فرهنگ و هنر

پایه گذار سریال های کمدی در رمضان اصغر فرهادی بود

مهران مهام ، که سابقه ساخت سریال های طنز ، از جمله کمدی های موفق رضا عطاران را دارد ، این مجموعه طنز را با استفاده از مخاطبان در ماه رمضان یادآوری می کند و گفته می شود یکی از اصلی ترین مواردی است که منجر به کاهش تولید کمدی شده است. سریال در ماه رمضان. .

مهام در مصاحبه با نازک نارنجی ، در پاسخ به این سوال که چرا سریال کمدی “بوتیمار” برای پخش در ماه رمضان پس از کنار گذاشتن آنتن نوروزی انتخاب نشده است؟ و در شرایطی است که تجربه نشان داده است که سریالهای کمدی در مناسبتهایی مانند ماه رمضان مخاطبان پذیرایی دارند و مدتی است که شاهد یک سریال کمدی قابل توجهی نیستیم ، همانطور که وی می گوید: یکی از دلایل کمبود کمدی در تلویزیون بازگشت به این واقعیت است که بیشتر سازهای کمدی ما از تلویزیون بیرون می آیند. واقعیت این است که هوای ایجاد شده توسط شبکه نمایش خانگی بیشتر کمدین ها را به خود جلب کرده است.

وی همچنین اظهار داشت: تلویزیون بودجه ای دارد كه مجلس تعیین كرده و اعداد و ارقام مشخصی دارد و طبق آن سریال های طنز می سازد. آنها برای سریال هایی مانند “پایتخت” ، “Nun.kh” و برخی از سریال هایی که قبلاً انجام داده ایم پرداخت کرده اند ، اما در شماره هایی که از تلویزیون می دهند ، مشخص نیست که هیچ چیز باقی نمی ماند. اگر سریال های ما برای ماه رمضان مدام پخش نشوند ، به این دلیل است که کار ما 20 قسمت است و به دلیل 30 روزگی مناسبت ماه رمضان ، پخش نمی شود.

سازنده سریال متهم فرار می کند ، خانه به دوش ، ترش و شیرین ، من اجاره می دهم ، مادربزرگ و دردسر بزرگ ، با ابراز تاسف از کمدی در ماه رمضان امسال ، مانند سال های گذشته ، یادآور می شود: بنیانگذار کمدی و طنز در The روزهای ماه رمضان آنها آقای اصغر فرهادی هستند. آقای فرهادی پس از شکست صفحه تلویزیون و مشخص شدن اینکه برای ماه رمضان باید یک کمدی ساخته شود ، “یادداشت های کودکی” و “پشت معادن” را از شبکه 5 آغاز کرد. بعد از آن ، ما پشت پرده قرار گرفتیم و سالهای زیادی در ماه رمضان برای تلویزیون کمدی ساختیم ، اما اکنون شرایط به این شکل است که به این سمت می رویم و کاری نمی توان کرد و کمدین ، ​​کمدین و کارگردان ما برخی از بازیگران طنز تلویزیون داریم.

در جای دیگری از این گفتگو ، وی درباره زمان اکران سریال “بوتیمار” ، که اولین انتخاب نوروز بود ، گفت: “من فکر می کنم این سریال بعد از ماه رمضان نیز ادامه داشته باشد ، و بدیهی است که اینگونه باشد ، با این حال ، تاریخ دقیق مشخص.

این تهیه کننده توضیح داد که “بوتیمار” یکی از گزینه های پخش نوروز بود ، اما گزینه خاصی برای پخش نوروز وجود نداشت: “روزی که تولید سریال” بوتیمار “آغاز شد ، به ما گفتند گزینه ما در نوروز هستیم. کار آقای منصور سهراب پور (خوشنویسی) نیز یکی از گزینه های نوروزی است. اما در نهایت ، تصمیم به پخش سریال های دیگر بود.

مهام خاطرنشان می کند: “گاندو 2” ممکن است برای پخش زودتر برنامه ریزی شده باشد ، اما مشخص شده است که در این مورد اعلام نمی شود ، اما من مسئولیتی در توضیح دلیل انتخاب این سریال برای نوروز ندارم.

مهران مهام |

این تهیه کننده قدیمی تلویزیون یادآور شد: سه سریال “بوتیمار” ، “چوب خط” و “گاندو 2” به همراه گزینه های پخش نوروزی و “گاندو” انتخاب شدند. آنتن متعلق به سازمان صدا و سیما است و در نهایت سازمان تصمیم دارد که آنتن چه کاری انجام دهد. شهر نمی تواند خفه شود. آنتن های ماه رمضان و عید در دست کسی نیست که بداند چه چیزی پخش کند. در این سازمان تیمی حضور داشت و رئیس سازمان نیز در این باره اظهار نظر می کرد. ماه رمضان و نوروز آنتن های مهمی برای تلویزیون محسوب می شوند.

در پایان گفتگو با نازک نارنجی ، مهام از آماده سازی قسمت آخر و آهنگسازی سریال “بوتیمار” خبر داد و گفت: نوشتن موسیقی این مجموعه را سید حسین فاضل بر عهده دارد.

سریال “Be Hamgan” نیز یکی از جدیدترین نوشته های ماهام در ژانر درام است که تهیه کننده آن را به زودی اعلام کرد که پیش ساخته است و می گوید: “کارگردان کار هنوز مشخص نشده است.

با هماهنگی نازک نارنجی ، مهران مهام همچنین مجموعه های زوج یا افراد ، خانه پدر ، دلنوازان ، نرگس ، ترانه مادر ، کارآگاهان ، ترش و شیرین و کارآگاه شمسی و دستیار وی مادام را تولید کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا