اجتماعی

خیزش گرد و خاک در ۱۳ استان

سازمان هواشناسی در مورد طوفان ، وزش باد شدید ، افزایش گرد و غبار و باران در 13 استان هشدار داد.

تأیید شده توسط نازک نارنجی سازمان هواشناسی با هشدار رنگ زرد جاری شدن طوفان ، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی ، بالا آمدن گرد و غبار و احتمال بارندگی امروز (4 اردیبهشت) برای استان های خراسان شمالی ، سمنان شمالی ، تهران ، البرز ، قزوین ، غرب زنجان ، اصفهان ، مرکزی ، همدان ، یزد ، فارس و کرمان ، فردا (5 مه) برای استانهای تهران ، البرز ، سمنان ، قزوین ، اصفهان ، یزد ، فارس ، کرمان ، خراسان شمالی و جنوب سیستان و بلوچستان و دوشنبه (6 مه) برای استان های تهران ، البرز شمالی برآورد شده سمنان ، اصفهان ، یزد ، فارس و کرمان.

در این شرایط جوی احتمال نشت موقتی کانال ها ، رعد و برق و تبدیل برق ، احتمال تگرگ و احتمال شکستن درختان جاسازی شده وجود دارد ، بنابراین سازمان هواشناسی باید با احتیاط در حرکت و قرارگیری رودخانه ها و کانال ها اقدام کند. فعالیت های کوهستانی و شکار در مراتع و دره های مرتفع ، به ویژه در بعد از ظهر و اوایل شب ، و تقویت سازه های موقت توصیه می شود.

سازمان هواشناسی در مراقبت رنگ زرد برخی دیگر نیز طوفان های بارانی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و احتمال یخبندان را امروز (4 مه) در نیمه غربی کرمان ، نیمه غربی یزد ، نیمه شرقی اصفهان ، دامنه البرز ، قزوین ، البرز ، تهران ، سمنان و خراسان شمالی و فردا (25 اردیبهشت) در نیمه شمالی کرمان ، یزد و شمال سمنان گزارش داد: خسارت به محصولات کشاورزی یکی از اثرات مدیریت شرایط جوی و استان است. البرز از آبیاری خودداری کنید و با عوامل مخرب مزارع زیبا در استان مبارزه نکنید گفتن ، از مبارزه با سن دانه جلوگیری کنید تا زمانی که شرایط آب و هوایی در استان آرام شود سمنان کمبود آبیاری در مزارع و قرار دادن نگهبان در تاکستان ها به دلیل وزش باد در استان یزد توصیه می شود تا زمانی که مهاجران به مناطق ییلاقی مهاجرت نکنند ، از مبارزه با سن گندم خودداری کنید.

توصیه شده توسط سازمان هواشناسی استان خراسان شمالی از تغذیه با درختان میوه و سمپاشی تا زمان مناسب شدن شرایط آب و هوایی ، عدم سمپاشی روی شاخه های درخت و لاروهایی که پس از باران مگس سفید و خوشه می خورند ، خودداری کنید. اصفهان عدم رشد مصنوعی درختان پسته تا زمان آرام شدن هوا ، سم پاشی و سم پاشی مزارع و باغات علیه آفات و بیماریهای گیاهی سیب ، آلو و گندم و جو. جو مملو از استان کرمان برداشت گل محمدی باید پس از شرایط خوب جوی ، عدم مبارزه با نخل و خرما ، سمپاشی و استفاده از مواد شوینده برای مبارزه با گل مینای درختان پسته و سم پاشی میوه ها در دستور کار قرار گیرد.

کشاورزان و پیوندها از آسیاب حیوانات در نهرها و نهرها جلوگیری می کنند ، از نهال تازه کاشته شده در برابر باد محافظت می کنند ، ساختارهای باغ را در برابر باد تقویت می کنند ، در هنگام باد و باران کرکره های گلخانه را حفظ می کنند ، شورت ها را از باد عایق بندی و محافظت می کنند. توصیه عمومی سازمان هواشناسی در این شرایط جوی.

تأیید شده توسط نازک نارنجی ، هشدار رنگ زرد این به این معنی است که حوادث جوی رخ می دهد که می تواند مانع سفر و فعالیت روزانه شود. این هشدار برای افزایش آگاهی عمومی صادر شده است تا بتواند آنها را برای مقابله با حوادث جوی که حدی شدیدتر از حد معمول هستند آماده کند. از طرف دیگر ، افسران از این هشدارها آگاه هستند تا بتوانند در صورت لزوم اقدام کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا