این دنیا و آینده.

فرمانده مرکز آموزش کارکنان مرکزی گفت: “من پیشنهاد می کنم که ما تانکرها و تیم هایی از موسسات مشابه (مرکز آموزش مرکزی و جهاد دانشگاهی) داشته باشیم تا فعالیت های جدیدی را که می تواند در این منطقه انجام شود ، کشف کنیم.”

فرمانده مرکز آموزش ستاد مرکز ستاد کل نیروهای مسلح در جلسه مشترک با معاونت آموزش و تجارت جهاد دانشگاهی گفت: برنامه های اردو. “مسئولان جهاد در دانشگاه با روحیه جهادی کار می کنند و انشاالله این انجمن ها و افزوده ها افزایش می یابد.

جهاد دانشگاهی که دارای 170 مرکز در سراسر کشور است ، دوره های آموزشی را در زمینه های مختلف ارائه می دهد. متقاضیان می توانند از طریق سیستم ماهر مرکز آموزش کارکنان وظیفه (smaher.ir) دوره آموزشی واحد و مرکز جهاد مورد نظر را در دانشگاه در شهر و استان خود انتخاب کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا