اجتماعی

دومین سانتر درمان کرونا اراک در کمتر از ۲۴ ساعت پر شد/شرایط بسیار بحرانی است

نازک نارنجی / مرکزی رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: بیمارستان امیرکبیر به عنوان دومین مرکز کرونا در استان مرکزی در کمتر از 24 ساعت به پایان رسید.

در مصاحبه ای با نازک نارنجی ، دکتر سید محمد جمالیان در خصوص شرایط ویروس کرونا در استان مرکزی گفت: در 24 ساعت گذشته 615 مورد مثبت بیماری ویروس کرونا قلب شناسایی شد که از این تعداد 511 مورد در منزل درمان و 104 نفر در بیمارستان بستری شدند. .

وی با اشاره به اینکه در این مدت 7 نفر در بیمارستان امیرالمومنین اراک بر اثر این بیماری جان خود را از دست دادند ، اما به طور کلی تعداد کشته ها در 24 ساعت گذشته به هشت نفر رسید. ، وی افزود: بیمارستان امیرکبیر به عنوان مرکز دوم در کرونا از روز گذشته کار در اراک آغاز شد ، ظرفیت آن در کمتر از 24 ساعت به پایان رسید و تا به امروز تعداد بیماران ویروس کرونا در این استان به 43130 نفر رسیده است.

جمالیان اظهار داشت: اکنون در تلاش هستیم بیمارستان های آیت الله خوانساری و ولیعصر را به عنوان بیمارستان های پذیرش بیماران عروق ویروس کرونا اضافه کنیم و در صورت پر شدن این مراکز درمانی تقریباً هیچ بیمارستان دیگری برای پذیرش بیماران عروق ویروس کرونا در اراک نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه این شهر باید تجهیزات نظامی بپوشد ، زیرا وضعیت بسیار بحرانی است ، گفت: اگر با کمبود مراکز درمانی و بیمارستان ها روبرو هستیم ، عملا باید مصادره کنیم و به مراکز درمانی ، بیمارستان های خصوصی اراک و مراکز درمانی پناه ببریم. . ایمنی مواردی برای بیماران ویروس کرونا وجود دارد که کافی نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک با تأکید بر اینکه اکنون خواهان همکاری همه دستگاه ها هستیم ، گفت: علی رغم افزایش بیماران ، دارو کمبودی نداریم اما اکسیژن کم داریم. بیمارستان امیرالمومنین اراک دارای دو ژنراتور اکسیژن با ظرفیت تولید 2500 لیتر است ، اما قدرت کمی دارند و صنایع مختلف باید به دانشگاه در تأمین اکسیژن مایع کمک کنند.

به گزارش نازک نارنجی ، استان مرکزی از روز گذشته در حالت تاج قرمز قرار دارد که به دلیل تعداد زیاد بیماران ، در واقع وضعیت بحرانی سپری شده و لازم است اقدامات ویژه ای در این استان انجام شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا