اجتماعی

بازدید سرزده از نحوه رعایت پروتکل‌ها در استان تهران وبرخورد با متخلفان/رعایت پروتکل‌ها ضعیف بود

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران ، هنگام بازدید مشکوک از چندین آژانس و سازمان برای نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی خود ، به ممنوعیت 10 روزه ارگان های مختلف ، صنف و کار اشاره کرد: با آنها برخورد کنید و با آنها معامله کنید.

به گزارش نازک نارنجی ، غلامرضا عباس پاشا پس از بازدید دوستانه از فعالیت های تأمین اجتماعی و مالیاتی استان تهران ، همچنین از شهرداری منطقه یک بازدید کرد و به خبرنگاران گفت: تحریم 10 روزه در حال حاضر آغاز شده و این اولین روز است. به گفته استاندار تهران ، ما یک بازدید فراگیر از تأمین اجتماعی ، فرار مالیاتی و شهرداری منطقه یک داریم.

وی افزود: با توجه به اینکه امروز اولین روز اجرای ممنوعیت ها است ، رعایت پروتکل ها گاهی ضعیف است ، اما سازمان مالیاتی پروتکل ها را به خوبی رعایت کرده است ، اما شهرداری به دلیل موارد ذکر شده در بالا ، مجبور به انجام تنظیمات ویژه ای است. بر این اساس ، ما در جلسه اضطراری از شهردار منطقه یک و فرماندار شمیرانات خواستیم اقدامات ویژه ای را برای انطباق با پروتکل های بهداشتی و دورکاری انجام دهند.

معاون استاندار تهران ضمن تشکر از تلاش های منطقه یک و فرمانداری شمیرانات ، گفت: “باید اقدامات ویژه ای توسط شهرداری برای کارمندان و مراجعه کنندگان انجام شود تا بتوانیم در زمینه کنترل و کنترل بیماری عروق ویروس کرونا قلب گام برداریم.”

وی تأکید کرد: بیایید بپذیریم که امروز ، شهرداری منطقه ای است که علامت ضعیف رعایت پروتکل های این نظارت را دارد ، اما مطابق با وعده ، با برداشتن گام های لازم شرایط بهتر می شود.

به گزارش نازک نارنجی ، در بخشی دیگر از این بازدید ، ساداتی ، فرماندار شهرستان شمیرانات نیز گفت: بیش از 98 درصد اصناف ، معابر و مناطق این شهرک با تصویب ستاد ملی تاجگذاری بسته شده و پیگیری می شود پروتکل ها کار از راه دور نیز در بیشتر موارد انجام می شود و ما باید قدردان حمایت اصناف و مردم شهر باشیم.

وی افزود: شهرداری یک سازمان فعال است و سال گذشته اقدامات خوبی برای مقابله با کرونا انجام داده است ، اما به دلیل تعداد زیاد مشتری ، لازم است اقدامات ویژه ای را برای اجرای صحیح پروتکل ها انجام دهد. بدون شک ، مردم باید اطمینان حاصل کنند که تأخیر 10 روزه در پیگیری فعالیت هایشان مانعی برای فعالیت اداری آنها در آینده نمی شود.

ساداتی تاکید کرد: برخورد با متخلفان عدم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط شهرستان انجام می شود و تصویب ستاد مبارزه با فساد اداری کرونا به کلیه ارگان ها و اصناف اطلاع داده می شود و بر آن نظارت می شود.

موسوی ، شهردار منطقه یک نیز گفت: “تمام هماهنگی های لازم برای استفاده از دورکاری انجام شده است ، اما باید به این نکته توجه کنیم که بعد از دو هفته در اولین روزهای کاری سال جدید هستیم و مردم هستیم. در تعطیلات در نوروز در ابتدای سال میزان عوارض مراجعه به شهرداری افزایش یافت.

وی ادامه داد: “از طرف دیگر ، ما 50٪ نیروی خود را کاهش داده ایم. بنابراین ، باید اقدامات لازم را برای افزایش تعداد افراد آینده انجام دهیم. البته ، به دلیل کاهش نیرو ، سرعت پاسخ کوتاه تر است. و آن تا حدی ، از شهروندان می خواهیم که پروتکل ها را به دقت دنبال کنند. در غیر این صورت ، ما باید به نوبت عمل کنیم و سخت گیری بیشتری را اعمال کنیم ، و ما باید برنامه ریزی کنیم تا حضور شهروندان را محدود کنیم.

موسوی تاکید کرد: بدون شک حضور مردم مستلزم فرهنگ سازی و مشارکت خود شهروندان است. ما از این پس کمبودها را برطرف خواهیم کرد و سعی می کنیم از راه دورتر استفاده کنیم.

شهردار منطقه یک همچنین در مورد واکسیناسیون مقدسین در این منطقه گفت: خوشبختانه با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ، واکسیناسیون مقدسین به عنوان اولین گروه مناقصه گذاری در منطقه یک آغاز شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا