ورزشی

جدیدترین وضعیت کرونایی در ایران/ کرونا در 27 استان رکورد زد/ افزایش بستری کودکان 2 تا 14 سال در بیمارستان‌ها + نمودار و نقشه

گروه های استانی خبرگزاری آنا – حسین بوذری؛ شیب کرونا طی روزهای اخیر به طرز شگفت انگیزی افزایش یافته است و هجوم روزانه بیش از 25000 ایرانی با کوید -19 ، به ویژه کلاس انگلیسی ، عمق فاجعه را نشان می دهد.

در همین حال ، “نرخ مرگ” ایران 3.6 درصد و “نرخ بهبودی” مربوطه 96.4 درصد تعیین شده است. موارد مرگ روزانه در حال افزایش است و رنگ در برخی از شهرها از قرمز تا سیاه است.

با شیوع ویروس کرونا در کشور ، در روزهای آینده می توان با مرگ و میرهای کنترل نشده بیشتری روبرو شد ، به ویژه در شهرها و استانهای توریستی که بسیاری از مردم را در نوروز خوشحال خواهد کرد.


بیشتر بخوانید:

ایلام در شرایط شدید کرونا ویروس ، یک بیمارستان صحرایی در اصفهان تأسیس شد

تخت های ICU در برخی بیمارستان ها تکمیل شده است

شهرهای قرمز را به سیاه تغییر دهید

فاجعه کرونا در دورهام به پایان رسید

چرا موج چهارم را گرفتیم؟

آیا تاج به برزیل رسیده است؟

آغاز رسمی موج چهارم تاج در برخی از مناطق کشور

سیم پیچ کرونا پیچیده تر می شود + نمودارها و نقشه ها

رستوران ها از تاج منزجر شده اند

موج چهارم خطرناک در کشور

میز تاج در شهرها گسترش بیشتری یافته است

Covid Rebellion – 19 این بار ناخوشایند تر از همیشه

جوانان هدف اصلی تاج انگلیس هستند

تاج به انگلیسی برافراشته شد

توفان کوید – 19 به رهبری کرونا انگلیس


آخرین اخبار کرونا در ایران / سیلی کرونا قرمزی چهره شهرهاست / سوغات نوروزی ریشه در قطور + نمودار و نقشه مردم دارد

سفرهای متعدد به نوروز باعث شده است که شاهد افزایش موارد و مرگ و میرها باشیم و شرایط موجودیت در استانها و شهرها حتی قرمزتر شود.

کرونا این روزها همچنان رکوردشکنی می کند ، زیرا بسیاری از هموطنان ما که به نوروز سفر می کنند و باربر می شوند هنوز به بیمارستان ها و مراکز درمانی مراجعه نکرده اند ، این بدان معناست که باید منتظر روزهای تاریک تری نیز باشیم.

آخرین اخبار کرونا در ایران / سیلی کرونا قرمزی چهره شهرهاست / سوغات نوروزی ریشه در قطور + نمودار و نقشه مردم دارد

تا به امروز نتیجه آزمایش کرونا در هموطنان کمتر از 50٪ است اما بعد از نوروز این درصد به 60 تا 70 رسیده است.

کادر پزشکی بیمارستان ها که بیش از یک سال است که تلاش برای نجات همشهریان خود در کرونان را از خستگی خود متوقف نکرده اند ، قبل از نوروز (به ویژه اواخر ماه مارس) به آرامش رسیدند ، اما با رسیدن سال جدید و در سفر با عده ای از هموطنان به نوروز ، غول خواب 19 نیز از خواب بیدار شد و با تمام سرعت به حمله ادامه داد.

چرا تهران سرخ می شود؟

وضعیت پایتخت امروز از نظر گسترش تاج بسیار تاریک تر از هر زمان دیگری است و دلایل زیادی برای این امر وجود دارد.

یکی از دلایل اصلی وضعیت خطرناک در تهران حمل و نقل روزانه 800000 نفر در مترو است که برخی از ساکنان مترو بدون در نظر گرفتن پروتکل های بهداشتی و گاهی بدون ماسک از آن استفاده می کنند ، بدون اینکه عواقب مشخصی داشته باشد.

از طرف دیگر ، تعداد مراجعه به بیماران سرپایی در پایتخت در حال حاضر به تعداد قابل توجه 5،000 نفر رسیده است و ممکن است در آینده نزدیک شاهد فاجعه ای در این شهر باشیم.

حضور فروشندگان مترو بیشتر به شیوع ویروس کرونا در بین مردم کمک کرده و ریه های مردم را ساکت می کند.

به گفته مسئولان مرکز بهداشت ، بیش از نیمی از آزمایش کرونا برای تهرانی ها مثبت است و البته نباید از استان البرز غافل شد ، زیرا ترافیک زیاد بین تهران و البرز باعث می شود ویروس کرونا از فرد دیگری منتقل شود. این نشانگر چنین فاجعه ای است.

خطر کمبود تخت در بیمارستان های استان کرمانشاه

در حالی که ستاد ملی ضد كرونا ممنوعیت های جدیدی را برای از بین بردن زنجیره ویروس كرونا اعلام كرده است ، اما برخی از هموطنان كرمانشاهی ، به ویژه اصناف ، این ممنوعیت ها و تعداد بیماران مبتلا به بیماری قلبی را كه روزانه افزایش می یابد اعمال نمی كنند. بستری شدن در بیمارستان

طبق آمار ، در قله چهارم تاج ، استانهایی به جز سیستان و بلوچستان ، قم ، مازندران و یزد رکورد ثبت کردند و شاخص خطر برخی از شهرداریها به 28 رسید.

با این حال ، آستانه اعلام وضعیت قرمز در یک شهرداری 4 است و وزارت بهداشت مجبور شده است وضعیت سیاه را در برخی از شهرداری ها اعلام کند.

نگرانی ویژه ، اگرچه تعداد کودکان بستری در سه شیوع گذشته محدود بوده است ، این بار 19 کودک مبتلا به بیماری کرونا ویروس قلب در بیمارستان کودکان کرمانشاه بستری شده اند.

بیمارستان های ایلام با بحران روبرو هستند

عادی سازی برخی از هموطنان ایلامی در برابر کرونا اوضاع را در این استان پیچیده کرده و بیمارستان های ایلام هم اکنون پر از بیماران کرونا است.

حضور 1400 بیمار مبتلا به بیماری کرونا ویروس قلب و بستری شدن در بیمارستان وضعیت بحرانی ایلام را نشان می دهد.

افزایش بیماران حاد تنفسی در استان خراسان جنوبی

با شروع موج چهارم کرونا ویروس ، تعداد بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونا ویروس در خراسان جنوبی افزایش یافت و بیمارستان های این استان پر شد.

در ارتفاعات جولان ، تعداد بیماران در استان خراسان جنوبی به بالاترین میزان در ماه گذشته رسیده است.

2 و 88 ساله بیماران کرونا ویروس در بیمارستانهای کاشان بودند

بیمارستان شهید بهشتی کاشان و سیدالشهداda در آران و بیدگل پر از بیماران کرونا ویروس قلب به ویژه بیماران تنفسی حاد شامل 332 نفر است.

کودکان از کرونا در امان نبودند و کودکان یک و دو ساله با Covid-19 در کاشان بستری شدند.

نیشابور هنوز در موقعیت قرمز کرونا قرار دارد

نیشابور این روزها در وضعیت نگران کننده ای قرار دارد و روند افراد بستری در این شهر افزایش می یابد.

تاج انگلیس در شهر نیشابور بسیار شیوع دارد و در حال حاضر 14 کودک زیر 14 سال و یک زن باردار مبتلا به کوید -19 در بیمارستان حکیم نیشابور بستری شده اند.

افزایش قربانیان تاج در استان سمنان

در حالی که شهرهای سمنان ، شاهرود ، دامغان و گرمسار در وضعیت قرمز ، مهدیشهر ، سرخه و میامی در وضعیت نارنجی و آرادان در وضعیت زرد قرار دارند ، تعداد قربانیان نیز در حال افزایش است.

428 نفر در بیمارستان های بیمارستان های مدیریت دانشگاه های علوم پزشکی ، خدمات بهداشتی و درمانی در شهرداری های سمنان و شاهرود بستری شدند و 961 نفر تا به امروز جان خود را از دست داده اند.بیشتر افراد مبتلا به بیماری کرونا ویروس قلب در این استان. .

روند رو به رشد بیماری کرونا ویروس قلب در استان یزد

در روزهای اخیر ، استان یزد از نظر تعداد بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونا ویروس قلب وضعیت اسفناکی داشته است ، به طوری که تعداد موارد مشکوک به بستری در عروق کرونا ویروس در استان یزد به 582 نفر رسیده است.

از این تعداد ، 92 نفر به دلیل وخیم شدن وضعیتشان تحت مراقبت های ویژه هستند و خدمات دریافت می کنند.

بیماری کرونا در استان گیلان رو به افزایش است

استان گیلان همچنان با رشد کرونا روبرو است و تعداد بیماران Covid-19 در این استان روزانه در حال افزایش است.

امروز 1050 بیمار کرونا ویروس در استان گیلان بستری هستند و طی 24 ساعت گذشته 220 نفر به این تعداد اضافه شده اند.

شهرهایی که از نارنجی به قرمز تغییر رنگ می دهند

در حالی که در روزهای اخیر رنگ استان ها و تعداد 257 شهر سرخ در یک روز حفظ شده است ، در 24 ساعت گذشته وضعیت حتی تاریک تر شده است ، و اکنون فاجعه Covid-19 ، به ویژه تاج انگلیس ، زندگی را تهدید می کند از هر شهروند

متأسفانه روش معمول تبدیل شهرهای قرمز و نارنجی با وضعیت نارنجی و زرد است و در این صورت منتظر روزهای سخت خواهیم بود.

آخرین اخبار کرونا در ایران / سیلی کرونا که چهره شهرها را سرخ می کند / سوغات نوروزی که ریشه در نمودار ضخیم + و نقشه مردم دارد

طبق آخرین گزارش وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، 295 شهر سرخ و 99 شهرداری در وضعیت نارنجی قرار دارند و با تصویب ستاد ملی کرونا ، که “از” به و از “شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی” سفر می کند ممنوع است

همچنین 45 شهرداری به رنگ زرد و فقط 9 شهرداری به رنگ آبی هستند.

شهرستان کلیبر و ملکان در آذربایجان شرقی ، چالدران و سردشت در آذربایجان غربی ، بیله سوار ، پارس آباد ، خلخال ، سرعین ، گرمی و مشگین شهر در اردبیل ، نظر چ در اصفهان ، اشتهارد در استان البرز ، سیروان در ایلام ، جام در بوشهر ، تهران و ملچار خانمیرزا در استان چهارمحال و بختیاری ، طبس در استان خراسان جنوبی ، بجستان ، بردسکن ، تربت جام ، تربت حیدریه و کاشمر در استان خراسان رضوی ، جاجرم و گرمه در استان خراسان شمالی ، سلطانیه در زنجان ، استهبان ، آنگ بوانات ، پاسارگاد و دهریزان در استان فارس ، بردسیر در کرمان ، دالاهو و قصر شیرین در استان کرمانشاه ، گالیکش در استان گلستان ، سیاهکل ، شفت و ماسال در استان گیلان ، جزیره کیش در استان هرمزگان و اسدآباد در همدان در 24 ساعت گذشته تغییر رنگ داده و در وضعیت خوبی قرار دارد قرمز واقع شده.

شهرهایی که از زرد به نارنجی نیز تغییر رنگ می دهند عبارتند از: کوثر و نیر در اردبیل ، کشاورزان در اصفهان ، جوین و خلیل آباد در خراسان رضوی ، مانه و سملقان در خراسان شمالی ، ایجرود در استان زنجان ، علی آباد و کلاله در استان گلستان و بافق در استان یزد.

آخرین اخبار کرونا در ایران / سیلی کرونا که چهره شهرها را سرخ می کند / سوغات نوروزی که ریشه در نمودار ضخیم + و نقشه مردم دارد

از طرف دیگر ، شهرها شوش در استان خوزستان ، سپیدان در استان فارس و بم در استان کرمان آنها به دلیل تشدید روند بستری شدن در بیمارستان ، وضعیت خود را از قرمز به نارنجی تغییر دادند.

طبق ستاد ملی کرونا از شهرهای سرخ ، بنا به صلاحدید بالاترین مقام ، حضور کارکنان در خدمات لازم 50٪ کاهش می یابد. همچنین حضور کارکنان در سایر ادارات و دفاتر نیز دو سوم کاهش می یابد.

مدارس ، دانشگاه ها ، حوزه های علمیه و م institutionsسسات آموزش عالی در شهرهای قرمز و نارنجی نیز کاملاً بسته است.

اقامه نماز جمعه ، مساجد ، نماز جماعت روزانه و مراسم مذهبی در شهرهایی که وضعیت قرمز و نارنجی دارند ممنوع است.

در شهرهای اورنج ، حضور کارمندان در دستگاه ها و دفاتر ارائه دهنده خدمات ضروری به میزان یک سوم کاهش یافت. همچنین ، نیمی از کارکنان سایر دستگاه ها ممکن است در ادارات باشند.

طبق آمار امروز (24 آوریل) ، تمام مراکز استانها قرمز هستند و وضعیت اسفناک شده است.

اسامی شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی به شهرهایی که ممنوع است سفر می کنند و منجر به جریمه یک میلیون تومانی و 500 هزار تومانی برای متخلفان می شود. اینجا بخوانید

انتهای پیام / 4078 /

دکمه بازگشت به بالا