ورزشی

پنجه استقلال بر صورت الاهلی

موافقت با نازک نارنجی؛ در هفته اول لیگ قهرمانان آسیا و گروه C ، دو تیم استقلال ایران و الاهلی عربستان به مصاف هم رفتند که در پایان با پیروزی 5-2 استقلال به پایان رسید تا شاگردان فرهاد مجیدی شروع خوبی برای رقابت.

بازی در دقایق ابتدایی بیشتر در میانه میدان بود اما در دقیقه 6 نتیجه بازی تغییر کرد. ضربه آزاد اعلام شده به سود استقلال توسط هرویه ملیچ برخورد کرد که پس از برخورد با مدافعان حریف در محوطه جریمه فرشید اسماعیلی را زد و او با یک ضربه عالی توپ را وارد دروازه الاهلی کرد. بعد از این گل الاهلی عربستان سعی کرد کمی تغییر کند تا روند بازی تغییر کند اما آبی ها سرعت بازی را افزایش دادند و سعی کردند موقعیت های خوبی برای خود ایجاد کنند. تیم فرهاد مجیدی تا اواسط نیمه اول تقریباً صاحب توپ و میدان بود و با رسیدن به میانه های حریف سعی در ایجاد موقعیت برای خود داشت اما تلاش استقلال برای زدن چند گل بی نتیجه ماند.

در دقیقه 22 بازی ، بازیکن الاهلی میتریتا اولین موقعیت جدی تیم را رقم زد ، اما ضربه این بازیکن با دخالت بازیکنان استقلال از پشت محوطه جریمه به بیرون رفت. فشار بر این تیم سعودی برای ادامه بازی افزایش یافت و در دقیقه 25 بازی داور یک پنالتی به سود الاهلی عربستان گرفت و عمر سوما از این پنالتی به بهترین شکل ممکن استفاده کرد. بازی یکی یکی به همین منظور ، ترکیب متعادلتر شد و هر دو تیم به کار خود در میانه زمین ادامه دادند. هر دو تیم شانس نیمه و یک نیمه برای نزدیک شدن به هدف یکدیگر دارند اما نتیجه بازی تغییر نمی کند. در دقیقه 37 مسابقه ، فرشید اسماعیلی از پشت محوطه جریمه یک شوت به سمت دروازه الاهلی ارسال کرد اما شوت آن راهی به دروازه حریف پیدا نکرد. در پایان تلاش هر دو تیم در نیمه اول برای زدن چند گل بی فایده بود تا اینکه بازی با تساوی به پایان رسید.

55

با شروع نیمه دوم استقلال همچنان در خط حمله بود و می توانست در دقیقه اول به گل برسد ، اما ضربه محمد نادری به تیر دروازه برخورد کرد. در دقیقه 54 محمد نادری کار را تمام کرد و به دلیل سردرگمی خط دفاعی الاهلی در داخل محوطه جریمه برای دومین بار با یک ضربه محکم دروازه را باز کرد. دقایقی بعد ، نوبت مهدی قائدی بود که با همکاری ارسلان مطهری دروازه الاهلی را باز کند. قائدی با ارسال خوب ارسلان مطهری با یک ضربه دقیق برای دقیقه سوم دروازه حریف را باز کرد. هنوز پایان این مسابقه زیبا و جذاب نبود چون عمر سوما در دقیقه 79 گل دوم حریف را به ثمر رساند. مهدی قائدی در دقیقه 86 با یک شوت شگفت انگیز گل چهارم را به ثمر رساند و شیخ دیاباته در دقیقه 69 از نقطه پنالتی گل پنجم را به ثمر رساند تا استقلال 3 امتیاز و امتیاز ارزشمند کسب کند و خط را برای حریفان بعدی خود مشخص کند.

داور: احمد فیصل (اردن)

ایدز: احمد مونس و محمد باکار

کارت زرد: عمر سوما ، سلمان المشر (الاهلی در عربستان) و فرهاد مجیدی (سرمربی استقلال ایران)

ترکیب استقلال ایران: محمد رشید مظاهری ، عارف غلامی ، سیاوش یزدانی ، وریا غفوری ، محمد نادری (90- سبحان خاقانی) ، مسعود ریگی ، هراویه میلیچ (69- شیخ دیاباته) ، سعید مهری (46- آرش رضاوند) ، فرشید اسماعیلی (89- مهدی مهدی پور) ) ، ارسلان مطهری (89- احمد موسوی) و مهدی قائدی.

سرمربی: فرهاد مجیدی

تیم الاهلی عربستان: محمد العویس ، عبدالباسط الهند ، محمد الفتیل (54- ادریس سریک) ، معتز حسین ، عبدالله حسون ، ادریس فتوحی ، نوح الموسی (46- علی السمری) ، عبدالرحمن غریب ( 64-حسین المقاوی).

مربی: لارنسیو رگ کمف

دکمه بازگشت به بالا