اجتماعی

تعرفه‌ ویزیت پزشکان باز هم گران شد!

نازک نارنجی / همدان رئیس سازمان نظام پزشکی همدان از افزایش 10 درصدی تعرفه ویزیت پزشک خبر داد و گفت: در صورت استفاده از نسخه الکترونیکی تعرفه ویزیت 30 درصد افزایش می یابد.

در مصاحبه ای با نازک نارنجی ، دکتر علیرضا مادرکیان: در سال 1400 ، تعرفه مراجعه به پزشکان نسبت به آخرین تغییر در سال 1999 ، 10 درصد افزایش یافته است ، اما در صورت استفاده از نسخه الکترونیکی ، افزایش تعرفه به 30 درصد می رسد.

وی افزود: طبق مصوبات مجلس شورای اسلامی ، دولت موظف است برنامه نسخه الکترونیکی را ادامه دهد و امسال نیز ادامه این مسئله جدی است. بنابراین ، برای تشویق پزشکان به استفاده از این طرح ، افزایش تعرفه بازدید برای آنها 30٪. “در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه اگر ما پیشنهاد کردیم که این 20 درصد اختلاف از جیب مردم پرداخت نشود ، توضیح داد: طی گفتگوهایمان با رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا و مدیرکل بیمه سلامت ، این تفاوت را به سازمانهای بیمه یا سازمان پرداخت تا افراد مجبور به صرف هزینه های زیادی نباشند.

وی گفت: “امروز نسخه تجویز الکترونیکی در استان انجام می شود ، اما اکنون که با شیوع ویروس کرونا روبرو هستیم ، زمان مناسبی برای اجرای این طرح نیست زیرا این مدت زمان حضور بیماران در بیمارستان ها و کلینیک ها را افزایش داده است.”

به گزارش نازک نارنجی ، تعداد ویزیت پزشکان در سال 1999 علاوه بر افزایش 15 درصدی در ابتدای سال ، در فوریه نیز بین 8 تا 10 درصد افزایش یافته است!

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا