فرهنگ و هنر

چرا باید «احضار» را تشویق کرد؟

محمدرضا ورزی معتقد است که مجموعه ای مانند “احضار” که ساختار و فضای متفاوت و خاصی را تجربه کرده است ، باید با تمام نقاط ضعف و نقص مورد تشویق قرار گیرد ، تا مدیران آینده بتوانند از فرصت و شجاعت برای پرداختن به مسائل رفع نقایص احتمالی استفاده کنند. یافتن اختلافات ، از جمله تفاوتهای استعلایی در تلویزیون.

این کارگردان در مصاحبه با نازک نارنجی ، در پاسخ به س aboutالی درباره سریال “احضار” در ماه رمضان و انتقاداتی مبنی بر عدم توانایی در ایجاد موقعیت های ترسناک و استعلایی در این مجموعه ، گفت که “احضار” نیز کار بدی نیست: این Niini سریال زحمت کشیده و مخاطبان خاص خود را پیدا کرده است. از آنجا که ما محدودیت ها و ممیزی هایی داریم ، به ویژه در به تصویر کشیدن چیزی متفاوت به عنوان کلاس ترسناک ، و نمی توانیم آن را به مخاطبان بسیار گسترده ای نشان دهیم. زیرا به طور کلی مخاطبان تلویزیون.

وارزی در مورد ساخت سریال “احضار” علیرضا افخمی ، پس از تجربه سریالی مانند “او یک فرشته است” و بازخورد دریافتی از این مجموعه تاکنون گفت: “همانطور که در اینجا هنوز شجاعت وجود دارد ، برای ساخت آن. در نهایت لازم است. سالها پیش ، سریال “او یک فرشته است” را از او دیدیم که به خوبی کار کرد. “ارسالی ها” نیز مخاطبان را دیدند. منتقدان سعی کردند به شیوه ای حرفه ای چگونگی بیرون آمدن صحنه از کارگردان را از آب حل کنند ، و آنها کار خود را انجام دادند ، اما از نظر اینکه آیا این محتوا مخاطبان را درگیر خود می کند ، فکر می کنم موفقیت آمیز بود.

محمدرضا ورزی در پشت صحنه سریال شاه تنها

کارگردان سریال “معمای شاه” در سخنان خود افزود: از نظر محتوا ، خوب است که رسانه ملی نیز چنین محتوایی را تجربه کند. بعداً می توان کار تجربه شده را تقویت کرد. اساساً روش کار به همین صورت است. یک بار آقای میرباقری سریال “امام علی (ع)” را ساخت. اگر اکنون به او بگویید ، مجموعه “امام علی (ع)” را انجام دهید ، قطعاً او فرق می کند. اما بعد ، با همه فراز و نشیب هایی که داشته ایم ، مخاطبان با آن کنار آمده اند. به هر حال ، هر شغل دارای مزایا و معایبی است. اما او قبلاً توانست و سپس در “مختارنامه” و اکنون “سلمان فارسی” کار کرد. او امروز یکی از فیلمسازان برجسته کشور است.

داوود میرباقری در پشت صحنه سریال سلمان فارسی

ورزی با اعتقاد به اینکه برای انجام کارهای ماورایی و متافیزیکی باید تجربه زیادی انجام شود ، گفت: “به هر حال آقای علیرضا افخمی تجربه اجرای این آثار را دارد و تجربه” او یک فرشته است “نمی تواند باشد نادیده گرفته می شود ، و بر اساس تجربه قطعا بیش از حد انتظار است. “احضار” را نمی توان تولید بد دانست. در سریال “احضار” ، او با بسیاری از هنرمندان جدید و فضای جدید ملاقات کرد. در این فضا ، اتفاقا ما باید تشویق به انجام کارهای بهتر در آینده ، نه جرات انجام کارهای دیگر.

در همین رابطه ، با اعتقاد به اینکه سریال “بازی تاج و تخت” نقاط ضعفی نیز دارد ، توضیح داد: “زمانی همه فکر می کردند این یک شاهکار است و کسانی هم هستند که اگر سریال” بازی تاج و تخت “را دوست دارید نقد کنید ، آنها اذیت می شوند. اما من می گویم که من همه چیز را دیده ام و اشکالاتی هم دارد ؛ به عنوان مثال ، شخصیت در 20 قسمت باقی مانده است یا سرنوشت بسیاری از شخصیت ها ناتمام مانده است. خوب ، انتقاد چه اشکالی دارد؟ با این حال ، بازی تاج و تخت همچنین انرژی زیادی دارد. از ساختار گرفته تا هنرمندان و به ویژه هنرمندان جدید معرفی شده. موسیقی ، هوا ، لباس ، دکوراسیون ، طراحی صحنه ، جلوه های رایانه ای ، جلوه های ویژه و غیره بنابراین ، علاوه بر معایب کار ، مزایای آن را نیز باید در نظر گرفت.

کارگردان سریال “تبریز در اردیبهشت” با بیان اینکه باید سریال “احضار” را نیز تشویق کرد تا دیگران جرات کار در این ژانر و انجام کارهای بهتر را داشته باشند ، در این باره اظهار داشت: به هر حال بیشتر از تجربه زیاد وجود دارد ، کیفیت و اثربخشی کار می تواند بسیار بیشتر باشد. به عنوان مثال ، من به کارهای انجام شده توسط آقای داوود میرباقری اشاره کردم. او در حال انجام کاری بود که دیگران جرات انجام کارهای دیگر را داشتند. همراه با “مختارنامه” آقای فخیم زاده ، “ولایت عشق” و کارهای دیگر با تلاش فراوان انجام شد و نتایج خوبی داد.

محمدرضا ورزی که سریال “ابراهیم خلیل الله” را در کارنامه خود دارد ، در وهله اول درباره ساخت داستان های قرآنی و حساسیت همراه آن یادآور شد: در بحث درباره داستان های قرآنی ، به یاد می آورم که افسران سالهای دور ترسیده اند. اما بعد از اینکه فرج الله سلحشور بعداً مجموعه “مردان آنجلس” را انجام داد ، کاری که نیاز به شجاعت داشت ، مردم آن را دیدند ، با وجود بسیاری از نقاط ضعف. پس از این ، “مریم مقدس” ، “ابراهیم خلیل الله” و “پیامبر یوسف (ع)” اجرا شدند. ساخت سریال “حضرت موسی (ع)” هنوز در دست مطالعه است. به هر حال ، این یک جاده آسفالته است. در زمینه فضاهای متافیزیکی و فضاهای خاص باید گفت که غیر از انسان موجودات دیگری نیز وجود دارند که در قرآن نیز به آنها اشاره شده است و حتی پرداختن به آنها جالب تر است. نباید از آنچه اتفاق خواهد افتاد ، ترسید. ما باید با شهامت مقاومت کنیم.

سریال ابراهیم خلیل الله / تهیه کنندگی محمدرضا ورزی

ورزی با اشاره به اینکه وی علیرضا افخمی را نمی شناسد و در این مورد با کارگردان ارتباط برقرار نمی کند ، گفت: مخاطبان عام حق دارند و اگر چیزی را ببینند تحت تأثیر آن قرار می گیرند. در صورت کارکرد حتی کوچکترین ضربه نیز کافی است. مجموعه “احضار” در سالهای اخیر ساخته شده است و سالها بعد تکرار شد. به یاد دارم سال ها پیش آقای میرمیران مدیر فیلم و سریال های گروهی یکی از شبکه های تلویزیونی بود. من می گویم که انجام چنین کارهایی واقعاً جرات می خواهد و مدیر باید انگیزه داشته باشد. از آنجا که کار ممکن است از بین برود و زنان می توانند هرچه بیشتر مدیر را نادیده بگیرند انتقاد کنند ، اما آنچه آقای میرمیران در آن زمان با آقای برازش که مشاور بود انجام داد ، بسیار مورد توجه قرار می گیرد. یا اگر سریال “به من کمک کن” از آقای قاسم جعفری در تلویزیون دو سیما ساخته شد ، بسیار تأثیرگذار بود و همه چیز به کار مرتبط بود. پس از آن ، زیر نظر آقای پورمحمدی ، “او یک فرشته است” اجرا شد ، عملی که در آن کارگردان می خواست پیامی را منتقل کند ، که موفقیت آمیز بود. در همین زمان ، بسیاری انتقادات ناعادلانه دارند. در آن سال ها کار دیگری با محتوای برزخی “آخرین گناه” انجام شد که به نظر من منجر به آن نشد. کار “تماس” حتی اگر دارای نقاط ضعفی باشد نیز دیده می شود و مخاطب درگیر کار است.

سرانجام وارزی که معتقد است مردم تشنه اختلافات استعلایی هستند ، گفت: “من با تمام نقاط قوت و ضعف خود به مأموران می گویم خسته نباشید.” رسانه ملی برای کشور است و به کمک نیاز دارد. تلویزیون متعلق به مردم و خانه های مردم است ، پس بیایید از آن حمایت کنیم. اگر امروز به من گفته می شد که تئاتر خانگی یا تلویزیون انجام دهی ، من تلویزیون را انتخاب می کنم. زیرا مقدس است و در همه خانه ها و در همه شئون زندگی وجود دارد. خوب نیست که همیشه تلویزیون را بزنید. امروزه برخورد تلویزیون با تبعیض کمتری روبرو شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا