ورزشی

طارمی از جام‌ جهانی قطر و حتی مقدماتی در بحرین محروم می‌شود؟

مهدی طارمی ، مهاجم و گلزن تیم ملی فوتبال ایران که این تابستان در بازار نقل و انتقالات به قصد بی نظیر پس گرفتن قیچی چلسی حضور دارد ، خطر سیم را بر پشت خود دید!

سازگار با گزارش ها شفاف؛ مسابقات مقدماتی جام جهانی قطر در آسیا قرار است خرداد ماه سال جاری در بحرین برگزار شود و امید اصلی تیم ملی و هواداران ایرانی این است که روی هنر به ثمر رساندن یک زوج سمی در خط حمله ، یعنی آنها طارمی تمرکز کنند. و آزمون؛ اما در یک تغییر عجیب و غریب در فوتبال اروپا – معروف به کودتای 12 غول قاره سبز – طارمی احتمالاً کاری برای تیم ملی نخواهد کرد.

آیا طارمی از حضور در جام جهانی قطر و حتی انتخابی بحرین محروم خواهد شد؟

آنچه شب گذشته در اروپا رخ داد می تواند کل جهان فوتبال را تحت تأثیر قرار دهد. به عنوان مثال ، اگر پورتو به سوپرلیگ اروپا بپیوندد یا طارمی به چلسی منتقل شود و هر 12 غول قاره سبز ، اولین شانس گلزنی برای تیم ملی ایران توسط فیفا از بحرین محروم شود. مسلماً ، پورتو اکنون حضور در سوپرلیگ را ممنوع کرده است ، اما انتقال طارمی به یکی از پرکارترین تیم های اروپا هرگز منتفی نبوده است.

اگر طارمی همچنان پیشنهادات زیادی را تا پایان مقدماتی جام جهانی بپذیرد ، اگر تیم ملی به جام جهانی صعود کند ، تیم ملی ایران طارمی را در خط حمله نخواهد داشت ، درست مثل آرژانتین بدون مسی و پرتغال بدون رفتن رونالدو به قطر. !

این دیگر امکان پذیر نیست و در بیانیه رسمی FIFA ، در برابر بازیکنان تیم های سوپرلیگ محقق خواهد شد. در صورت عدم توافق بین 12 تیم سوپرلیگ با سران فیفا و یوفا ، این تهدیدها مطمئناً محقق می شوند.

تهدید فیفا بسیار جدی است و این ارگان که نظارت بر سازماندهی فوتبال در سراسر جهان را بر عهده دارد ، برای زنده نگه داشتن آن همچنان با تحریم های شدید روبرو خواهد شد.

مطمئناً ، اگر پیشنهادی از طرف چلسی یا سایر باشگاه های سوپرلیگ ارائه شود ، پورتو با رد یا مقاومت در برابر اعداد نجومی مواجه نخواهد شد و طارمی قطعاً بازی در تیم های مشتاق اروپایی را انتخاب می کند.

همچنان مشاهده خواهد شد که آینده فوتبال جهان با انقلابی که توسط فلورنتینو پرز و دیگر مدیران اجرایی اش به راه افتاد ، به کجا منجر خواهد شد. اما آیا فوتبال ایران تحت تأثیر این زمین لرزه هزاران کیلومتری اروپا قرار خواهد گرفت؟

نویسنده: صادق لودریچه

دکمه بازگشت به بالا